Skocz do zawartości
Gość jaarosh

Hałas linki prędkosciomierza VW Passat B4

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jaarosh

Witam.

Mam problem z hałasującą linką od prędkościomierza, niedawno została wymieniona co prawda mechanik założył mi nie oryginalną i może przez to hałasuje. Wskazania prędkościomierza do przedziałki 40 km/h mają straszne wahania, gdy prędkość 40 km/h zostanie przekroczona wskazówka się stabilizuje ale strasznie hałasuje. Gdzie mam szukać przyczyn, czy mechanik uszkodził coś w liczniku czy też linka nieodpowiednia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź przy skrzyni czy czasem nie masz wyrobionego tego plastykowego elementu (co napędza linkę)

Miałem podobnie. Cienka blaszka załatwiła sprawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam podepne sie pod temat u mnie przy prędkościach nie przekraczających 40 km/h wskazówka po prostu skacze po przekroczeniu w/w predkości sie stabilizuje i jest git . Co to może być nie teges bo czegoś nie czaje :rolleyes:.PozdraVWiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisałem wcześniej

ae886a71aac09b61m.jpg

 

do sprawdzenia jest ten plastykowy element który czasem się wyrabia i linka zaczyna przeskakiwać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Dzięki maniusz za fotke teraz już wszystko jasne :D,leca do garaga pogrzebać przy aucie :P .PozdraVWiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założyłem dzisiaj nową linkę, skacząca wskazówka to już przeszłość, koszt 37 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko za jakiś czas problem się powróci, te linki wyrabiają się na końcu przy skrzyni(zaczynają się rozkręcać), wymieniłem już 2 szt :(.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, już raz wymieniałem, poprzednia się rozkręciła na końcu, z tym że od "ostatniej razy" zrobiłem 60 kkm więc nie jest źle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi jest jakiś myk w wymianie linki? idzie normalnie wyciągnąc przy skrzyni linke czy jak? proszę o pomoc , dzieki z góry!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od skrzyni odkręcasz, przy podszybiu wyczepiasz z zaczepów i masz linkę w garści-nie musisz nawet wyciągać zegarów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idzie wyciągnąć, tylko pamiętaj o malutkim pierścieniu zabezpieczającym zakładanym na linkę, ja tak utopiłem 2 ślimaki w skrzyni... Odkręcasz tą śrubkę z góry, delikatnie wyjmujesz, później ślimak z linki z lekkim oporem i pierścień i odwrotna kolejność:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Idzie wyciągnąć, tylko pamiętaj o malutkim pierścieniu zabezpieczającym zakładanym na linkę, ja tak utopiłem 2 ślimaki w skrzyni... Odkręcasz tą śrubkę z góry, delikatnie wyjmujesz, później ślimak z linki z lekkim oporem i pierścień i odwrotna kolejność:)

Piszesz o 35i?

Wymieniałem linkę wielokrotnie i żaden ślimak nie wychodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Danielu grzebałem właśnie i znalazłem twoje wypowiedzi, no już wiem wykręca się dzięki bardzo jutro będę walczył z tym, ale nie wiem jak zawalcze bo kasa nie wpłyneła jeszcze.

ja tylko dziś widziałem że mamna lince blaszke jakąś zabezpieczającą od ługo prawie 1cm, jest do ściagniecia a dalej nie widziałem bo ciemno już było. ok Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

linkę przy zakładaniu zagiąłeś, i zgięta się obraca, stąd te odgłosy, tez tak miałem, ja owinąłem kawałkiem dywanu, prowizorka na maxa, jeździłem i jeździłem i nawet sprzedałem auto potem i dalej moja ingerencja dywanowa działała;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jednak nie zdołałem, przy tej zimnicy na dworzu nie idzie nic robic, ale jakieś plastikowe zabezpieczenie ściągnąłem później był taki walec na górze z wcięciami 4 jakby na gruby płaski krzyżak czy płaski śrubokręt, a dalej miałem ciemno i zmarzłem w ręce i rzuciłem, i jakby tam kwadratowa wokół linki śruba, nie wiem dokładnie. Danielu jak ty to odkręcałeś? sorki za moje infantylne podejście, mechanik ze mnie nie będzie,dośc głęboko to jest:/

 

linkę przy zakładaniu zagiąłeś

 

nic nie dotykałem wcześniej, pewnie "niemcownia" przekręcała licznik to zagięli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od skrzyni?

Normalnie ręką, masz taki długi karbowany walec na lince przy skrzyni-łapiesz to, kręcisz w lewo i masz linkę odkręconą.

Idę niezadługo do auto, strzelę fotkę jak nie zapomnę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha, dzięki Danielu właśniu u mnie to sie odrkęcało i to nazwałem walcem bo nic nie wyszło tylko linka pękła tam (pordzewiała) i trzeba dłubac w tym wałku od napędu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sprawa jasna chyba ;)

Nie zdążyłem strzelić fotki, teraz ciemno ale jakby była potrzebna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no, dzięki bardzo za odpowiedzi, wymieniona linka i licznik dalej śmiga..320kkm i jeszcze dalej ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie hałasuje prędkościomierz przy minusowych temperaturach, takie technochrobotanie no i do tego lata wskazówka. Też szukać problemu w lince prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności