Skocz do zawartości
Gość pawelh

Jakie tarcze i klocki?????

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,mam pytanko co sądzicie o tych tarczach http://moto.allegro.pl/tarcze-przod-ate-power-disc-vw-passat-b3-b4-84-97-i1210909822.html czy to wogóle jest sens o czymś takim myśleć,czy nie zawracać sobie du** i kupić normalne ATE?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ATE PD zbierają dość kiepskie opinie! Szybko się zużywają, huczą podczas hamowania (jak każde nacinane) i strasznie pylą.

 

Ja bym odpuścił i albo wstawił zwykłe ATE, albo szukał czegoś nawiercanego: Zimmenrmann, Mikoda, Kepler itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ATE PD zbierają dość kiepskie opinie! Szybko się zużywają, huczą podczas hamowania (jak każde nacinane) i strasznie pylą.
właśnie nad tym się tak zastanawiałem,że po pierwsze mogą przy hamowaniu huczeć,a druga sprawa klocki napewno będą się zużywać dużo szybciej i pylić,więc chyba to nie ma sensu szukać nacinanych,czy nawiercanych i przepłacać tylko założyć zwykłe ATE i koniec ;)

Jeszcze myślałem nad Zimmenrmann nawiercanymi,ale gdzieś w jednym sklepie mi tego szukał i nie mógł znaleźć do mojego paska :(

Ogólnie to chodzi mi o poprawę hamulców,bo teraz to nie można nazwać tego co mam hamulcami :dodupy tylko spowalniaczami ;) szczególnie z większych prędkości,bo po mieście to jeszcze da się jeździć :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zimmermann to już drogi gips, ale jak chesz to uderz do http://hamulce.net/

 

i poczytaj temat http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=3382&highlight - 550 postów :)

 

ja w swoje spowalniacze zainwestowałem ponad 1500zł no ale nareszcie to jakoś hamuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zimmermann to już drogi gips
no właśnie i raczej nie ma sensu przy takiej mocy jak ma 2,0 pchać się w koszta,tylko zakładać zwykłe ATE i niech hamują,chyba,jest coś lepszego w podobnych pieniądzach?
jak będę miał chwile to poczytam,a jest tego trochę ;)
ja w swoje spowalniacze zainwestowałem ponad 1500zł no ale nareszcie to jakoś hamuje

a co założyłeś do siebie,że tyle to kosztowało? oczywiście jeśli to nie tajemnica ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko jest opisane u mnie w temacie w pierwszym poście...

 

Klocki hamulcowe na tył Ferodo DS Performance - 280zł

Tarcze hamulcowe na tył Mikoda - 275zł

Tarcze hamulcowe na przód Zimmermann Sport - 550zł

Klocki hamulcowe na przód Ferodo DS Performance - 500zł

 

+ płyn hamulcowy dot 5.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie myślałem,że jest wszystko u Ciebie w temacie ;) ale jak dla mnie wywalić tysiaka na sam przód to o wiele za dużo,ale heble to pewnie teraz są jak należy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do B5 założyłem 4x mikoda nawiercana + klocek ATE i też jest nieźle! A koszt o połowę mniejszy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jak z tą mikodą, nie krzywią się ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dość mało przejechałem na tym zestawie bo z 1000km i wszystko się dopiero dociera, ale z kilometra na kilometr jest coraz bardziej zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
do B5 założyłem 4x mikoda nawiercana + klocek ATE i też jest nieźle! A koszt o połowę mniejszy...
ale klocki ATE zwykłe,tylko tarcze mikoda nawiercane?

A jak jest ze zużywaniem się klocków,chyba dużo szybciej lecą niż na zwykłej tarczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, klocki zwykłe i tarcze nawiercane

 

klocki szybko lecą ale przy tarczach nacinanych, nawiercane aż tak ich nie "jedzą"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak, klocki zwykłe i tarcze nawiercane

 

klocki szybko lecą ale przy tarczach nacinanych, nawiercane aż tak ich nie "jedzą"

no i teraz już mi namieszałeś,że zgłupiałem co to wybrać?

 

Tył mam tak: tarcze nie wiem jakie,ale jeszcze grube,klocki też niedawno zmieniane,ale na jakie to nie mam pojęcia bo majster przy okazji robienia ręcznego zmienił i klocki.

 

I teraz nie wiem co dać na przód żeby to dobrze hamowało,bo teraz to można powiedzieć że hamulców nie mam prawie wcale :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podstawa to płyn hamulcowy :) Jeśli jest stary płyn to nawet najlepsze tarcze i klocki będą mało skuteczne! A zakładaj to na co cię stać i na co stać samochód

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyn hamulcowy właśnie przy okazji też miałem zamiar wymienić,bo jak go kupiłem to jeszcze nie zmieniany,było dolane z 0,5l jak był z tylu wyciągany tłoczek to trochę wyleciało ;) i trzeba było dolać.

Jeszcze muszę się zorientować ile by kosztowały te nawiercane mikoda i trzeba coś będzie wybrać czy komplecik ATE zwykły,albo te mikoda nawiercane+klocki ATE i wkońcu mieć hamulce jak hamulce :)

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki adams jak będę miał dostęp do kompa to sprawdzę bo teraz to tylko fon a tu wszystkiego nie otwiera albo trzeba długo czekać.

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim pasku tarcze z tyłu pordzewiałe i jak hamuje to jest pukanie więc czas na wymianę.

 

Ponieważ w innym aucie mam tarcze BREMBO i klocki FERODO premier chciałbym zapytać czy polecacie taki zestawik:

TArcze BREMBO o symbolu 08.5005.14 +

Klocki FERODO FDB541.

 

----------------------

 

Już założone to co wyżej.

Edytowane przez robertk2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taki zestaw tarcze przód wentylowane Brembo + klocki Fedoro-Premier i nie polecam bo po przejechaniu okolo 50 Tkm tarcze są do wyrzucenia ( gr. 17mm -nowe 20mm) a klocki maja jeszcze 3-4 mm okładziny.:dolamamZawsze tak miałem ze tarcze wytrzymywały 2 kompl. klocków do wymiany samych tarcz a tu niestety jest na odwrót.Następny zestaw będzie albo ATE tarcze+klocki lub Zimmerman tarcze i klocki albo ATE albo EBC albo Ceramik:dobrze.A nie polecam także tarcz i klocków z Boscha bo kolega mial na Fordzie Mondeo i była masakra już po 30 Tkm.

Edytowane przez tuner 63

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę się dołączyć do tematu

Wszystkie moje poprzednie autka zaopatrywałem w produkty LUCAS tarcze i klocki - nigdy się nie zawiodłem.

Obecnie gromadzę części do remontu tylnego hamowania tarcze klocki zaciski itd itp mam wszystko oprócz osłon tarcz hamulcowych.

Czy ktoś z forumowiczów miał może kontakt z takim produktem nowym (oryginał - zamiennik) i chce się podzielić wiedzą gdzie można w e-handlu nabyć taki produkt (w Google nic nie widzę )? W moim egzemplarzu poprostu uległy biodegradacji :mlask

Z góry dziękuję

Edytowane przez GURAL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności