Skocz do zawartości
Seba7207

Szyba przednia wysuwa się krzywo

Rekomendowane odpowiedzi

W zeszłym tygodniu zamówiłem na allegro mechanizm opuszczania szyb do mojego B4. Dzisiaj przyszedł, więc rozebrałem tapicerkę i zdemontowałem stary mechanizm. Faktycznie, zęby wyrobione. Próbowałem zamontować nowy mechanizm i w końcu udało się przykręcić go w nakazanym miejscu. Problem występuje po uruchomieniu przycisku opuszczania lub podnoszenia szyby. Otóż wyskakuje lewy bolec na prowadnicy podtrzymującej szybę. Za każdym razem. Przypuszczam, że to jakaś chińszczyzna ten mechanizm: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=718345659 - 170zeta poszło w błoto. Zdemontowałem go - oczywiście po 1 przykręceniu i odkręceniu gwint yw mechanizmie zjechany. Zamontowałem stary i nic nie wyskakuje. Myślę o przespawaniu grzebienia. Robił to ktoś? Druga sprawa to taka, że tył szyby kierowcy przy podnoszeniu wyskakuje z prowadnicy. Muszę cały czas ją trzymać, żeby "szła w prowadnicy? Co to może być? Nie montowałem tapicerki - szukam rozwiązania.:(

Edytowane przez Seba7207

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu naspawywać zębów bo parę razy podniesiesz i będzie to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodziło mi o naspawanie zębów, tylko odcięcie grzebienia z kupionego mechanizmu i wspawanie do oryginału. Czy lepiej kupić używany mechanizm? Ten kupiony na allegro to totalna porażka. Następnym razem będę się zaopatrywał w oryginały (używki). Nauczka na przyszłość. Szkoda mi tylko trochę kasy i chciałbym jakoś odzyskać chociaż część elementów. Czy ktoś przespawywał taki grzebień?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co czytalem najlepiej kupic oryginaly uzywki, ale z manuala :) nie probowalem samemu bo za pozno sie dowiedzialem ale wielu ludzi kupuje z manuala i przekłada w miejsce korby silniczek. wielu tak pisalo ze sie da ze tak zrobili widocznie tak sie da :) osobiscie nie probowalem ale nastepnym razem jak co (odpukac bo narazie wszystko chodzi) sprobuje z tym bo podnosniki manualne bardzo taniutko da sie kupic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, męczyłem się z tymi drzwiami z 5 godzin w sobotę. Jeden z mechaników stwierdził:... Panie, lepiej kupić kompletne drzwi, przełożyć i pomalować. Problem jest z tym, że szyba wysuwa się krzywo (pochyla się do przodu i muszę ją naprowadzać na prowadnicę. o ile nie ma problemu z opuszczaniem szyby, o tyle przy podnoszeniu staje przekosem. Nie wiem, może lepiej oddać do jakiegoś blacharza? Wykręciłem prowadnicę przednią, ale nie widać, żeby była pogięta, wkręciłem z powrotem i dalej to samo. Już nie mam siły się z tym męczyć. Aktualnie sytuacja wygląda tak, że szybę mam zamkniętą i jej w ogóle nie ruszam. Może jakieś sugestie? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem w b3 tak właśnie, że przy podnoszeniu szyby ona leciała do przodu. Dlatego odkręciłem (poluzowałem) prowadnicę która jest z przodu drzwi, ustawiłem szybę prosto, następnie docisnąłem prowadnicę do szyby tak żeby dobrze wpasować i potem wszystko skręciłem. To było wszystko - od tej pory spokój

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To samo zrobiłem, ale nie dało rady. Dalej problem występuje. Może drzwi były kiedyś bite? A czy blacharz da radę ustawić coś takiego? Ile może wynieść koszt naprawy-ustawienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na starym mechanizmie nie miales problemow, to go napraw.

A co sie dzialo ze starym ze zmieniales?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W starym były wyciachane zęby. Zrobiłem w końcu tak, że odciąłem sam grzebień od nowego mechanizmu i przespawałem do starego. Stary mechanizm zamontowałem (przy okazji wymieniłem 2 ślizgi z nowego. Byłem u 3-ch mechaników, 2-ch wogóle nie chciało się podjąć ustawiania szyby (jeden zassugerował wymianę całych drzwi), trzeci ściągnął tapicerkę i ustawił szybę na 2-ch śrubach (trzeba było ją podnieść na śrubie przedniej). Szyba chodzi elegancko. Tak więc jak ktoś ma problemy z pochylaniem szyby przy wysuwaniu (pochylają się to należy najpierw ustawiać na tych dwóch śrubach). Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie chodziło mi o naspawanie zębów, tylko odcięcie grzebienia z kupionego mechanizmu i wspawanie do oryginału. Czy lepiej kupić używany mechanizm? Ten kupiony na allegro to totalna porażka. Następnym razem będę się zaopatrywał w oryginały (używki). Nauczka na przyszłość. Szkoda mi tylko trochę kasy i chciałbym jakoś odzyskać chociaż część elementów. Czy ktoś przespawywał taki grzebień?

 

Witajcie Koledzy:)

 

Niestety mam ten sam problem, kupiłem paska i po paru miesiącach nie domyka mi szyby od strony kierowcy (kilka ząbków wyjechanych, mechanizm elektryczny). Widziałem na allegro używki ( z demontażu) i zamienniki nowe z roczną gwarancją. W zasadzie prawie jedna cena.

Czy ktoś jeszcze miał okazję kupić nowy zamiennik? jak to funkcjonuje? czy może lepiej bez gwarancji a z demontażu?

Poradźcie coś Koledzy.

 

Pozdrawiam

diodak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z allegro to kupowałbym zamienniki z gwarancja w razie czego oddasz i po kłopocie a używki nie oddasz

używkę można brać ze szrotów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko coś doradzić ale ja wolę wziąć używkę oczywiście markową niż zamiennik, oczywiście nie do wszystkich części tą zasadę da się zastosować ale w tym przypadku tak bym się kierował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Koledzy za opinie

 

Chyba jednak zdecyduję się na zamiennik z gwarancją (choć później wymontowanie i wysłanie tez kosztuje jakby padło), ale na coś trzeba sie zdecydować.

Mam jeszcze jedno pytanie: jak z krańcówkami? skąd silnik wie że ma się zatrzymać bo szyba już sie zamknęła / otworzyła? Czy to jest na podstawie pomiaru prądu (przy dojściu szyby do maksymalnego położenia, blokuje sie ona razem z silnikiem a elektronika wtedy wyłacza??

 

Dzięki

Pozdrawiam

Diodak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim steruje taka kostka podpinana do silniczka taka czarna i jest przy wszystkich silniczkach w aucie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozbierałem silniczka ani przekładni, więc nie wiem czy są w środku jakieś krańcówki czy nie, dlatego pytam na jakiej podstawie to się zatrzymuje? czy są krańcówki czy mierzy wartość przepływającego prądu i jak się domknie to wyłącza silnik? Wiem że jest duża kosteczka, ma tych pinów dużo, niemniej jednak interesuje mnie zasada na jakiej to działa

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tutaj masz na zdjęciu tą "kostkę" taka duża czarna, przy silniczku

 

http://moto.allegro.pl/item879589537_mechanizm_szyb_elek_lewy_tyl_vw_passat_b4.html

Kris_2000 ja to u siebie wyciągałem i stwierdziłem ze jest do wymiany. U mnie jest mechanizm na półksiężycu z ząbkami i kilka z nich jest wydartych. Jedynie co chciałbym wiedzieć to jak to działa, bo jak wyglada to wiem.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy wymianie mechanizmu trzeba go wyregulowac czyli wszystkie sruby poluzowac i jezdzisz szybą góra dół stopniowo wszystkie dokrecajac. zajechales nowy mechanizm bo nie wyregulowales go. pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiosną ubiegłego roku wymieniłem mechanizm, w którym właśnie wydarte miałem zęby na półksieżycu.

Nie chcę robić reklamy ale kupiłem na allegro taki jak na poniższej aukcji.

http://www.allegro.pl/item914524481_mechanizm_do_szyby_elektr_vw_passat_b4.html

Do tej pory chodzi bez zarzutu. Nie za bardzo chciało mi się dłubać, zwłaszcza jak sie nie ma kawałka garażu i pojechałem do fachowców. W ciągu godziny wymienili mi mechanizm w warsztacie ma Krakowskiej.

Jeżeli chodzi o koniec zamknięcia szyby to nie wiem na 100% ale słyszałem, że zamykanie ograniczone jest wyłącznikiem przeciążeniowym w silniku

Pozdrawiam

Edytowane przez tadeusz9a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności