Skocz do zawartości
polish11

światła cofania i przeciwmgielne niedziałają

Rekomendowane odpowiedzi

nie działaja mi światła cofania i przeciwmgielne, czyli cała klapa, okablowanie jest wporzadku, bezpieczniki takze ma ktoś może jakies schematy, lub kody do adaptacji modułu, cokolwiek co mogłoby pomóż, cały czas pokazuje błędy świateł cofania i świateł przeciwmgielnych nawet po wykasowaniu.

 

dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki że zapytam ale żarówki masz dobre?

jeśli kable, bezpieczniki (we wszystkich 3ch puszkach) i żarówki są ok to bordnetza szlag trafił...

 

poza tym jeśli masz już dostęp do VagA to miło by było jakbyś błędy wkleił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Jak zwykle podpinam się pod temat.

Mam podobną sytuację , ze światłami cofania - nie działają pomimo że bezpiecznik i żarówki są dobre.

Myślę, że mógł pójść( automat który włącza podczas cofania światła ) i tu zaczynają się schodki - czy w Passatach 1.9 TDI 2000r.( silnik 115-sto konny) jest coś takiego ? a jeżeli tak to w którym miejscu jest to zamontowane i czy ktoś orientuje się w kosztach ewentualnej wymiany.

Z góry dzięku za odpowiedź.

 

---------- Post added at 09:37 ---------- Previous post was at 09:25 ----------

 

Witam.

Jak zwykle podpinam się pod temat.Mam podobną sytuację ze światłami cofania-nie świecą pomimo że żarówki i bezpiecznik jest dobry.

Myślę, że mógł "pójść" automat który włącza światła mijania podczas cofania - i tu zaczynają się schodki : czy jest coś takiego w Passatach B5 2000 rok ( silnik 115-konny) a jeżeli tak to w którym miejscu się znajduje........ a może ktoś się orientuje jaki jest koszt wymiany jeżeli by coś takiego istniało.

Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tez sie podpinam pod temat.Mam problem ze swiatlami cofania i przeciwmgielnymi na klapie.Jakis czas temu poprzez zabawe akumulatorem narobilo mi sie troche bledow i powoli je likwiduje,raz VASem,a raz VCDSem.

Mialem problem ze sterownikiem elementow elektrycznych,podawalo mi,ze mam zle zaprogramowany.Wiec podlaczylem sie VASem i od nowa go zaprogramowalem,,Ameryka polnocna-nie,siedzenia podgrzewane-tak,swiatla przeciwmgielne-nie,miganie podczas ostrego hamowania-nie,migacze na autostradzie-tak,asystent swiatel-nie,czujnik deszczu-nie,dojscie do domu i zdomu-nie.

Wszystko pieknie przyjelo,bo mam tylko takie funkcje,ale powstal nowy problem.Mam anglika wiec swiatla z tylu od wstecznego mam po lewej stronie,teraz wyskakuje mi blad,ze nie dziala mi zarowka od wstecznego prawa a swieci tylko lewa.Drugie swiatlo tylne przeciwmgielne,mam tylko po prawej stronie,a podaje mi ,ze mam walniete z lewej strony i dziala tylko z prawej.Na dodatek swiatlo prawe z tylu przeciwmgielne zaczelo mi lekko swiecic jak wlacze normalne swiatla.Szczeze teraz to juz zglupialem i nie wiem co mam robic.Najgorsze jest to ,ze bledy sa widoczne tylko na wyswietlaczu w samochodzie a w testerach ich nie ma. prosze opomoc bo nie daje sobie rady.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. ja też się podpinam pod temat a mianowicie jest problem z światłem przeciw mgielnym wstecznego i z klapą otwiera się sama elektrycznie w sumie powinna bo teraz niechce. co ciekawe gdy jest zimno i wilgotno jest wszystko ok ale jak się zrobi ciepło zapala się lampka od usterki i na komputerze wyświetla informacje o usterce świateł. VCDS pokazal błąd w obwodzie 15 czy coś takiego, jescze gdy auto przechyla się na prawą strone problem ginie lub gdy przychamuje.Z góry dziękuje za podpawiedzi i mam nadzieje że uda się problem rozwiązać .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jeszcze raz proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu. Jest to troche męczące najbardziej dostęp do bagażnika. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Tez sie podpinam pod temat.Mam problem ze swiatlami cofania i przeciwmgielnymi na klapie.Jakis czas temu poprzez zabawe akumulatorem narobilo mi sie troche bledow i powoli je likwiduje,raz VASem,a raz VCDSem.

Mialem problem ze sterownikiem elementow elektrycznych,podawalo mi,ze mam zle zaprogramowany.Wiec podlaczylem sie VASem i od nowa go zaprogramowalem,,Ameryka polnocna-nie,siedzenia podgrzewane-tak,swiatla przeciwmgielne-nie,miganie podczas ostrego hamowania-nie,migacze na autostradzie-tak,asystent swiatel-nie,czujnik deszczu-nie,dojscie do domu i zdomu-nie.

Wszystko pieknie przyjelo,bo mam tylko takie funkcje,ale powstal nowy problem.Mam anglika wiec swiatla z tylu od wstecznego mam po lewej stronie,teraz wyskakuje mi blad,ze nie dziala mi zarowka od wstecznego prawa a swieci tylko lewa.Drugie swiatlo tylne przeciwmgielne,mam tylko po prawej stronie,a podaje mi ,ze mam walniete z lewej strony i dziala tylko z prawej.Na dodatek swiatlo prawe z tylu przeciwmgielne zaczelo mi lekko swiecic jak wlacze normalne swiatla.Szczeze teraz to juz zglupialem i nie wiem co mam robic.Najgorsze jest to ,ze bledy sa widoczne tylko na wyswietlaczu w samochodzie a w testerach ich nie ma. prosze opomoc bo nie daje sobie rady.

Pozdrawiam

 

Ja mam identyczny problem co kolega, i borykam sie juz z nim jakis czas.

U mnie zaczelo sie od przekodowania swiatel na xenon (HID) (za pomoca VASa) i od tej pory mam wlasnie identyczne objawy - co prawda swiatlo cofania i mgielne dziala prawidlowo, ale gdy wlacze postojowe, to lekko swieci sie tez mgielne.

Na desce pojawia sie komunikat o przepalonym prawym mgielnym i lewym cofania (czyli komputer auta "mysli" ze mam anglika, bo swiatla co przeciez odwrotnie).

VASem kodowal znajomy i zaznaczal wlasnie tak jak kolega:

swiatla przeciwmgielne-tak

miganie podczas ostrego hamowania-tak

migacze na autostradzie-tak (to inaczej kierunkowskaz komfortowy, czyli jedno dotkniecie przelacznika i mamy 3 razy kierunek, tak?)

asystent swiatel-nie, (Co to jest w ogole?)

czujnik deszczu-tak

dojscie do domu i zdomu-tak

 

Ten ww opis skopiowalem od kolegi wyzej, bo nie pamietam dokladnie, co i jak kodowal mi ten mechanik VASem, ale na pewno tez musial przejsc przez liste i kolejno kodowac.

Czy ktos wie dokladnie, jak ta lista wyglada (co tam jest do kodowania) i jak nalezy wszystko zakodowac?

Ewentualnie, czy VAG-COMem mozna cos z tym poradzic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
asystent swiatel-nie, (Co to jest w ogole?)

Ten wariant asystenta świateł drogowych nosi nazwę Dynamic Light Assist. Oba systemy uaktywniają się przy prędkości powyżej 60 km/h. Podobnie jak Phaeton czy Touareg, Passat ostrzega kierowcę przed pojazdami znajdującymi się w martwym polu (Side Assist).

Edytowane przez Doran

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat.

Nie wiem czy tak powinno być (jeśli tak prosze napiszcie ), ponieważ nie wyskakuje mi żaden błąd, a świeci mi tylko jedno światło cofania i nie bardzo wiem co może byc tego powodem. Przeszukalem forum i nie znalazlem nic o tym konkretnym problemie.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz wersje europejska auta (czyt. nie sciagales auta ze stanów) to powinieneś miec tylko jedno swiatło cofania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli masz wersje europejska auta (czyt. nie sciagales auta ze stanów) to powinieneś miec tylko jedno swiatło cofania

 

witam

 

mam problem z vw passatem b7 2011r , auto po nadpaleniu elektryki, wymieniłem całą instalację , praktycznie problem został tylko z wspomaganiem i ESP gdyz pojawił sie problem do dzis nie rozwiazany z czujnikiem w maglownicy G85, wszystko pozatym chodzilo az do dnia kiedy zaczelm sie bawic VCDs 11.8 bo tylko on obsluguje bordnetza i inne sterowniki w tym aucie. chciałem sprawdzic inne ukryte opcje w borndentz zakladka 09 długie kodowania, chialem zmienic zeby doswietlenie zakrętów odbywalo sie bez wrzucania kierunku, po tym testowalem inne funkcje i qu mojemu zdziwieniu w aucie stacilem światła długie czyli High Beam, halogeny przod tyl oraz doswietlanie zakretow, ponadto swiatla wsteczne az dziwne, piewszy raz robilem auto po 2011 nowe sterowniki bordnetz, az Mnie dziwi iz wchodzac w can gatway spawdzajac poszczegolne w/w urzadzenia w tescie Out test wszystko działa prawidłowo. Dziś ponadto wszedłem w zakladke sprawdzenia wszystkich modułów z listy i zablakowało Navi RNS 315 szok nie wlacza sie radio nie wyswietaja ustawienia z climatronica, w zakladce 37 Navi jest napisane blocked, kieruje Mnie do Basic setings/Adaptation, jednakze wymagany jes Seciuryty acess Code , kod dostepu ktos moze go zna w VCDS ?? z góry dziekuje za wszelkie sugestie pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisze TU , gdyż z mojego posta zostalem pogoniony , choc ten temat ma sie nijak do mojego , tu każdy sie wcina a nikt nie dostaje odpowiedzi , wiec , nie mam swiatla cofania żarowki ok , bezpiecznik ok , przejscie w klapie ok , wlacznik na skrzyni nowy wiec ok , ja nie znajduje rozwiazania , wiec moze wy w swej laskawosci pomożecie ,jesli moderacja nie wywali do smietnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
napisze TU , gdyż z mojego posta zostalem pogoniony , choc ten temat ma sie nijak do mojego , tu każdy sie wcina a nikt nie dostaje odpowiedzi , wiec , nie mam swiatla cofania żarowki ok , bezpiecznik ok , przejscie w klapie ok , wlacznik na skrzyni nowy wiec ok , ja nie znajduje rozwiazania , wiec moze wy w swej laskawosci pomożecie ,jesli moderacja nie wywali do smietnika

 

dzieki ,pomoglem sobie sam, kloejny temat w którym zatrzesienie pomocnych podpowiedzi, super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to może napisz jak rozwiązałeś problem. Wtedy inni nie będą pisali, że nie otrzymali odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Ja mam pytanie co do swiatel w klapie Wiem ze przeciwmgielne i cofania sa w srodku lampy i te u mnie dzialaja ale do czego sa te zewnetrzne ogingi ledowe? U mnie nie swieca! Mam kombi Czy ktos mi to wyjasni? Jestem nowym użytkownikiem passata b6 kombi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukaj na forum temat ringi w b6 (w dziale warsztat jest.." i będziesz wszystko wiedział, nie świecą bo w serii nie mają świecić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie odnośnie żarówki światła wstecznego czy ktoś próbował wkładać mocniejszą lub jakiś ledowy zamiennik aby poprawić jasność światła podczas cofania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie a czy jest w stanie mi ktoś odpowiedzieć na mój błąd ? na liczniku wyświetla mi "real right fog light not working" a wszystko świeci jak i przednie światła tak i tylne a wiem ze w samochodzie nie ma prawego tylnego mgielnego wiec od czego ta informacja ? czy to wina kodowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności