Skocz do zawartości
Gość pawelh

Jakie tarcze i klocki?????

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że o Ate Power Disc napisano już pół googla, ale czy ktoś może na 100% potwierdzić lub zaprzeczyć, że od zwykłych Ate różnią się tylko nacięciami, a materiał jest ten sam?

Mam nowe klocki Ate Power Pad, dedykowane do tych tarcz, ale wolałbym założyć gładkie tarcze, bo Power Disc podobno chodzą dość głośno (mają prawo).

Stąd pytanie czy między klockiem PP a tarczą PD występuje też jakaś "zgodność materiałowa".

Z tej tabelki wynika, że z gładkimi Ate będzie ok, ale taką tabelkę to każdy może narysować.

tarcze_klocki_polecane.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu stosować nacinanych tarcz w aucie nie sportowym. Ja użytkuje przód tarcze TRW i Klocki TRW, a tarcze przód mam 288mm, a tył mam tarcze Mikoda i jakieś klocki nazwy nie pamiętam rozmiar 256mm. Hamuje rewelacja, podstawa to wymienić płyn hamulcowy na nowy bo same tarcze i klocki to połowa sukcesu. Ja wymieniłem płyn hamulcowy na DOT4 Jurid-a, poprawa niesamowita.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanko, a jak opinie na temat zestawu tarcze i klocki MEYLE?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda z hamulcami tej firmy nie miałem do czynienia ale np takie części zawieszeń są dobrej jakości, ogólnie produkują bardzo dobre zamienniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co prawda z hamulcami tej firmy nie miałem do czynienia ale np takie części zawieszeń są dobrej jakości, ogólnie produkują bardzo dobre zamienniki.

Dzięki za odpowiedz, może ktoś jeździ na takim zestawie i coś może powiedzieć na ten temat, jak sie sprawują podczas hamowania, czy nie piszczą itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zalozylem tarcze i klocki MEYLE zrobilem na nich z 10 tys i jestem zadowolony. Nie piszcza a hamuja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja zalozylem tarcze i klocki MEYLE zrobilem na nich z 10 tys i jestem zadowolony. Nie piszcza a hamuja.

Jeżdżę na takim zestawie od 3 tygodni, przejechane ok. 3000km, jestem zadowolony, nie piszczą i dobrze hamują, na dzień dzisiejszy polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Produkt niskobudzetowy, dwa lata moze wytrzyma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Produkt niskobudzetowy, dwa lata moze wytrzyma

No jak wytrzyma mi 70000 (2lata) to będę bardzo zadowolony, Meyle nie jest takie złe, łożyska w tylnym kole siedzą już 1,5roku, poprzednie ruvile wytrzymywały 6 miesięcy, dzisiaj zdemontowałem pompę wody też ruvile, wytrzymała 60000km, uszczelkę wydrapywałem z obudowy. teraz tez jest meyle, zobaczymy jak pochodzi, znajomy co ma sklep z częściami poleca Meyle, mi szrotu by nie wciskał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka, wiem że odgrzewam ale mam mały problem, kupiłem zestaw hamulców z ATE, przód 288x25 tył 226x10 - mam B4 VR6 US. Rozebrałem dzisiaj hamulce i tu zonk przednie tarcze i klocki nie pasują, z tego co udało mi się zmierzyć to stara tarcza ma średnice 280 i tu pytanie czy ktoś wie czy w wersjach US były inne tarcze na przodzie a co za tym idzie i zaciski?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość od Etki dla modeli USA: do końca roku modelowego 95, dla silnika AAA występowały tarcze LUCAS 280 x 22mm 5/100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc, mam pytanie... czy klocki przod z Passata B5 98r beda pasowaly do Passka B4 94r ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry. Chciałbym włożyć do passata tarcze wentylowane na przód i tył. Rozumiem, że na muszę zmienić jarzma. Pytanie brzmi;

1. Czy muszę wymieniać 4 jarzma, czy tylko tył ( przód CHYBA seryjnie był wentylowany.

2. Jakich jarzm szukać? Od passata 2E, czy jakieś jeszcze inne?

3. Jaki zestaw tarcz i klocków do tego włożyć? Widzę, że ATE, TRW i Brembo mają dobre opinie.

4 Najważniejsze na koniec, jaki płyn hamulcowy i jaki rozmiar tarcz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przód:

256x20 4/100 były w silnikach: 2E, ADY, ACX, AEP, AGG, AEK, AFT, 1Z, AHU

280x22 5/100 były w AFN

288x25 5/100 były w ABF, AAA

 

W przypadku pięciu śrub trzeba pewnie zwrotnicę i sworzeń wahacza zmieniać. Ewentualnie przegub bo nie wiem czy się nie różni.

Jak tarcze 256mm to tylko jarzma wystarczy zmienić, zacisk ten sam, bo klocki idą cieńsze.

 

Z tyłu seryjnie nie było tarcz wentylowanych. Standard to 226x10.

Jak byś chciał wentyle na tył to tylko przeszczep z innego auta. Gdzieś był na forum opis jak z audi przeszczepić.

Tylko po co Ci z tyłu wentylowane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Właśnie chciałem wentylowane na tył, ale skoro trzeba zmieniać więcej niż jarzma to zrezygnuje. Ja mam silnik ABS, czyli te 256×20 4/100, a tył 226×10. Mam tylko z 2E szukać jarzm? Jakiś model jest polecany do nich?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz lekturę na początek:

http://forum.vw-passat.pl/threads/58016-Jak-zmieni%C4%87-pe%C5%82ne-tarcze-hamulcowe-na-wentylowane-B3-B4

A wracając do Twoich pytań to z tyłu masz chyba bębny a z przodu niewentylowane? No chyba że ktoś już coś majstrował bo w 1.8 tarcz z tyłu na pewno nie było a z przodu wychodziły bez wentylacji...

3. Jaki zestaw tarcz i klocków do tego włożyć? Widzę, że ATE, TRW i Brembo mają dobre opinie.

Wszystko zależy od budżetu, osiąganych prędkości i trybu jazdy.

Najważniejsze na koniec, jaki płyn hamulcowy

Płyn dot4.

Edytowane przez Qdlik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba lektura się nie wczytała. Mam z tyłu bębnowe, ale chciałem zmienić na tarcze wentylowane jeśli w grę wchodziła tylko wymiana jarzm. Skoro tak się nie da, to chciałbym przód zwentylować, dlatego pytałem z jakich modeli mam szukać jarzm (ponad 100 konnych, a na pewno 2E 2.0). Znalazłem 4 tarcze na inter cars:

1: https://www.motointegrator.pl/produkty/231968-tarcza-hamulcowa-trw-automotive-df1533

2: https://www.motointegrator.pl/produkty/293253-tarcza-hamulcowa-ate-240120-01281

3: https://www.motointegrator.pl/produkty/271104-tarcza-hamulcowa-brembo-09516614

4: https://www.motointegrator.pl/produkty/275878-tarcza-ate-power-disc-vw-golf-iii-seat-inca-96-przod-240313-01781 (te jako jedyne są domyślnie na ABS, ale nie są stricte wentylowane tylko nacinane, a to chyba gorzej?

 

Nie wiem, które z nich wybrać i jakie klocki do tego. Ferodo sportowe za 330, to chyba bezsens przy takich tarczach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lektura już jest, poprawiłem.

Co do tyłu to zostaw bębny, za dużo zachodu żeby na tarcze przejść a i z ręcznym możesz mieć problemy...

Jarzma od wszystkiego co wentylowane powyżej 90 koni byle by nie z Vr6, AFN czy ABF.

Jeżeli chodzi o nr 4 to nawet różnicy nie odczujesz w porównaniu ze zwykłą tarczą ale też nie będziesz musiał zmieniać jarzm. Wentylowana tarcza lepiej się chłodzi = lepiej hamuje, bo rozgrzana za bardzo już tego efektu nie robi.

A co do klocków nie przesadzaj za bardzo z cenami i producentami. Kup jakieś średniej twardości, bo za miękkie szybko Ci polecą a za twarde popsują Ci szybko tarczę. Sportowe w tych czasach gdzie w zabudowanym zabierają prawko, przy takim natężeniu ruchu, 90 koniach pod maską i takiej cenie dla mnie nie mają sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności