Skocz do zawartości
Gość golas9

Numer silnika 1.9 TDI AJM - gdzie szukac

Rekomendowane odpowiedzi

Gość golas9

Witam,

 

abym mógł zakupić komplet do wymiany rozrządu niezbędny jest mi numer silnika. Pytanie gdzie on dokładnie jest i jak bardzo pracochłonne jest dotarcie do niego. W dowodzie rejestracyjnym i karcie pojazdów numerów silnika nie ma, na wlepie jest tylko oznaczenie literowe AJM, ksiązki serwisowej nie posiadam, więc muszę szukać oznaczeń na samym silniku. Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki.

 

pozdrawiam

golas9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do zakupu rozrzadu potrzebujesz tylko numeru nadwozia - VIN - powinien byc wpisany w dowodzie. Symbol silnika AJM opcjonalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do czego ten rozrząd to podam Ci jak i co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość golas9

niestety, do AJM są dwa rodzaje kompletów do wymiany rozrządu i nie ma żadnej reguły co do VIN (potwierdziły mi to obydwa wrocławskie ASO a także kolega Piter sprzedający na forum części do VW). Części do rozrządu chcę kupić sam a nie przez mechanika, gdy już faktycznie przyjadę na wymianę, stąd też moje pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest też tak że- do nr silnika to jest tak jak do roku produkcji, a od nr silnika jest od roku produkcji i musi pasować- czyli np do 99r jest numer silnika do,a od 99r jest nr silnika od

Edytowane przez miron77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jest też tak że- do nr silnika to jest tak jak do roku produkcji, a od nr silnika jest od roku produkcji i musi pasować

 

gorzej jak kto silnik wymienił i się nie pochwalił przy sprzedaży

 

w razie co numer silnika znajdziesz tak jak pokazane na rysunku

nrsilnika.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość golas9
golas9 najlepiej znać numer silnika, bo ostatnio już miałem klienta z AJM-em z 2000r roku i numerem silnika przed 185 670
- właśnie takiego przypadku się obawiam. Teoretycznie nie jest możliwe, abym miał młodszy silnik w aucie z 1999 roku ale nie jestem pierwszym właścicielam auta i nie mam pewności, czy silnik był wymieniany (choć nic na to nie wskazuje).

Dzwoniłem do ASO i mechanik podpowiedział, że na osłonie rozrządu może być niewielka naklejka z symbolem silnika i jego numerem - obadam to na spokojnie wieczorem.

Roozga dzieki wielkie za łopatologiczne info ;)

Dziękuję wszystkim za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ktoś nabił swoje numery to też będą jaja :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą nalepką na osłonie rozrządu może być różnie. Zmieniona osłona, startem napisy podczas mycia silnika a nawet cała nalepka. Co do obrazka z powyższego postu nr jest na tak jakby uchu silnika które jest przykręcone do skrzyni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, jestem tu nowy i chciałem trochę odświeżyć ten wątek! Ja mam trochę inny problem, ale moim zdaniem tu pasuje! A wszystko przez te forum :) przy rejestracji jest pytanie o model i silnik no i do rzeczy: kolo który sprzedał mi paska twierdzi, że jest to 110KM, mój mechanik wymieniał mi rozrząd i przegub po nr vin i wszystko ok, ale teraz zonk bo w karcie pojazdu jest silnik ahu a wg rozpiski z forum to on ma 90KM!!! Muszę zlokalizować nr na silniku i porównać z tym z karty...chyba że ktoś przebił nr i rzeczywiście zmienił silnik na 110KM! A teraz pytanie zasadnicze czy jest jakaś inna opcja poza hamownią na sprawdzenie choć przybliżonej mocy??? Czy w vag'u się da??? Muszę do tego dojść bo mam problem z turbo i prawdobodobnie będzie mnie czekała wymiana:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Muszę do tego dojść bo mam problem z turbo i prawdobodobnie będzie mnie czekała wymiana
zrób logi dynamiczne z bloków, jest o tym na forum ;)

schowek01n.th.jpg

Pozdrawiam

Edytowane przez makeć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podziękował zabieram się za szukanie :) pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

AJM posiada dwa rozwiązania naciągu paska rozrządu. przy zakupie części potrzebny jest numer silnika który jest pomiędzy droga i trzecia świecą żarową...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , ostatnio wymieniałem rozrząd w swoim passacie 1.9 TDI kod AVB 2003 rok zczytany z tabliczki znamionowej koraserji oraz z plastikowej obudowy rozrządu również taki sam kod , i z tabliczki z bagażnika w luku koła zapasowego. Kupiłem rozrząd do tego modelu czyli do silnika AVB. Co się okazało mój mechanior z garażu Zbysio dzwoni do mnie i mówi mi że ten rozrząd który kupiłem nie pasuje do tego modelu. Więc pojechał Zbysio do sklepu i zakupił rolki pasujące z tego 130km kod AWX. Więc mówie jak to ? przeciesz wszędzie jest napisane że to AVB. I teraz nie wiem co mam robić do jakiego silnika kupować w razie czego części, czy do silnika AVB czy AWX. Ostatnio z głowicy zczytałem taki kod "038ANV1600" i 038103.373.R , tylko że on nic mi nie mówi może pomożecie moi drodzy forumowicze.:aniolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
d8aa353c298f0822aafaa25ae76605d0.jpg co to? Poprosze o nazwe systemu kodowania. I odczyt jesli mozna. Moj AJM. Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poprosze o nazwe systemu kodowania. I odczyt jesli mozna. Moj AJM. Dzieki
To jest rok prod glowicy twoja jest z 98 albo 99 roku bo nie widac dokladnie cyfry,oraz 12 tydzien roku prod jesli sie nie myle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. Jak odczytujecie swoje. kody ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności