Skocz do zawartości
fialson

Montaż Tempomatu Passat B6

Rekomendowane odpowiedzi

masz 2 możliwości.

 

prawie fabrycznie

pod podszybiem po stronie kierowcy przechodzą przewody oryginalnie między komorą silnika a przedziałem pasażerskim. wydaje mi się że musiałbyś zdemontować układ wycieraczek żeby się do niego dobrać od komory silnika.

od strony przedziału pasażerskiego nie widać tego przejścia bo jest dosyć wysoko (a chyba całej deski wyciągać nie chcesz...) i tak na prawdę musisz przepchnąć przewód na czuja.

 

zupełnie nie fabrycznie

jak wymontujesz aku i całą jego obudowę zobaczysz gumową zaślepkę z "cyckami" które można przeciąć i przeprowadzić tamtędy przewód. ja najczęściej wybieram to miejsce jak instaluję syrenę od nie fabrycznego przewodu. problem jednak powstaje ponieważ sterownik/komputer silnika masz w podszybiu (patrz wyżej) i do niego musisz poprowadzić ten kabelek.

 

podszybie jest z 2-ch elementów i najlepiej wyciągnąć najpierw ten który jest po stronie pasażera (zobaczysz wtedy wlot powietrza do nagrzewnicy) a dopiero po zdjęciu ramion wycieraczek ściągasz stronę kierowcy.

 

w angliku kierunki "kierowca"/"pasażer" są tak samo jak w europejskim - kierowca po prawej (i tam masz przejście przewodów), pasażer po lewej (i tam jest wlot powietrza do nagrzewnicy).

 

powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym zamontowac tempomat, na stronie vw znalazlem http://www.volkswagen-akcesoria.pl/index.php?cmd=acc&act=3&id=1162 Czy trzeba cos jeszcze kupic? Sam napewno nie bede tego montowal. Jaki bylby przyblizony koszt robocizny ewentualenie jeszcze jakis czesci? (cos jeszcze jest potrzebne?)

 

pisalem do VW i poza tempomatem (314zl) trzeba zmienic dolną osłonę kierownicy (113 zł,) + koszt robocizny okolo 500zl brutto. Jaki bylby koszt jakbym to robil poza ASO?

Edytowane przez login_87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena w niezaleznym warsztacie bardzo porównywalna do oferowanej w ASO. Chyba ze czesci załatwisz tansze na rynku wtornym. Mozna jeszcze uciać koszty z robocizny ale tez nie za duzo. Montaż około 350 zł z programowaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Montaż około 350 zł z programowaniem.

W ASO Bursiak w Łodzi montowałem do tiguana i za robociznę policzyli 250 zł. W sumie zamknąłem się w kwocie 550 zł i jeszcze została mi manetka kierunków do sprzedania, czyli jakaś stówka w przód.

 

koszt robocizny okolo 500zl brutto. Jaki bylby koszt jakbym to robil poza ASO?

Ja rozmawiałem z dwoma ASO w Kraku, gdzie mieszkam, koszt robocizny 600 i 800 zł... Czasem byłem w Łodzi, więc zadzwoniłem, spytałem i liczyli o wiele mniej. Z ASO jest zawsze tak, że warto popytać kilka serwisów, bo mają różniste ceny, próbują naciągnąć na sterowniki, albo nie umieją sobie z tym poradzić.

 

W ogóle to śmieszna sprawa, bo kupując auto w salonie za tempomat liczyli 1800 bodajże, a miesiąc później ten sam mnie wyszedł 550. Godzinka pracy. Ale to jest chyba jedyna taka luka w akcesoriach.

Edytowane przez genesis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w moim pasku tez montowałem cc i mnie kosztował smieszne pieniadze, Manetka z allegro 120 zł osłona 80 zł i na tym koniec z kosztami.3 godziny popołudniu z montażem i poklikaniem w vagu i działa. Miałem problem z instalacją bo serwis twierdził ze instalacja jest kpl w aucie lecz brakował lini pomiedzu CC a ECU którą musiałem osobno położyc lecz juz temat zamknięty.Działa.Teraz musze jeszcze opanować kodowanie Radaru do tempomatu tylko niemoge nigdzie wiedzy znaleść jak to ugrysc w abs-ach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja rozmawiałem z dwoma ASO w Kraku, gdzie mieszkam, koszt robocizny 600 i 800 zł...

Mi taka cene powiedzieli w Auto Special Sp. z o. Modlnica (krakow). Napisze jeszcze maile z ciekawosci do innych serwisow. Ciekawe jak sie sprawa ma bardziej na poludnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie mam pytanie jaki klucz trzeba miec do odkrecenia kierownicy :) jutro moze zabiore sie za mozntaz manetki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis udalo mi sie zalozyc wszystko samemu. Prosta sprawa. Brakuje mi tylko jeszcze vaga zeby zakodowac i temat mam zamkniety. 1,5 godziny roboty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszyscy rozumiem że wiedzą że nie tylko moduł kierownicy się koduje ale i komputer silnika??

samo założenie manetki i poprowadzenie przewodu do ecu nie wystarczy. dodatkowo trzeba w CODING II wpisać kod odpowiedzialny za uruchomienie funkcji tempomatu.

kody które znam:

11463 = Cruise Control Activation - aktywacja zwykłego tempomatu

13647 = Adaptive Cruise Control Activation - aktywacja ACC - NIEPOTWIERDZONE

16167 = Cruise Control Deactivation - deaktywacja jednego i drugiego

 

wiem na pewno że kody aktywacji i deaktywacji tempomatu działają w dieslach (od dawna gaz jest elektroniczny). nie wiem czy te same odpowiadają silnikom benzynowym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie jak dobrac sie ECU? kabel mam juz poprowadzony , ale nie wiem jak wyciagnac komputer zeby wpiac wtyczke, skrecony jest na jakies specjalne sruby

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest przykrecony, jest przynitowany. Ja wzialem kombinery w reke i odgielem delikatnie ta blache co go przytrzymuje ogialem do gory. Zeby wypiac wtyczki musisz rozsunac na boki te spinki. Ku scislosci Tobie potrzebna jest wtyczka lewa, patrzac od przodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie jest przykrecony, jest przynitowany. Ja wzialem kombinery w reke i odgielem delikatnie ta blache co go przytrzymuje ogialem do gory. Zeby wypiac wtyczki musisz rozsunac na boki te spinki. Ku scislosci Tobie potrzebna jest wtyczka lewa, patrzac od przodu.

wlasnie rozwazam taka opcje zeby ja wygiac , ale juz nie dzis :( brak czasu , dzieki za info :)

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie mozesz to zrobic. Tylko potrzeba tam troszke sily no i pozniej musisz ja zagiac z powrotem poniewaz nie zalozysz podszybia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rozwierciłem jedną z tych śrub.

Są to, podobnie jak w niedźwiedź locku, śruby, które się zrywa po przykręceniu.

Później wkręciłem już zwykłą.

Prawdopodobnie jest to zabezpieczenie przed chip tunningiem lub złodziejami...

Do tempo wtyczka po stronie pasażera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy kto z ktorej strony wozi pasazera :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wtyk 94-pinowy... ten większy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie czy tym VAG-K+CAN Commander Full1.4 da sie aktywowac tempomaty jesli tak to co i jak trzeba zrobic :)

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie kojarzę żeby can-commander miał taką opcję. ja zawsze aktywuję na silniku z vcds'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie bylem dzis w ASo zeby mi zakodowali tempomat i lipa gosciu stwierdzile ze wywala mu jakis blad ? ze pokazuje sie kontrolka na zegarch i za chwile wywala blad , widac ze cos zrobil bo wskaznik tempe. przesunol sie w prawo ale jak teraz sprawdzelem to nie zapla sie kontrolak na zegarach , co to moze byc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz to robić w Aso spróbuj do innego serwisu. Wiem po sobie, że zanim udało się zakodować tempo to autko siedem razy wyjeżdżało w trasę z mechanikiem na jazdę próbną.

Nie zawsze jest prosto i czasem trzeba użyć metody prób i błędów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności