Skocz do zawartości
fauer

passat b3 VR6-wyciek płynu hamulcowego spod pompy abs-u !!!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zwracam sie do Was o pomoc.

Wszystko zaczeło sie w styczniu:pewnego ranka wsiadam do auta,odpalam i kontrolka nie chce zgasnac.Otwieram maske,a tam zbiorniczek wyrównawczy jest prawie pusty!

Wymieniam przewód idący do akumulatora cisnienia asb-u.Mam spokój jakies 2 tyg. Kiedy płyn znowu mi zaczyna ubywac-rozkrecam zbiorniczek wyrównawczy,sprawdzam czy nie jest dziurawy (jest cały),wszystko elegancko wraca znowu na swoje miejsce,wymieniam drugi przewód(idący do sprzęgła),daje na nie opaski zaciskowe. Jezdziłem tak do dzisiaj.

Miał ktos podobny problem?dlaczego jezdziłem tyle czasu bez nejmniejszych problemów? Jeżeli byłby to wyciek z pompy,to czy mógłby sobie robic "przerwe" ? :)

 

Pomóżcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że można liczyc a jaką kolwiek pomoc z Waszej strony.

Dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fajnie, że można liczyc a jaką kolwiek pomoc z Waszej strony.

Dziękuję.

Ależ proszę, tylko po co te nerwy?

Uściślając:

1. Dwa razy miałeś niski poziom płynu w zbiorniczku

2. Zaczęła Ci się palić dwa razy kontrolka.

i ....

i nic więcej.

Nie piszesz czy zaglądałeś do hamulców, czy gdzieś był ślad czegoś mokrego. To samo dotyczy sprzęgła.

Nie piszesz czy zauważyłeś pogorszenie działania hamulców, sprzęgła .....

Wymieniłeś dwa węże, ale nie piszesz czemu(?) - były przetarte, dziurawe, ciekło z nich?

Czy zrobiłeś to na ślepo.

Gdzieś ten płyn wcieło, więc ja bym takim optymistą nie był.

Wyciek możesz mieć do bębnów, albo do obudowy sprzęgła (z siłownika) - w małych ilościach oba trudne do zaobserwowania z zewnątrz. Przyczyna - nie wiem może uszczelniacz się chwilowo gdzieś zawinął, albo coś (siłownik, cylinderek) się zaklinował.

Jedyne na co ja jestem w stanie Ci odpowiedzieć, to to, że mnie się taka przygoda jeszcze nie przytrafiła.

I co oznacza:

Jezdziłem tak do dzisiaj.

Tzn. problem powrócił?

Edytowane przez kdjk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyciek możesz mieć do bębnów

Do bębnów raczej nie ;)

 

W temacie jest napisane że leci spod pompy abs-u, to zweryfikowane info?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do bębnów raczej nie

W vr6 nie ma bębnów tylko tarcze a kolega opisuje że wymieniał węże a czy to nie było przyczyną wycieku skoro po wymianie wszystko gra?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W vr6 nie ma bębnów tylko tarcze

Dlatego też napisałem że do bębnów raczej nie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak:

-hamulce są dobre

-pierwszy przewód wymieniłem ponieważ był cały mokry i myslałem ,że to jest przyczyną a kolejny-zapobiegawczo

-jak miałem zdjętą osłonę pompy to deptałem na pedał hamulca,włączałem zapłon i.... nic. Nie widziałem nawet kropli płynu.(oczywiscie wcześniej wszystko wytarłem do sucha).

-cieknie tylko spod pompy,tylko tam jest mokro. Czasami nawet tak obficie,że jest plama pod samochodem.

-jezdziłem ok. 4 mieśięcy bez żadnej dolewki aż do teraz.

 

 

Wczoraj dokręciłem jescze raz opaski na przewodach i poczekamy co z tego wyniknie.

A może ktos z Was wyjmował pompe? bo wydaje mi sie,że ju ż tylko to mi zostało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co zajrzyj na te strony, może coś wypatrzysz:

http://volkswagen.msk.ru/forum/index.php?showtopic=80494

http://volkswagen.msk.ru/forum/index.php?showtopic=81124

http://volkswagen.msk.ru/forum/index.php?showtopic=102763

Możesz też sam pomyszkować, przynajmniej się z języka podciągniesz.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Woys :)

Tylko że ja po rosyjsku nic nie rozumiem!

W trzecim linku gośc coś przerabia? Tak mi się wydaje że u mnie własnie cieknie gdzieś z okolic tej plastikowej skrzynki z silniczkami.

Jakby ktoś przetłumaczył (tak z grubsza) o co kaman to byłbym wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ja trochę "dukam", chodzi o to (w tym trzecim linku) że miał wyciek z wyłącznika ciśnieniowego przy pompie ABSu. Pokombinował i przerobił, na włącznik, który umieścił na pedale hamulca, pokazuje gdzie to podłączyć i jak sprawdzić. Tak, śmak czy owak, jest to patent i trzeba mieć odwagę, żeby go zastosować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc pozostaje mi już tylko poszukac pompy na allegro.

Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Pompa już wymieniona.Tak jak wczesniej pisałem-wyciek był gdzieś w okolicach czarnej obudowy przy pompie.

 

Jeszcze raz dziękuje Ci Woys ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też się cieszę, że się udało.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ak jak wczesniej pisałem-wyciek był gdzieś w okolicach czarnej obudowy przy pompie.

 

Przepraszam za odgrzanie ogromne. Ale wczoraj właśnie z dnia na dzień pojawił mi sie wyciek, jak zdjołem plastikową osłonę ze sterownika abs to wypłyneło duzo płynu, tak jakby cała objętośc skrzyneczki/ styki utopione były w płynie hamulcowym.

Teraz takie mam pytanie bo tam ciągle zbiera się płyn, jest to do regeneracji? Jaka może być przyczyna, szukać innej pompy czy da sie to naprawić?

ABS w passacie b3 2.0 2e 92r.

 

Z dnia na dzien nastapił wyciek, kapie kropla po kropli. Czy wpływa to na ewentualna jazdę przy doraźnym dolewaniu i utrzymywaniu stanu płynu w zbiorniczku?

Proszę o odp, Mateusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie, czy istnieje możliwość zmiany z mojej obecnej pompy z ABS-em - który i tak od jakiegoś dłuższego czasu nie działa, na zwykłe serwo?

Proszę o odp, bo jutro muszę coś z tym zdziałać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy istnieje możliwość zmiany z mojej obecnej pompy z ABS-em - który i tak od jakiegoś dłuższego czasu nie działa, na zwykłe serwo?

Tak....było o tym na forum zapomniałem konkretnie kto ale ...

...przecież pompy z elektryczny servem do betrójek nie są dziś aż tak drogie (używane oczywiście).

Szukaj takiej samej jak masz .

A skoro ABS u Ciebie nie działał to właśnie oprócz pompy przyczyną jest któryś z czujników.

 

A TUTAJ to istna mega promocja i w dodatku z EDSem i wiązką i sterownikiem...

Edytowane przez lebow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwalmy Pana! Wątek powstał z martwych!

Czy pompa może zacząć cieknąć po dłuższym okresie nieużywania? Czy jakieś uszczelki mogą "wyschnąć" albo się skurczyć?

Ponad rok nie działał silnik elektryczny wspomagania (więc na części ABS-owej nie było ciśnienia), w ogóle samochód raczej stoi niż jeździ.

Teraz odpaliłem, przejechałem się 20 minut i zapaliła się lampka, poziom spadł z max do min. Przewody ok, leci gdzieś z pompy.

Niestety zestaw uszczelek do pompy 191 698 308 nie jest już produkowany.

Próbował ktoś kiedyś wymieniać te o-ringi i zna ich wymiary? Mam drugą pompę, ale ona też leży już ponad rok nieużywana, więc przekładka nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz odpaliłem, przejechałem się 20 minut i zapaliła się lampka, poziom spadł z max do min

Czy na pewno silnik wspomaganie nie pracuje?

Jego awaria te totalny brak hamulców, a nie tylko brak ABSu.

A co do wycieku to sprawdź wężyk który idzie na pompkę sprzęgła..króciec jest u samego dołu zbiorniczka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy na pewno silnik wspomaganie nie pracuje?

Jego awaria te totalny brak hamulców, a nie tylko brak ABSu.

A co do wycieku to sprawdź wężyk który idzie na pompkę sprzęgła..króciec jest u samego dołu zbiorniczka.

Po kolei było tak:

Przestał działać elektryczny silnik wspomagania hamulców. Długo szukałem odpowiedniej pompy na wymianę i trochę jeździłem bez wspomagania (wtedy nie działają tylne hamulce i abs, ale przednie hamują, pompa hamulcowa działa normalnie - bez wspomagania. Oczywiście nikomu tego nie polecam, w deszczu to samobójstwo - przód natychmiast się blokuje). A szukałem długo, bo to automat i ma inny zbiorniczek (wychodzi z niego tylko jeden przewód, nie ma tej części "sprzęgłowej"). Wtedy nie było żadnych wycieków. W końcu wymieniłem tylko pompę wspomagającą i wszystko było OK - nabija ciśnienie, zasysa jakieś 3 cm płynu. Nadal nie było wycieków. Minął następny rok, w którym samochód był prawie nieużywany, i teraz po krótkiej jeździe płyn zniknął, Oczywiście najpierw podejrzewałem to miejsce, gdzie "lazłem", ale pompa wspomagania łączy się z główną pompą jednym stalowym zakręcanym przewodem, i akurat z niego nie leci. Stąd pomysł, że pompa się rozszczelniła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności