Skocz do zawartości
piotr0488

[B5FL] Nakładka końcówki tłumika

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, szukałem podobnego tematu ale nie znalazłem ;(.

mam passata b5 z 1999 , 1.9 tdi, nic nie robiony, poprostu jak wyszedl z salonu.

Chcialbym uzyskac jak najlepsze brzmienie przy jak najmniejszych kosztach tzn. nie chce ingerowac w silnik, spisuje sie idealnie niema co grzebac, skupilbym sie na ukladzie wydechowym lecz kompletne uklady sporo kosztuja.

Podobno wyciecie srodkowego wydechu nie jest zlym pomyslem i wsadzenie jakiejs estetycznie wygladajacej koncowki wydechu.

mam bardzo ograniczony budzet wiec potrzeba mi sprawdzonych pomyslow jak uzyskac jak najlepsze brzmienie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie diesel zawsze będzie chodzić jak ciągnik :D wytniesz tłumnik to będzie głośniejszy hehe :) Z tyłu mozna wsadzić końcówki to bedzie sie ładniej prezentowac :) i puszczać wyrzej czarne bączki :P Taka prawda Benzyniak do grania jest stworzony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diesel i tak będzie chodził jak diesel ;) Tu przy dźwięku wiele nie zmienisz , i tak pozostanie prawie ten sam dzwięk.

Jeżeli chcesz coś robić to pomyśl o jakiś estetycznych końcówkach , które nie bedą zbyt wiele wystawały spod zderzaka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy przy B5(3B) 1.9 TDI dał bym rade uzyskać taki efekt podwójnego wydechu jak w w8? Zastanawiam się czy dało by rade adoptować jakoś ten podwójny wydech z w8 i podkładkę pod zderzak bez większych przeszkód by wyglądało to jak na obrazku.

 

55.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tłumiki można kupić na allegro cena zaczyna sie od 500 zł a z dokładka to nie wiem jak ale tez mozna ja dostac na allegro ale ceny wala razem ze zderzakiem tylnym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tłumiki można kupić na allegro cena zaczyna sie od 500 zł a z dokładka to nie wiem jak ale tez mozna ja dostac na allegro ale ceny wala razem ze zderzakiem tylnym

 

Widziałem ale chciał bym żeby efekt był taki jak w W8. Obawiam się że jak kupie taki tłumik na allegro to może za bardzo wystawać a to może bardziej oszpecić niż poprawić wygląd. Poza tym końcówka też odpowiednia powinna być bo nie wszystkie ładnie wyglądają. Co do dokładki to widziałem też ze zderzakiem a chciałbym samą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam czy przy B5(3B) 1.9 TDI dał bym rade uzyskać taki efekt podwójnego wydechu jak w w8?

Obczaj dokładke od 2.5 TDI i wydech . Wygląda podobnie a czy identycznie tak samo to Ci nie powiem bo nie wiem. Niech wypowie się ktoś kto jest pewien na 100% .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Obczaj dokładke od 2.5 TDI i wydech . Wygląda podobnie a czy identycznie tak samo to Ci nie powiem bo nie wiem. Niech wypowie się ktoś kto jest pewien na 100% .
Nie wygląda tak samo, bo nie są 4 fify na wierzchu.

 

 

Podobno wyciecie srodkowego wydechu nie jest zlym pomyslem i wsadzenie jakiejs estetycznie wygladajacej koncowki wydechu.
Po wycięciu środkowego masz największą zmianę w głośności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No patrzyłem na allegro ale jakoś końcówki mi się nie podobają. A kolega Mapet też ma podwójne wydechy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem temat od początku i wiele osób ma rację "Less is More", do budy Passata mało wiele co pasuje końcówek, ja również uznaję tylko oryginalne patenty, dlatego moją zmianą stylistyczną w tym kierunku nie było nic innego jak odczyszczenie fabrycznych końcówek i ich pomalowanie na srebrno odpowiednią farbą... ogólnie to i tak ich nie widać :D

Jeśli chodzi o dokładkę od W8 to można ją zrobić samemu... tzn ja swoją zwykłą demontowałem i miałem zaznaczone miejsca cięcia pod W8 wraz z pewnego rodzaju wyprofilowaniem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o dokładkę od W8 to można ją zrobić samemu... tzn ja swoją zwykłą demontowałem i miałem zaznaczone miejsca cięcia pod W8 wraz z pewnego rodzaju wyprofilowaniem...

Moją pewnie czeka taki zabieg bo jak patrze na ceny dokładek W8 i ich dostępności to szukanie jest stratą czasu ;) Tylko najpierw ubezpieczę się w drugą dokładkę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kazda dokladka ma "znaki" pod podwójny wydech,z tym ze u mnie najpierw wycialem dokladke a pozniej spawalem koncówki,i to byl blad bo w 4x4 tlumiki sa delikatnie wewnatrz,takze uwazajcie i podetnijcie w miejscu ori puszki,no chyba ze ktos ma 4motion.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiej średnicy są oryginalne końcówki z W8 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności