Skocz do zawartości
anomal

[B5] Czarna podsufitka

Rekomendowane odpowiedzi

hej,

 

 

czy ktos z forumowiczow robil w b5 czarna podsufitke?

 

jak takie cos sie robi, trzeba kupic nowa czy jakies farbowanie? :690:

 

 

 

znalazlem takie fotki - klik1 klik2 , fajnie to wyglada :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

malowanie plastików + obszywanie... ;)

 

ja mobilizuje sie z tym juz pół roku... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki wielkie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kijowy material jest w tym linku pokazany, mi sie podoba czarna podsufitka oryginalna z audi s-line, super rzecz, jalepiej jakby dalo sie te oryginalna zafarbowac w jakis skuteczny sposob.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim poprzednim pasku (b3) wymieniłem po prostu materiał na czarny. Troszkę dłubania jest, bo trzeba całą podsufitkę wyciągać, odkleić stary materiał i przykleić nowy. Ja byłem zmuszony do takiego działania, ponieważ materiał był okropny i na całym tyle się odkleił. Kupiłem specjalny materiał oraz klej (Allegro) i w pewien piękny dzień wymieniłem. Jak na pierwszy mój raz byłem zachwycony z efektu. Zmieściłem się chyba w 80 zeta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpewniej to chyba w ASO o ile jeszcze są dostepne, bo dorwać taką czarną graniczy chyba cudem. Daszki przeciwsłoneczne i uchwyty na podsufitce pasują z audi a4 B6 bodajże (2005r.) więc może i reszta się znajdzie z innych aut:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wyjąc podsufitkę z sedana żeby jej nie połamać ? Bo zbieram się do zrobienia czarnej podsufitki a nurtuje mnie to pytanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plastiki to sobie pomaluje, tylko chodzi o to że dobrze by było oryginalnie z tymi rysunkami na lampkach mieć ;] Dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak wyjąc podsufitkę z sedana żeby jej nie połamać ? Bo zbieram się do zrobienia czarnej podsufitki a nurtuje mnie to pytanie ;)

Jeśli masz passata 3BG, musisz wyjąć oba przednie fotele, oraz zdemontować tunel środkowy z podłokietnikiem :-) w 3B sedanie jest pewnie podobnie, o ile posiadamy podlokietnik. - wtedy pod kątem idealnie wychodzi przez przednie drzwi. (Rozbieralem cala 3BG w środku, więc jesli chciał byś druga podsufitke lub ewentualnie jakieś plastiki ze środka pisz pw.)Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te ze zdjecia sa z cienkiego materiału, ale widziałem kiedyś takiego passata chyba s-line, chyba miał to w oryginale i kapitalnie się prezentowało. Aż się rozmarzyłem, że w swoim mógłbym wstawić coś takiego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest ktoś chętny wykonać odpłatnie taka podsufitke w moim pasku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest w Starachowicach tapicer samochodowy ktory robi czarne podsufitki słupki itp

Jedynie plastiki samemu trzeba ogarnac ale to nie jest wielki problem Motip Mat i jak ori

Kolega robił BMW e60 to koszt ok 700 zł u tapicera ale efekt jak ori M... ;)

Jak bede miał możliwość zrobie zdjęcie a jak ktosc chce namiar to priv proszę ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzewam kotleta. Malował ktoś podsufitke sprayem? Poszperałem na necie i niby git powinno byc. Znalazł się ktoś kto to robił czy może bede 1?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 100% był ktoś tutaj na forum kto malował ją na czarno, ale niestety niepamietam nicku :/ ja natomiast malowałem uszczelki od drzwi i szczerze mówiąc sam nie wiem czy polecać czy nie :P malowane kilka razy, a i tak po czasie wypłowiały i są dużo jaśniejsze od reszty. Podsufitka z kolei może się kruszyć, a raczej farba na niej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy czarny materiał !!! Żadne malowanie !! Nie ja u siebie ale za duzo juz widziałem tych przeróbek i tylko tapicer wychodził jak ori

A malować i tak musisz rączki daszki lampki wiec sie wykarzesz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Malował Avesso, mam jakąś korespondencje z nim na ten temat bo jest to mój kolejny mod w kolejce do wykonania

 

pisał:

użyłem (czarnej) bazy czyli to co używa się podczas malowania auta gdy idzie Baza(kolor) i lakier bezbarwny (zabezpiecza i daje połysk). użyłem bazy firmy novol oni mają proporcje 1.1 bodajże możesz też innych firm np dyna tez mają proporcje 1:1 Czyli na 1 litr farby masz 1 litr rozcieńczalnika do baz. Dzieki tak rzadkiej bazie podsufitka fajnie nasiąknie tym kolorem i będzie mieć fajny efekt, plastiki malowałem czarnym matem w sprayu

 

Zależy jakiego producenta farbę będziesz mieć, ale cos w okolicach 100 zł wyjdzie i trochę czasu Podsófitówke to tylko pistoletem pod ciśnieniem, za duży element na spray.Sprayem zrobisz "ściechy" (nic fajnego). Plastiki przeciągnąć trochę papierem ściernym ja wziąłem papier 800 (na mokro) lecz bez wody nim jechałem i świetnie się sprawdził. Farba nigdzie nie odpadnie jedynie ze słupka gdzie pas wyciągasz to sie wytrze do pewnego momentu i tyle. Tak zwykła bez pigmentów ja użyłem numeru L041, ale jak w mieszalni powiesz ze chcesz czarny będą wiedzieć o co chodzi.

 

na temat czy wszystko się trzyma kupy po złożeniu spowrotem

ak dobrze poskładasz to się trzyma tak ja wcześniej, bo klejone nic nie jest. Trzyma się na uszczelkach i na kilku śrubkach (w lampkach i mocowaniu do rolety, oraz daszkach).

 

Mam nadzieje że kolega Avesso że tu wklejam ten tekst.

Jak pisałem wcześniej też sie "na dniach" biore za czarna podsufitkę.

Byłem już w 100% pewny że będe malował jak kolega mi napisał ale dzis znalazłem zaj....y materiał którym pewnie okleje, super rozciągliwy i mega czarny:D

Wypróbowany na "rzezbionych" słupkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo czarny materiał podobny struktura do orginalu albo flokiem ...

Ale malowanie bym odpuścił całkowicie !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności