Skocz do zawartości
kruber

Nierówne niskie obroty 1.8 T.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z wypadaniem zapłonu w moim passacie zaczęło się nagle dwa dni temu objawia się głowie na biegu jałowym nie równa praca i mrygajaca ikonka check podmieniałem cewki i nic nie pomogło świece wymieniałem rok temu proszę o pomoc pozdrawiam 

Screenshot_2020-11-03-08-21-07-714_com.ovz.carscanner.jpg

Screenshot_2020-11-03-08-20-48-650_com.ovz.carscanner.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli na wszystkich 4 masz wypadajacy zaplon, to przyczyna moze buc inna niz cewka, tym bardziej ze podmiana nic nie dala.

Mozliwe, ze przeplywka pada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie źle wyregulowana instalacja LPG,i rozwaliło mapy benzynowe, wypadałoby trochę pojeździć na benzynie,a potem zrobić regulację LPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.11.2020 o 00:08, Jericho napisał:

Jesli na wszystkich 4 masz wypadajacy zaplon, to przyczyna moze buc inna niz cewka, tym bardziej ze podmiana nic nie dala.

Mozliwe, ze przeplywka pada.

Właśnie wymieniłem dwa tyg temu przepływke na inną i wszystko było ok a po wypięciu tej z wtyczki to samo jest 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Gtgt2222 napisał:

Właśnie wymieniłem dwa tyg temu przepływke na inną i wszystko było ok a po wypięciu tej z wtyczki to samo jest 

Yyyy, czyli nowa przeplywka naprawila wypadanie zaplonow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możliwe że padł ci czujnik położenia wału, jeżeli cewki oraz świece są ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, janekg16 napisał:

możliwe że padł ci czujnik położenia wału, jeżeli cewki oraz świece są ok

Mi przy padnietym silnik mial problemy z odpalaniem na cieplo. Jesli sie nie myle to kupilem firmy FACET za ok 150zl, ale to bylo pare lat temu. Wymiana nie skomplikowana, tylko trzeba miec gietkie rece ;>)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Jericho napisał:

Yyyy, czyli nowa przeplywka naprawila wypadanie zaplonow?

Właśnie nie bo wyminielilem ja gdyz miałem za uboga mieszankę i pomogło a po dwóch tygodni zaczęło się wypadanie zapłonów i wtedy wypiolem wtyczkę żeby sprawdzić czy pomoże ale nie pomogło i nadal wypadają niestety 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TA nowa przeplywka, to byla uzywka, czy zamiennik, czy ori bosha?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Jericho napisał:

TA nowa przeplywka, to byla uzywka, czy zamiennik, czy ori bosha?

Używana ale originalne bosha z tego samego silnika wyjęta 

Dodam że czasami zamiast wypadania zapłonów silnik na biegu jałowym chodzi na podwyzsonych obrotach około 1800 obrmin 

22 godziny temu, Jericho napisał:

Mi przy padnietym silnik mial problemy z odpalaniem na cieplo. Jesli sie nie myle to kupilem firmy FACET za ok 150zl, ale to bylo pare lat temu. Wymiana nie skomplikowana, tylko trzeba miec gietkie rece ;>)

Tak też już wymieniałem ten sam czujnik rok temu ale on raczej nie ma wpływu na wypadanie zapłonu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja testowalem kiedys 3 uzywane przeplywki. Skonczylo sie kupnem nowej bosha za ok 400-450zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Jericho napisał:

Ja testowalem kiedys 3 uzywane przeplywki. Skonczylo sie kupnem nowej bosha za ok 400-450zl.

Tak też tak miałem lecz to nie będzie przepływomierz napewno bo po odpięciu wtyczki od niej samochód by inaczej się zachowywał a jest tak samo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za odpowiedzi. Problem został rozwiązany. Przyczyną okazała się źle wyregulowana instalacja LPG, o której wspominał marcin007. Były rozjechane mapy, benzynowa i gazu. Temat do zamknięcia. Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności