Skocz do zawartości
margraz

świeci ciągle lampka od hamulca ręcznego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam problem z świecącą się lampką od hamulca ręcznego Passat b4 kombi 1.8 95r

1.Płyn w zbiorniczku jest

2.czujnik od lewarka ręcznego działa sprawdzany omomierzem

3.chwilowo uszkodzony jest ABS (brak przedniego lewego czujnika)ale wcześniej jak miałem uszkodzony prawy to lampka ręcznego się nie zapalała.pali się lampka od ABS prawidłowo zresztą

 

Następny problem może być związany z lampką ale nie znalazłem czujników w tym kierunku odczuwalne jest w mojej podświadomości że samochód słabo hamuje nie biorą tylne koła jednak sprawdzane na przeglądzie nie wykazały odchyłki .

w mojej ocenie na drodze tylne za słabo hamują szybko załączał mi się ABS

Powiedzcie jak jest u was gdy silnik pracuje (serwo jest sprawne) mam odczucie że pedał hamulca wciskam do oporu aż rzeczywiście czuje podłogę samochód hamuje z piskiem ale powinien być jak żyletka na delikatne wciśnięcie powinien już reagować a u mnie wciskam jak w żuku

czy to może być koniec pompy.

I co z tą lampką od ręcznego od czego może się jeszcze świecić

nie mam czujników w klockach

Deska została prze lutowana bo gdy ruszałem szybką od liczników to gasła a teraz świeci

1Moje pytanie co może być jeszcze podłączone pod sygnał lampki ręcznego

-poziom w zb. płynu hamulc.

-hamulec ręczny(drążek) i co dalej

2 Jak zdjagnozować samą pompę a może u wszystkich użytkowników tego modelu tak działa

Czy kombiak posiada regulator siły hamowania na tył może on jest uszkodzony ale grzebiąc pod samochodem z czujnikami ABS nie znalazłem takiego regulatora

Pozdrawiam Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czujnik w zbiorniczku od płynu, korektor siły hamowania jest przymocowany do podłogi po stronie kierowcy zaraz przed belką ( po zdjęciu koła go nie zobaczysz musisz zajrzeć pod samochód), jak pedał miękki to spróbuj odpowietrzyć.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyn był wymieniany w zeszłym roku na wiosnę rzeczywiście spróbuje odpowietrzyć nic nie zaszkodzi.Ale czujnika w zbiorniczku nie da się sprawdzić nie daje zwarcia na omomierzu a nawet zwieranie przewodów we wtyczce od czujnika nie powoduje zgaśnięcia lampki.może masz jakiś inny sposób.

Domyślam się że czujnik powinien być z tyłu ale go tam nie ma przewody bezpośrednio idą do ABS-u no mam sporo osłon ale tak starałem się obserwować trasę przewodów żeby nic nie przeoczyć ale regulator nie jest wcale taki mały w dzień jeszcze raz sprawdzę dokładnie.Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego co do działania hamulców " jak żyletki" u mnie też działają jak wcisnę hamulec troszkę dalej, jak nacisnę do oporu załączy mi się ABS czyli działają dobrze. Jeździłem kolegi omegą i jego hamulec brał zaraz po lekkim naciśnięciu. W moim przypadku podejrzewam klocki i tarcze. Klocki wymieniłem na jakieś takie za ok 60-70 zł i mogłem je troszkę przypalić, a za tym idzie również przegrzanie tarcz. Następstwem tego jest twardsza powierzchnia tarcz i obniżona skuteczność klocków, a co za tym idzie do wytworzenia odpowiedniego oporu między tarczą, a klockiem potrzebna jest większa siła więc i pedał hamulca musi wędrować dalej. Zastanawiam się tylko czy np stoczenie tarcz byłoby pomocne. Takie są moje spostrzeżenia i wnioski. Zbieram na nowe tarcze i klocki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja mam lepiej, tarcze nowe i jak było tak jest

Odpowietrzany pod ciśnieniem, pedał dalej bierze nisko, mocno wdepnę to wtedy ostro hamuje ale nie chodzi o to by się z nim siłować przy hamowaniu, myślę teraz o bębnach mają z milimetr wryte, ale jak tak dalej będzie to pomyśle o zmianie samochodu bo niedługo wymienię w nim wszystko i pewnie będzie to samo. I ma jedno lekarstwo, hamuje normalnie po deszczu (jakaś wilgotność powietrza czy co?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Margraz, a spróbuj poruszać wtyczką na zbiorniczku płynu hamulcowego, może tam coś nie styka tak jak należy i kontrolka cały czas świeci. Miałem taki sam problem i u mnie to pomogło:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi kontrolka recznego swieci sie caly czas ale to zalezy od warunkow. Jak jest sucho to swieci caly czas, a jak deszcz pada to zapala sie tylko jak zaciagne wajche. Ale z hamulcami problemow nie mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam taki problem, kiedy auto długo postoi , np. z rana odpalę i jak spuszczę z ręcznego to jeszcze z około 10 sekund się kontrolka pali i potem gaśnie, podczas świecenia można normalnie jechac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za wasze sugestie,ale może ktoś wie jakie możliwe sygnały kryją się jeszcze pod palącą się lampką hamulca ręcznego.Ja znam Dwa sam ręczny(dzwignia)

oraz czujnik w zb.płynu hamulcowego.

A może jest ktoś z forumowiczów na tyle zorjętowany czy jakiś program diagnostyczny podpięty pod samochód pokaże więcej informacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paląca się jednocześnie kontrolka hamulca ręcznego i ABS wskazuje na awarie ABS-u. Np gdy odepniemy wiązkę od sterownika ABS-u to palą się te dwie kontrolki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Jutro mam mieć nowy czujnik jak zamontuje to dam znać czy miałeś rację Pozdrawiam i dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odłączyłem i zdemontowałem przedni uszkodzony czujnik ABS ale jednocześnie miałem odłączony czujnik od tylnego koła na czas awarii gdy jeszcze przedniego czujnika

nie wymontowałem, po to aby ABS nie głupiał i nie blokował pedału hamulca .

Czyli sytuacji : jeśli uszkodzone są,bądź na pewno odłączone więcej niż jeden czujnik ABS

Przy Jednym uszkodzonym (odłączonym) czujniku pali się lampka od awarii ABS

jeśli odłączone są dwa czujniki zapala się też dodatkowo lampka od Hamulca ręcznego

Wielkie dzięki dla kolegi GIERONE miał rację.

Ale Szukałem w opisach gdzie znajduje się komputer ABS no i pod tylnymi fotelami u mnie nie ma obydwie wiązki od tylnych czujników wędrują pod boczne plastiki

może ktoś zna inną lokalizacji centralki ( komputera )ABS

Pozdrawiam I Dziękuje za podpowiedzi wszystkim pasatowiczom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sa wersje gdzie komputer abs jest zinterowany z pompa absu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy pompie abs, pod maską.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie palila sie lampka recznego jak pozostawilem na postoju auto jakies pare tygodni. Cos sie zakleszczylo w bebnie a potem caly mechanizm spadl do bembna i czasem milo grzechotal. Ponadto sciagalo na jedna strone. Po wymianie wnetrznosci w bebnie bylo OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za odgrzewanie starego tematu, ale wydaje mi się że mam rozwiązanie tego problemu. Może przyda się innym.

Jeżeli uszkodzony jest czujnik, powinna świecić się kontrolka ABS. Miałem jednak taki przypadek, że czujnik był uszkodzony (a nawet dwa), świeciła się kontrokla ABS, dodatkowo hamulców w zegarach. Awarii szukano w czujniku płynu hamulcowego i na wyłącziku ręcznego. Nic to nie dawało. Gdy odłączyłem kontrolkę ABS, wtedy zgasła ta od hamulców w zegarach. Jeżeli świecą się kontrolki ABS i hamulców, można odłączyć kontrolkę ABS w celu sprawdzenia. Jeżeli zgaśnie ta od hamulców, to przyczyna została zdiagnozowana w układzie ABS. Tym samym układ hamulcowy zostaje oczyszczony z podejrzeń o usterkę.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam następujący problem. Kontrolka od ręcznego raz gaśnie zaraz po odpaleniu i zluzowaniu ręcznego, a kolejny raz gaśnie po około 2 minutach, przy czym zawsze słychać gdzieś chyba w desce rozdzielczej takie cyknięcie. Jest wszystko ok czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja się podłączę pod temat...Owa kontrolka od "ręcznego" zaczyna mi migotać i migoczę po ruszeniu na biegach 1,2,3,4 ...na 5-tym już nie :zeco . Z początku kontrolka dawała znać o sobie powyżej 3000 obr,teraz to już nie ma takiego znaczenia,migota kiedy jej się chce...Hamulce ok,płyn jest,ręczny na 3 ząbek łapie,przeczyściłem wszystkie dostępne styki czujników pod maską i nic....Co jeszcze może być podpięte pod ten czujnik bo nie mam już pomysłów.Dodam jeszcze ,że na tej migoczącej kontrolce Passek zrobił prawie 2000 km po kraju...Dziękuje z góry za rady

 

 

PozdraVWiam:dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zimne luty w liczniku skoro mówisz że reszta jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności