Skocz do zawartości
devilu

Napinacz paska alternatora w 1.9 TDI 1Z

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kilka miesięcy temu wymieniłem napinacz wraz z rolką, ponieważ nie spełniał już swojej roli. Obecny kilkumiesięczny napinacz strasznie głośno pracuje, tzn. odgłos podobny jest do szurania ew. zacierania się czegoś, i tu pytanie czy tak pracuje sam napinacz czy rolka ?? ponieważ jak zdejmę rolkę z paska alternatora to silniczek chodzi jak pszczółka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sciagnij pasek, zakrec rolka i powinienes uslyszec opisywany dzwiek to juz wiesz co to bedzie. Obstawialbym rolke, napinacz raczej swiergocze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź, czy podczas pracy z paskiem ramię na rolce drży. Możesz spróbować to ramie czymś przytrzymać dociskając do paska (uważaj - silnik ma pracować). Jeżeli odgłos zniknie to sprawdź jeszcze czy nie jest wyrobione sprzęgło alternatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaryzykuje stwierdzenie, że w 1Z nie było sprzęgła jednokierunkowego na alternatorze...

Zatem sugeruję założyć takie sprzęgiełko i dzięk powinien zginąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łatwo sprawdzić czy jest sprzęgło. Zdjąć zaślepkę z "szajby" i zobaczyć czy kolo pasowe alternatora jest w całości odlane. Widać na pierwszy rzut oka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zauważyłem u siebie, że drga mi ten napinacz paska wielorowkowego, taki na krótkim ramieniu, który się odgina, żeby pasek ściągnąć. Amplituda ruchu to jakieś 1 - 1,5 cm. Czy to normalne? Jeżeli nie, to jak się go wymienia? Trzeba to całe ramię razem z rolką ściągnąć i jak to zrobić i ile takie coś kosztuje? Wymieniałem nie dawno koło pasowe wału korbowego z tłumikiem drgań. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw sprawdź czy napinacz się grzeje podczas pracy - nie powinien.

Jeżeli jest tak jak u mnie (AFN z klimą) to wymiana samego napinacza nie jest trudna. Napinacz jest przykręcony od lewej strony pojazdu dwoma śrubami i trzecią, która łączy ramię napinacza z napinaczem. Odkręcasz, wyjmujesz, dajesz nowy, przykręcasz i wsio.

Najlepiej najpierw zdejmij pasek (odchyl ramię napinacza i go zsuń).

Mnie napinacz kosztował 30 zł.

Edytowane przez td_maser

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam niestety tą samą przypadłość niestety drga u mnie całe ramie... możecie coś poradzić nie chce zakładać nowego tematu bo nie chce spamu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam niestety tą samą przypadłość niestety drga u mnie całe ramie... możecie coś poradzić nie chce zakładać nowego tematu bo nie chce spamu...

pokaż mi to jutro, może coś wymodzimy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

panowie pomóżcie bo oszaleję. Mam passata b4 z 94 r, 1.9 tdi i mam problem z napinaczem paska. Chciałem wprowadzić pomysł ze sprzęgłem koła alternatora. Wysłałem do pana od alternatorów numery mojego alternatora a on wysłał mi koło alteratora ze sprzęgiełkiem które nie pasowało, a potem następne i następne. Mechanik stwierdził że alternator od audi a4 1.9tdi silnik 1z będzie pasował i już ma sprzęgło. Prawda to czy nie. Pozdrawiam i dziękuję za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zakładałem ze sprzęgiełkiem(120zł) i pasowało bez problemu. Najlepiej poszukaj w sklepie który specjalizuje się w alternatorach, rozrusznikach itp.(w takim sklepie właśnie kupiłem) Podobno w B4 1.9 110km standardowo wychodziło takie i właśnie od 110km powinno pasować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności