Skocz do zawartości
fialson

Montaż Tempomatu Passat B6

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego m3iaz nalezy Ci sie wielkie piwo. Ze jestem czlowiekiem ktory nie odpuszcza szybko poszedlem jeszcze raz wszystko sprawdzic i okazalo sie ze w kostce ktora idzie do modulu pod kierownica wpielem sie w pin 15 zamiast 16. Wszystko smiga jak nalezy. Dzieki sliczne i pozdrawiam.

Ps. gsmlondon zapraszam do siebie na aktywacje jesli nie chcesz czekac na swoj kabelek. Mieszkam kolo stansted.

 

Teraz pozostal mi jeszcze problem poduszek. Ktos ma jakies pomysly dlaczego bledy moga powracac ??? Airbag wczoraj zdjemowany wszystko wyglada ok. Kostka wpieta odpowiednio masy sa. I nie ma klaksonu.

Edytowane przez jamal_2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, wszystko ladnie pieknie tylko nie bardzo rozumiem jak sie podlaczyc do ecu...

 

 

z tego co wyczytalem kabelek trzeba podlaczyc do pin 16 w sterowniku w kolumnie kierownicy a nastepnie przeciagnac go do ecu, a zeby tam sie dostac trzeba zdemontowac wycieraczki i panel. podobnie jak w passacie b5?

 

rozumiem ze rowniez konieczny jest demontaz plastikow pod kierownica....?

 

jak dostac sie do samego ECU?

te nity trzeba przewiercic? a potem zastapic je srubkami?

macie moze jakies fotki...

 

a i jeszcz jedno pytanko...

jak podlaczacie kabel? poprostu wklada sie go do wolnego pinu?(np16)

 

no i jeszcze jedno, ostatnie:)

jaki vag i kabel uzywacie do kodowania/

 

dzieki wielkie za podpowiedzi, sorry za balagan

pozdro ostrysg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz pozostal mi jeszcze problem poduszek. Ktos ma jakies pomysly dlaczego bledy moga powracac ??? Airbag wczoraj zdjemowany wszystko wyglada ok. Kostka wpieta odpowiednio masy sa. I nie ma klaksonu.

wypisz tu lub na pm błędy z airbag i kodowanie modułu kierownicy jakie zastosowałeś. do tego napisz czy masz manetkę do kompa, buda sedan czy variant, kierownica zwykła czy multi a ja sprawdzę czy nie nakombinowałeś coś za bardzo. później ewentualnie dopiszę jakieś sugestie...

jak dostac sie do samego ECU?

te nity trzeba przewiercic? a potem zastapic je srubkami?

macie moze jakies fotki...

to nie są nity tylko śruby ze zrywalnym łbem. ja mam mini pilarkę kontową i naciąłem je żeby zrobić punkt podparcia dla wkrętaka płaskiego. możesz też przewiercić aż do odcięcia łba ale jest to dosyć czasochłonne. później zakręcasz nową śrubę bodajże 5mm i po sprawie.

a i jeszcz jedno pytanko...

jak podlaczacie kabel? poprostu wklada sie go do wolnego pinu?(np16)

najczęściej w złączu silnika masz zaślepkę zamiast tego pinu. jak już rozbebeszysz złączkę to pamiętaj żeby jeszcze odblokować fioletowy plastik bo inaczej ani nie wyjmiesz zaślepki ani nie wsadzisz nowego pinu. pod kierownicą powinno się udać bez problemu pamiętając o zdjęciu obudowy. działa ona tak samo jak ten fioletowy plastik.

powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie a gdzie mozna sprawdzic jakie jest kodowanie przed podlaczeniem wszystkiego?

 

i gdzie mozna sprawdzic jaki jest soft w aucie

czy wersja 0101 lub 0110?

 

Activating Cruise Control Coding

The following table applies to Control Modules with Software Version 0101 or lower.

....(tu byl coding)....

following table applies to Control Modules with Software Version 0110 or higher.

....(tu byl coding)....

Edytowane przez ostrysg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robilem znajomemu passata b6 z 2008.

2.0 TDI SPORT

i po rozepraniu wtyczki od ECU w pinie 20 byl szaro fioletowy kabel.

szukale takiego kabla przy module ale nie bylo.

 

gdzie moge znalesc schemat innstalacji?

mozecie polecic jakis programik?

 

a moze ktos mial podobna sytuacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powitac kolegow,mam jedno pytanko ,przeczytalem wszystkie posty(chyba..)ale mnie zastanawia jedna rzecz....chcialbym zaistalowac u siebie temp. mam na oku jeden http://cgi.ebay.co.uk/Vw-Passat-B6-Genuine-Cruise-Control-System-/130500706881?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item1e6272c241 ale w manetce od wycieraczek niema obslugi MFA i jak dotej pory wszystkie manetki do tempomatu ktore widzialem tego nie maja....a kierownice mam zwykla ,czy to znaczy ze jak bede chcial miec tempomat.to jeszcze bede musial dokupic kierownice multifunkcyjna???czy jest jakies inne rozwiazanie???? a moze sa moduly manetek tempomatu z obsluga MFA????

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Manetkę od wycieraczek i obsługi komputera można przełożyć (z Twojego "starego" zestawu).

Ale też są zestawy przełączników, które mają i tempomat i komputer sterowany manetką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i z góry przepraszam z ten post tutaj ale moje konto na forum nie pozwala mi stworzyc nowego postu.

 

Kolego m3iaz nalezy Ci sie wielkie piwo. Ze jestem czlowiekiem ktory nie odpuszcza szybko poszedlem jeszcze raz wszystko sprawdzic i okazalo sie ze w kostce ktora idzie do modulu pod kierownica wpielem sie w pin 15 zamiast 16. Wszystko smiga jak nalezy. Dzieki sliczne i pozdrawiam.

Ps. gsmlondon zapraszam do siebie na aktywacje jesli nie chcesz czekac na swoj kabelek. Mieszkam kolo stansted.

 

Teraz pozostal mi jeszcze problem poduszek. Ktos ma jakies pomysly dlaczego bledy moga powracac ??? Airbag wczoraj zdjemowany wszystko wyglada ok. Kostka wpieta odpowiednio masy sa. I nie ma klaksonu.

 

A więc. Mam Passata B6 3C (BKP) i zakładalem ze znajomym tempomat. Wszystko poszlo dość sprawnie prócz kodowania.

 

Znajomy ma VAG'a ale jeszcze nie pełnego wyczucia do tego urządzenia. Próbował zaprogramować ale nie do końca wszystko się udało.

 

A więc

1) Vag -> Codding 11 -> Basic (Setting?) ->wpisaliśmy 11463 = Cruise Control Activation - aktywacja zwykłego tempomatu

Kod został zapisany.

 

Pierwsze moje pytanie.

Czy i gdzie (w VAGu) można sprawdzić, że tempomata jest poprawnie połączony w ECU? Poproszę o pokierowanie i może niewielki opis procedury?

 

 

2) Próbowaliśmy w następnym kroku zaprogramować moduł kierownicy 16:

VAG -> Sterring Wheel -> (Setting?);

 

I wpisaliśmy ten kod chyba błędnie bo nie mogliśmy zapisać błąd Error 32 (o ile dobrze pamiętam)

Drugie pytanie.

Czy ten błąd zapis spowodawany jest błędnym kodem czy może jest problem komunikacji tempomatu poprzez kabel z ECU?W ECU kabel zostal przyłączony w pin 20 a w kostce (przy kierownicy) w pin 16. Więc to jest poprawnie według instrukcji.

 

Trzecie pytanie

Jaki powiniem być ten kod

 

Czy 0000003

0 - skrzynia manualna

0 - zwykła trójramienna kierownica (bez przycisków czyli nie multifunkcyjna)

0 - tutaj nie wiem -> bo samochód nie miał tempomatu a teraz go założyłem a więć 0 czy 1 ??

3 - Samochód bez tylniej wycieraczki

 

 

Czwarte pytanie?

Czy w angielskich samochodach kodowanie jest identyczne jak w europejskich? Może to niefortunne pytanie ale chcę się upownieć.

 

Z góry dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sebp75
Witam i z góry przepraszam z ten post tutaj ale moje konto na forum nie pozwala mi stworzyc nowego postu.

 

 

 

A więc. Mam Passata B6 3C (BKP) i zakładalem ze znajomym tempomat. Wszystko poszlo dość sprawnie prócz kodowania.

 

Znajomy ma VAG'a ale jeszcze nie pełnego wyczucia do tego urządzenia. Próbował zaprogramować ale nie do końca wszystko się udało.

 

A więc

1) Vag -> Codding 11 -> Basic (Setting?) ->wpisaliśmy 11463 = Cruise Control Activation - aktywacja zwykłego tempomatu

Kod został zapisany.

 

Pierwsze moje pytanie.

Czy i gdzie (w VAGu) można sprawdzić, że tempomata jest poprawnie połączony w ECU? Poproszę o pokierowanie i może niewielki opis procedury?

 

 

2) Próbowaliśmy w następnym kroku zaprogramować moduł kierownicy 16:

VAG -> Sterring Wheel -> (Setting?);

 

I wpisaliśmy ten kod chyba błędnie bo nie mogliśmy zapisać błąd Error 32 (o ile dobrze pamiętam)

Drugie pytanie.

Czy ten błąd zapis spowodawany jest błędnym kodem czy może jest problem komunikacji tempomatu poprzez kabel z ECU?W ECU kabel zostal przyłączony w pin 20 a w kostce (przy kierownicy) w pin 16. Więc to jest poprawnie według instrukcji.

 

Trzecie pytanie

Jaki powiniem być ten kod

 

Czy 0000003

0 - skrzynia manualna

0 - zwykła trójramienna kierownica (bez przycisków czyli nie multifunkcyjna)

0 - tutaj nie wiem -> bo samochód nie miał tempomatu a teraz go założyłem a więć 0 czy 1 ??

3 - Samochód bez tylniej wycieraczki

 

 

Czwarte pytanie?

Czy w angielskich samochodach kodowanie jest identyczne jak w europejskich? Może to niefortunne pytanie ale chcę się upownieć.

 

Z góry dzięki za pomoc

 

zamontowales czy nie ?? ja wlasnie zrobilem moj i moglbym pomoc jak potrzeba :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sebp75 powoli wiem ze sie cieszysz ze masz gotowe

 

Ale pamietaj kazde auto ma inaczej wyprowadzony pin z ECU to tempomatu a wiec pomyłka moze drogo kosztowac !!!!!!!!!

 

1.9 ma inaczej

2.0 ma inaczej

2.0 cr ma inaczej

1.6 ma inaczej

2.0 TFSI ma inaczej

 

tyko wejscie przy kierowniczy sie zgadza ale wejscie do ECU jest INNE ZAPAMIETAJCIE !!!!!!!

Edytowane przez romeo9999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sebp75
A więc. Mam Passata B6 3C (BKP) i zakładalem ze znajomym tempomat. Wszystko poszlo dość sprawnie prócz kodowania.

takie same auto chyba mi sie wydaje a jak by bylo inne to bym sie nie odzywal!!

no i wiem ze kazdy moze miec inne podlaczenie :lol2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam taki dziwne pytanie mam zamiar instalowac temp i szukałem na ebay i znalazłem coś takiego http://item.mobileweb.ebay.co.uk/viewitem?itemId=290654416124&index=1&nav=SEARCH&nid=39979829343 jest to tempat od audi jednak wyglada tak samo jak do vw jak myślicie czy będzie pasował ? Jak tak to co jest jeszcze mi potrzebne ? Oczywiście passat b6 tdi Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w B5, ale w B6 montaż tempomatu polega na zmianie manetki i doprowadzeniu kabelka do kompa w podszybiu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem jak w B5, ale w B6 montaż tempomatu polega na zmianie manetki i doprowadzeniu kabelka do kompa w podszybiu.

 

przeciez napisałem ze chodzi mi o b6 :-) w b5 tez już kiedyś montowalem i poszło łatwo a tu mi chodzi czy ta manetka będzie pasować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sebp75
przeciez napisałem ze chodzi mi o b6 :-) w b5 tez już kiedyś montowalem i poszło łatwo a tu mi chodzi czy ta manetka będzie pasować

 

 

nie kolego nie bedzie pasowac ta manetka. musisz kupic cos takiego http://www.ebay.co.uk/itm/VW-Passat-2-0-TDi-2006-B6-Indicator-Stalk-Wipers-Cruise-Control-USED-3C9953507C-/120845401375?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item1c22f27d1f i to musze przyznac ze jest to nawet dobra cena, jezeli to bedzie wszystko co na zdjeciu??

ja dopiero zakladalem i potrzebujesz modul kierownicy(chyba, ja zmienialem bo kierownica multi weszla razem), oslone kolumny dolno, bo jest extra manetka i musi byc wieksze wyciecie na nia, no i najwazniejsze brakuje kabelek z modulu do compa silnika. tylko ktory pin trzeba podpiac zalezy od kodu silnika jaki masz ja mam BKP i u mnie jest to z pinu 16 kierownica do pinu 20 silnik. na tym tej aukcji ma wszystko tam, manetki, modul kierownicy, tasme poduszki i obudowy!! wystarczy tylko zalozyc i podpiac. aaaa jeszcze jedno musisz znalezc manetki od auta jakie masz, tzn. kombi-sedan, tylna wycieraczka na kombi , z komputerem lub bez na manetce. najlepiej jest zmienic caly komplet manetek i modul kierownicy z auta z ktorego bylo wyjete, podobno czasami sama manetka tempomatu nie chce wspolgrac. ja za swoje zaplacilem 80 funciakow, dostawa wliczona, ale bylo w jeszcze obudowy nowego licznika, ale nie bylo gornej obudowy tylko dolna i nie bylo tasmy air bagu. powodzenia Sebastian

Edytowane przez sebp75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sebp75

daj mu oferte jakas na 60 - 65 poundziszy, moze sie zgodzi i ten zestaw jest od sedana chyba?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMG_0328.jpgIMG_0328.jpg

Dzisiaj odrecilem plastyk kierownicy i sprawdzilem numery czesci :

vw 3c5953513a

wkleilem zdjecie ale nie wiem czy dobrze moje pytanie czy ten tempomat bedzie dobry ?

http://www.ebay.co.uk/itm/VW-Passat-B6-wiper-indicator-cruise-switch-pack-NEW-3C5953513B-/120745870322?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item1c1d03c3f2

jesli nie to z jakimi numerami powinienem szukac ?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sebp75

3C0 953 549 A taki numer ja mialem i ten nie obslugiwal kierownicy multi. z tego co pamietam to wszystkie moduly obsluguja tempomat, ale musialbym znalezc ci liste modulow zeby to potwierdzic. co do manetek to sa one od sedana i to bez komputera, tzn ze musisz miec multi kiere zeby komputer obslugiwac, jak nie masz to nie bedziesz mogl zmieniac nic na wyswietlaczu. jakie masz auto kombi/sedan z pol fisem/wyswietlaczem czy pelnym czy wogole bez??

 

poszukam tej listy zaraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sebp75

tu masz liste modulow i sobie przejzyj

Midline oznacza bez multifunkcji Highline oznacza z multifunkcją

 

3C0-953-549-A ; SW 0010 / Midline

3C0-953-549-B ; SW 0010 / Highline

3C0-953-549-E ; SW 0015 / Highline

3C0-953-549-H ; SW 0015 / Midline

3C0-953-549-J ; SW 0010 / Midline

3C0-953-549-K ; SW 0015 / Highline

3C0-953-549-L ; SW 0010 / Midline

3C0-953-549-M ; SW 0015 / Highline

3C0-953-549-P ; SW 0015 / Highline

3C0-953-549-AB ; SW 0020 / ??

3C0-953-549-AC ; SW 0020 / Highline

3C0-953-549-AD ; SW 0020 / Midline

3C0-953-549-AE ; SW 0020 / Highline

3C0-953-549-AF ; SW 0020 / Highline

3C0-953-549-AH ; SW 0030 / Highline / LIN 2.0

3C0-953-549-AJ ; SW 0030 / Highline

3C0-953-549-AK ; SW 0025 / Highline

3C0-953-549-AT ; SW 0025 / Midline

3C0-953-549-BA ; SW 0025/0030 / Midline

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z pol fisem I mam multi kierownice ale nie wiem czemu nie dziala ale tym sie zajme pozniej :-) Bo paska mam dopiero 3 dni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności