Skocz do zawartości
mgboczna

Samodzielna wymiana pompki spryskiwacza reflektorów

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsze slysze ze maja by dwa Tyki Ale ciekawy tez jestem czy nie mozna tymczasowo podmienic inny z auta zamiast tego i sprawdzic?

 

Też nie wiedziałem ale natknąłem się na to podczas czytania jednego z artykułów w internecie LINK !

Poczekam na kabelek, ponieważ ostatnio mi się uwalił i sprawdzę jeszcze czy komputer zanotował jakieś błędy. Jeśli coś będzie to wtedy będę brał się za rozbiórkę ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer Ci tego nie wykaze, u mniejest wywalona i nic nie ma w bledach. Czy ktos moze podpowiedziec na jaki przekaznik mozna podmienic na chwile?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podbijam, czy ktos wie z ktorym przekaznikiem mozna go podmienic bezpiecznie na chwile by go ostatecznie sprawdzic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy może ktoś wskazać który przekaźnik jest do spryskiwaczy reflektorów?

WP_20150622_005.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, ja u siebie ostatnio zmieniałem pompkę spryskiwaczy reflektorów w B7 miałem błąd pompki zwarcie/przerwa z masą - dokładnie nr błędu nie pamiętam. W B7 jest znacznie prościej!:

Odkręca się przednią część prawego nadkola - jest ona razem z "noskiem" który idzie kawałek pod zderzak. Już nie pamiętam, ale chyba łącznie jest z 8 śrub torx 25. Do odkręcenie nadkola nie trzeba ściągać koła - wystarczy skręcić. Po okręceniu i odchyleniu nadkola ukazuje nam się zbiorniczek z płynem wraz z pompeczką z bdb dojściem. Wyjęcie pompki jest identyczne jak w B6 - trzeba ją odciągnąć na bok i wysunąć do góry uważając żeby nie zgubić uszczelki. Składamy w odwrotnej kolejności. Cała wymiana max.20minut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam dzisiaj wymienialem pompke spryskiwaczy reflektorów bi-xenon zajelo mi to max 30 min wykrecilem przednia lampe przeciw mgielna lewa od pasazera potem wyjolem zabezpieczenie przewodu spryskiwaczy po przekreceniu pompi i podniesieniu do gury wycagnolem pompe potem wyjolem wtyczke elektryczna i pompka na wiechu i zpowrotem czynnosc ta sama zeby zlozyc z powrotem to tyle nie trzeba zdejmowac zdezaka chyba ze walnela pmpka od spryskiwaczy na szybe przednia tylna jedna i ta sama pompka

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

witam dzisiaj wymienialem pompke spryskiwaczy reflektorów bi-xenon zajelo mi to max 30 min wykrecilem przednia lampe przeciw mgielna lewa od pasazera potem wyjolem zabezpieczenie przewodu spryskiwaczy po przekreceniu pompi i podniesieniu do gury wycagnolem pompe potem wyjolem wtyczke elektryczna i pompka na wiechu i zpowrotem czynnosc ta sama zeby zlozyc z powrotem to tyle nie trzeba zdejmowac zdezaka chyba ze walnela pmpka od spryskiwaczy na szybe przednia tylna jedna i ta sama pompka http://allegro.pl/pompka-spryskiwaczy-reflektorow-vw-audi-seat-skoda-i6794817915.html?snapshot=MjAxNy0wNS0xNVQxNTozODoxMS40NTlaO2J1eWVyO2ExMTg3ZjBlNTFmZjNkODNiMWY3Y2MyNmYxYTZhOTljZmM3YTMzMDc3OGEzYTc0ZjI2MTdjYjEzNTYyMGQ2MTM%3D podaje linka do spryskiwaczy reflektorów bi -ksenon orginal 120 zlotych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Link nie działa. Źle wklejony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem wymianę jak mówi Muzyk76. Potwierdzam, nawet nie trzeba mieć delikatnych rączek.Kolejność tak jak podał. Uważać trzeba na ową zawleczke na wężu do reflektora. Potrafi spaść na osłone silnika i zniknąć:-(. Jest z plastiku, wiec magnesem nie znajdziecie.Wygląda ona tak:

(strzałka to kierunek wyjmowania)

 

20170928_144020.jpg

Cóż, jak pisze  "Gość dpuri" kilka postów wyżej, zaniedbałem wymiany uszczelki, o której pisze i mam wyciek:-( płyn ucieka w 2 dni.

Trzeba pamiętać o tej uszczelce 431 955 465 A. Koszt w ASO 11,50zł.Moja po wyjęciu  miała wewnętrzną średnicę większą o niemal 1mm od nowej!

Jeszcze 2 uwagi:obejrzyjcie króciec pompki i oring na wyjściu.Chińskie mogą być niezbyt dokładnie wykonane,więc bezwzględnie trzeba dać nową,ciasną uszczelkę.Oring- na mojej nowej pompce był zbyt luźny i płyn mi tam kapał.Wymieniłem na nowy i przestało.Za to wymianę pompki przez kratkę od halogenu mam opanowaną mistrzowsko:-)

 

Edytowane przez wektor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2015 o 16:26, ryger napisał:

Witajcie, ja u siebie ostatnio zmieniałem pompkę spryskiwaczy reflektorów w B7 miałem błąd pompki zwarcie/przerwa z masą - dokładnie nr błędu nie pamiętam. W B7 jest znacznie prościej!:

U mnie było to samo. Błąd to:

00924 - Relay for Headlamp Cleaning System (J39) 
            009 - Open or Short to Ground

Rzeczywiście bardzo łatwo się tam dostać. Wystarczy odkręcić kilka torxów nadkola i już mamy dostęp. Wymieniłem pompkę i bezpiecznik nr 33. Spryskiwacze działają. Po skasowaniu błędu, już nie powraca. U mnie chyba ta dolna część nadkola jest połamana i wystarczyło odkręcić tylko 2 śruby. Ale bez problemu można to odchylić. Załączam kilka zdjęć. Może się komuś przyda.

IMG_8385.JPGIMG_2516.JPG

IMG_2615.JPGIMG_2883.JPG

Nowa oryginalna pompka z allegro za 50 zł:

53566538281__D3E4E380-7A6D-4D8F-9151-24288D307C08.thumb.JPG.10ce199453399b38844eca94845bbf3e.JPG53566540429__6867580A-505A-44B4-9E4C-4D4B7C23D0FF.thumb.JPG.6cb18c7a0f3927f6038d9c428e386138.JPG

Edytowane przez paweltucki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To macie szczęście bo w cc jest z drugiej strony tzn od przodu i po zdjęciu nadkola nic nie idzie zrobić a cieknie mi przez uszczelkę więc muszę zdjęć zderzak a bardzo nie chce. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia, które wrzuciłem to właśnie CC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2017 o 15:26, paweltucki napisał:

Nowa oryginalna pompka z allegro za 50 zł:

53566538281__D3E4E380-7A6D-4D8F-9151-24288D307C08.thumb.JPG.10ce199453399b38844eca94845bbf3e.JPG

Co do "oryginalności" lekko wątpię. I nie czepiam się akurat twojego egzemplarza. Też kupiłem za atrakcyjną cenę, ale jak się przyjrzałem detalom, to wszystkie poszlaki przemawiają za chinolem:

1. dolny króciec jakiś taki parchaty na zewnątrz

2. nadruki  niezbyt precyzyjne

3. nadlewy na korpusie nie wykończone

4.boczny króciec jakiś mało precyzyjny

To wynik porównania z moją wyglądającą duużo lepiej i noszącej znamiona oryginalnej.

Ale jak wytrzyma ze 2-3 lata, to nie ma się co ciskać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.01.2012 o 14:03, taser napisał:

Dobry opis wymiany pompek spryskiwaczy. Ja dodatkowo spinki, które mocują wężyki na wyjściach pompek zaciskam nasuniętym na nie wężykiem gumowym (spinka czy też zapinka wykonana jest z tworzywa bardziej plastycznego niż sprężystego i często następuje rozszczelnienie połączenia). Dodatkowo można jeszcze docisnąć zapinkę zakładając plastikową opaskę zaciskową. Serwisy bardzo często zapinki zaciskają taśmą izolacyjną nie zdaje to egzaminu. Pompki do spryskiwaczy reflektorów (zamienniki) przeważnie na wyjściu posiadają grubszy o-ring i nie wchodzi on w złącze proponuję przełożyć z starej pompki.

Zamiast tych zapinek co w ogóle nie trzymały króćców dałem cienkie trytytki (opaski)zaciśnięte na maksa w tych rowkach .Trzyma i płyn już nie ucieka na glebę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie powodem usterki pompki była  skorodowana masa  musiałem  odkręcić  wyczyścić  polonczenie  oczkowe i skręciłem  i śmiga 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.12.2021 o 10:48, Wlodi84 napisał:

U mnie powodem usterki pompki była  skorodowana masa  musiałem  odkręcić  wyczyścić  polonczenie  oczkowe i skręciłem  i śmiga 

Masz może jakieś zdjęcia z twojej roboty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności