Skocz do zawartości
fialson

Montaż Tempomatu Passat B6

Rekomendowane odpowiedzi

Jak pytałem w jednym aso w Poznaniu to powiedzieli, że 3 dni zakładali tempo do golfa V.

Ja zakładałem pod okiem kolegi m3iaz i trwało to może godzinę + chwila kodowania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ile za taka usluge wolaja w UK ???

jesli do mnie pytanie :) to ja robilem w PL , nic wracam do UK i kupuje normalnego VAG'a i sam bede meczyl sie z kodowaniem bo widze ze ASO w PL to to sie nadaje tylko do zmiany oleju i nic wiecej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby w B6 tempomat nie był w standardzie to jest nie do pomyślenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zakodowac ten tempomat ??? Bo w module kierownicy nie ma pomocnika dlugiego kodowania, wiec rozumiem ze kodowanie trzeba wyliczyc samemu tak ???

 

Kolego gsmlondon, jak juz dojde u siebie z tym kodowaniem to moge CI pomoc u CIebie ja kabelek juz mam. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak zakodowac ten tempomat ??? Bo w module kierownicy nie ma pomocnika dlugiego kodowania, wiec rozumiem ze kodowanie trzeba wyliczyc samemu tak ???

 

Kolego gsmlondon, jak juz dojde u siebie z tym kodowaniem to moge CI pomoc u CIebie ja kabelek juz mam. Pozdrawiam

moze ktos opisze dokladnie jak zakodowac poprawnie kolumne kierownicza i ECU :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK mam, doszedlem co i jak ale chyba jest ten sam problem co u CIebie. Mianowicie zakodowalem tempomat w sterowniku kolumny, aktywowany w coding II w ECU ale jest problem. Na fisie przesunal mi wskaznik termometru do prawej strony i po lewej jest kontrolka tempomatu z jebitnym wykrzyknikiem obok. Zaraz po odpaleniu na chwilke wlacza sie kontrolka na zegarach i zamiat tego wykrzyknika na fisie pojawia sie MPH ale chwile pozniej wszystko sie sypie. Przed aktywacja zero bledow w ECU po aktywacji jeden:

 

Address 01: Engine Labels: Redir Fail!

Control Module Part Number: 03G 906 018 CK HW: 03G 906 018 CK

Component and/or Version: R4 2.0l PPD1.5 G 9629

Software Coding: 0000078

Work Shop Code: WSC 00608 210 88542

1 Fault Found:

 

18060 - Please check DTC Memory of Transmission Controller

P1652 - 008 - Implausible Signal

Freeze Frame:

Fault Status: 01011000

Fault Priority: 0

Fault Frequency: 1

Reset counter: 231

Mileage: 134968 km

Time Indication: 0

Date: 2000.00.00

Time: 19:15:59

 

Freeze Frame:

RPM: 0 /min

Text: 0

Text: Nm

Text:

Voltage: 12.54 V

Bin. Bits: 00000001

Bin. Bits: 00000000

 

W sterowniku kierownicy przed i po :

 

Address 16: Steering wheel Labels: 3C0-953-549-SW20.lbl

Control Module Part Number: 3C0 953 549 A HW: 3C0 953 549 A

Component and/or Version: Lenksäulenmodul 005 0010

Software Coding: 0001013

Work Shop Code: WSC 00028 028 00001

1 Fault Found:

 

01044 - Control Module Incorrectly Coded

000 - - - Intermittent

 

Jakies pomysly ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadasz MFA+ oraz kierownicę multifunkcyjną? Odczytaj błędy ze sterownika automatycznej skrzyni biegów (02).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MFA+ nie mam, kierownicy multifunkcyjniej tez nie. Ale kiedys cos napieprzylem vagiem w kombiinstrument i teraz np mi nie wyswietla niskiego stanu plynu do spryskow czy alarmu o niezapieych pasach moze to ma cos wspolnego ??. Skrzynia DSG, bledy ze sterownika skrzyni:

 

Address 02: Auto Trans Labels: 02E-300-0xx.lbl

Part No SW: 02E 300 042 S HW: 02E 927 770 AE

Component: GSG DSG 082 1127

Revision: 04708020 Serial number: 00000802251721

Coding: 0000020

Shop #: WSC 44551 111 44551

 

1 Fault Found:

18275 - Powertrain Data Bus: Missing Message from Steering Wheel (J527)

P1867 - 000 - - - Intermittent

Freeze Frame:

Fault Status: 00100000

Fault Priority: 0

Reset counter: 40

Mileage: 134968 km

Time Indication: 0

 

 

hmmm zaczynam lapac. Nie ma komunikacji miedzy sterownikiem pod kiera a sterownikiem skrzyni ale dlaczego ??

Edytowane przez jamal_2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto kodowanie modułu kierownicy (16):

 

?xxxxxx: Sterowanie głosowe (symbole)

0 = Brak sterowania głosowego (standardowe symbole)

1 = Sterowanie głosowe (zmodyfikowane symbole)

 

Najlepiej wybrać "0",

 

x?xxxxx: Region świata (światła postojowe)

0 = Cały świat, prócz Ameryki Północnej (samochód posiada światła postojowe)

1 = Ameryka Północna (samochód nie posiada świateł postojowych)

Dla Polski będzie to opcja "0",

 

xx?xxxx: Rodzaj pojazdu

0 = Standardowy samochód

1 = Samochód specjalny (np. Taxi)

 

Wybieramy "0" (chyba, że nasz samochód wcześniej jeździł jako taksówka, albo pojazd policyjny, itp.)

 

xxx?xxx: Rodzaj skrzyni biegów

0 = Ręczna skrzynia biegów (manualna)

1 = Automatyczna skrzynia biegów (wszystkie kraje, prócz Ameryki Północnej)

2 = Automatyczna skrzynia biegów (dotyczy tylko Ameryki Północnej)

 

xxxx?xx: Koło kierownicy / Tiptronic

0 = standardowe koło kierownicy (bez przycisków multifunkcyjnych)

1 = multifunkcyjne koło kierownicy (nie posiadające łopatek skrzyni biegów typu Tiptronic)

2 = multifunkcyjne koło kierownicy (posiadające łopatki skrzyni biegów typu Tiptronic)

 

xxxxx?x: Układ utrzymywania zadanej prędkości oraz opcjonalnie dystansu od pojazdu poprzedzającego (tempomat CCS / tempomat aktywny ACC)

0 = bez systemu utrzymywania zadanej prędkości (tempomatu)

1 = z systemem utrzymywania zadanej prędkości (tempomat CCS, sterowany przy pomocy 6-cio pozycyjnej manetki)

2 = z systemem utrzymywania zadanej prędkości oraz dystansu od pojazdu poprzedzającego (tempomat ACC, sterowany przy pomocy 6-cio pozycyjnej manetki)

xxxxxx?: Tylna wycieraczka / komputer pokładowy

1 = bez tylnej wycieraczki (Limuzyna) / bez komputera pokładowego

2 = samochód wyposażony w tylną wycieraczkę (Variant) / bez komputera pokładowego

3 = bez tylnej wycieraczki (Limuzyna) / samochód wyposażony w komputer pokładowy

4 = samochód wyposażony w tylną wycieraczkę (Variant) / samochód wyposażony w komputer pokładowy

 

---------- Post added at 09:14 ---------- Previous post was at 09:09 ----------

 

MFA+ nie mam, kierownicy multifunkcyjniej tez nie. Ale kiedys cos napieprzylem vagiem w kombiinstrument i teraz np mi nie wyswietla niskiego stanu plynu do spryskow czy alarmu o niezapieych pasach moze to ma cos wspolnego ??. Skrzynia DSG, bledy ze sterownika skrzyni:

 

Nie jest to powiązane z tym problemem.

 

Address 02: Auto Trans Labels: 02E-300-0xx.lbl

Part No SW: 02E 300 042 S HW: 02E 927 770 AE

Component: GSG DSG 082 1127

Revision: 04708020 Serial number: 00000802251721

Coding: 0000020

Shop #: WSC 44551 111 44551

 

1 Fault Found:

18275 - Powertrain Data Bus: Missing Message from Steering Wheel (J527)

P1867 - 000 - - - Intermittent

Freeze Frame:

Fault Status: 00100000

Fault Priority: 0

Reset counter: 40

Mileage: 134968 km

Time Indication: 0

 

Sterownik DSG (02) odebrał nieprawidłowy sygnał ze sterownika kierownicy (16).

 

hmmm zaczynam lapac. Nie ma komunikacji miedzy sterownikiem pod kiera a sterownikiem skrzyni ale dlaczego ??

 

Tak też może być, aczkolwiek zweryfikowałbym jeszcze kodowanie sterownika kierownicy (16).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wiec moje kodowanie w tym momencie to 0001013. Czy przez komputer pokladowy mam rozumiec MFA+ czy jakiekolwiek MFA ?? Bo jesli plus to ostatia wartosc powinna byc inna w takim wypadku ?? Czy dobrze kombinuje ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak wiec moje kodowanie w tym momencie to 0001013. Czy przez komputer pokladowy mam rozumiec MFA+ czy jakiekolwiek MFA ?? Bo jesli plus to ostatia wartosc powinna byc inna w takim wypadku ?? Czy dobrze kombinuje ??

 

Jeśli posiadasz przyciski obsługi komputera pokładowego (MFA/MFA+) na manetce wycieraczek, to znaczy, że kodowanie tego sterownika jest obecnie prawidłowe. Czy masz może łopatki przy kierownicy służące do zmiany biegów w trybie Tiptronic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łopatek nie mam. Mam zwykla czteroramienno kierownice i nic poza tym. Przyciski sa wiec nie wiem o co caman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten samochód to wersja na rynek angielski? Widzę, że trochę namieszane ma w kodowaniach. Jeśli to wersja angielska, spróbuj tak zakodować licznik (17): 0005405

 

Czyli: włączony czujnik zużycia klocków oraz czujnik niskiego poziomu płynu do mycia szyby, wyłączona funkcja przypominania o niezapięciu pasów, rynek brytyjski.

 

Kodowałeś może Gateway (19)? To wersja Trendline?

Edytowane przez adamq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest na rynek brytyjski, wersja S odpowiadajaca trendline w europie. Licznik juz przekodowalem ale to dalej nic nie zmienia. Gateway'a nie kodowalem. tam tez trzeba cos zmienic ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wnioskuję z autoscanu, że ktoś dołożył do tego samochodu nawigację. Trzeba przekodować Gateway (19) pod nawigację. Jeśli to prawda, to zakoduj Gateway (19) w taki sposób: 3F3D2C44C21003.

 

Po przekodowaniu Gateway'a skasuj wszystkie błędy (ze wszystkich sterowników), wyciągnij pilot ze "stacyjki", zdejmij na kilka minut klemę ujemną (-), później jeszcze raz skasuj wszystkie błędy, włącz i wyłącz zapłon, następnie zrób ponownie autoscan'a i wrzuć go na forum.

 

Pamiętaj o tym, że radio może zapytać o kod i o tym, żeby skalibrować elektryczne szyby (szyba maksymalnie w dół, gdy opadnie do samego dołu przytrzymaj na jakieś 2-3s przełącznik w pozycji opuszczania szyby, następnie trzymaj przełącznik w pozycji zamykania, aż do jej całkowitego zamknięcia. Po zamknięciu szyby przytrzymaj jeszcze raz przełącznik w pozycji zamykania na jakieś 2-3s. To samo zrób dla drugiej szyby (z tyłu nie masz w takim razie elektryki)).

 

Pozwoli nam to na eliminację starych błędów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK zgodnie z Twoimi instrukcjami skan zrobiony i wklejony

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=77086

 

Jeszcze jedna rzecz mnie trapi. Po sciagnieciu kierownicy do zalozenia manetek i zalozeniu z powrotem poduszek nie moge sie pozbyc tych bledow. Dzisiaj jeszcze raz sciagnelem poduche, myslalem ze moze czegos nie podpielem ale wszystko tam wyglada cacy, nie mam takze klaksonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od razu zastrzegam że jest to interpretacja twojego autoscanu z linku i nic więcej. chcę pomóc a nie mam czasu czytać całego wątku...

 

wymieniałeś manetki razem z modułem pod nimi?

jeśli nie to musisz się tylko parę metrów przejechać.

 

jeśli tak to musisz zrobić procedurę kalibracji czujnika kąta skrętu a później kalibrację krańcowych pozycji kierownicy...

 

po kolei twoje błędy:

Address 03: ABS Brakes

1 Fault Found:

00778 - Steering Angle Sensor (G85)

005 - No or Incorrect Basic Setting / Adaptation

 

kalibracja kąta skrętu do wykonania

jak znasz angielski (a chyba znasz ;-) ) to procedura jest tu

 

Address 09: Cent. Elect

coś nakombinowałeś.... albo masz spalony bezpiecznik albo przeciąłeś kabel zasilający idący do modułu elektryki przechodząc z komory silnika z przewodem. w załączniku masz stronę z elsy gdzie masz opisane bezpieczniki idące do tego modułu. jak widać jest ich sporo bo są od różnych elementów oddzielnie. główny (terminal 30) raczej upieczony nie jest bo nie miałbyś komunikacji z modułem ale resztę przejrzyj dokładnie...

 

Address 15: Airbags

tylko do skasowania. pewnie wsadziłeś kluczyk do stacyjki przy odłączonej poduszce... jeśli masz nowy moduł od kiery to możesz mieć przejście na jedną poduszkę a nie na 2 i po skasowaniu nadal zostanie ci błąd jednego ładunku. najlepiej załóż stary moduł...

 

Address 16: Steering wheel

niepoprawne kodowanie.

masz manetkę i moduł już ją widzi. trzeba dodać ją do kodowania. nie będę się rozpisywał bo już parę razy o tym pisałem...

 

Address 19: CAN Gateway

najpierw skasuj błędy jak nie pomoże to musisz zobaczyć co się dzieje z wiązką dookoła kolumny kierowniczej. zakładam że przy tych błędach nie możesz odpalić auta?

 

Address 25: Immobilizer

tu masz to samo co wyżej. pamiętaj na przyszłość żeby odpinać aku a przynajmniej nie wkładać kluczyka do stacyjki jak coś rozpinasz...

 

Address 37: Navigation

masz zakodowane w 0 BYTE że masz zmieniarkę. błąd nie rzutuje na pracę nawi ale na czerwono będzie świecił...

 

Address 42: Door Elect

zjedź ręcznie ze 2 razy w pełni do dołu szybą i ją podnieś. potem zresetuj błąd.

 

Address 46: Central Conv.

tu też masz odwołanie do sterownika pod kierownicą....

 

Address 52: Door Elect, Pass.

tutaj też jest mało znaczący błąd. skasuj. przyjrzyj się gumie między drzwiami a budą bo tam może coś się dziać...

a.pdf

Edytowane przez m3iaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec tak,pomijam ABS bo tam wystarczy skalibrowac czujnik skretu. Jest chodzi o centralna elektronike to wiekszosc od spalonych zarowek bo ostatnio kombinowalem z HIDami i diodami w tablice a jesli chodzi o brak komunikacji to przejze tte bezpieczniki jak mowisz. Airbagi kasuje i ciagle wracaja. Kodowanie manetki jest takie jak byc powinno a ciagle wywala niepoprawne, sterwnik pod kierownica jaki byl taki jest

nic nie zmieniane. Bledy z cana i immobilisera spowodowane sa pewnie tym ze naprawialem swoja kolumne poprzez zamiane miejscami tych mikrostykow bo ciezko o czesci i jeden, ten od blokowania jest uwalony i podejrzewam ze to przez to ( auto odpala za kazdym razem mimo bledow ).

 

Bezpieczniki przegladniete pod obu stronach deski i w komorze silnika jedne po drugim, wszystkie ok. Gdzie szukac tego kabla o ktorym mowiles wczesniej ??

 

 

Po przekodowaniu kilku rzeczy i najswiezszym skanie, pare rzeczy poznikalo ale tempomat jak nie dzialal tak nie dziala nadal. O co chodzi z tym badziewiem ??

Edytowane przez jamal_2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja już zrobiłem któryś z kolei tempomat w tą sobotę...

kabel między pinem 20 w złączu 94 pin w sterowniku silnika a 16 w sterowniku kierownicy.

na sterowniku silnika aktywujesz tempomat w codding II wpisując 11463 (na pewno jest podpowiedź w VCDS'ie)

na sterowniku kierownicy włączasz manetkę kodując:

0xxxx?x: Cruise Control

1 = with Cruise Control System

 

i na tym koniec.

 

musiałeś coś w kablach pochrzanić jeśli wszystko dobrze zakodowałeś...

 

podejrzewam jeszcze że jak prowadziłeś przewód z komory silnika do przedziału pasażerskiego to mogłeś gdzieś jakiś przewód utrącić w głównej wiązce...

 

jeszcze pytanie: wymieniałeś kompletnie zestaw manetek czy kupiłeś na allegro samą manetkę od tempomatu wraz z płytką (połączenia tempomatu i kierunków/długich)?

jeśli samą manetkę to zwróć uwagę czy wszystko ci odpowiednio pracuje we wszystkie strony po złożeniu. czasami wyskakują prowadzenia do styków i wtedy może też pojawić się problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności