Skocz do zawartości
laki

Wymiana akumulatora w TDI

Rekomendowane odpowiedzi

Możesz sobie zamiast tej koszulki kupić uniwersalny ocieplacz - powinien pasować.

Zdawałem dzisiaj w sklepie ten stary akumulator i dostałem taką "ochronkę" w dobrym rozmiarze - dla świętego spokoju założę, dzięki za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i akumulator padł. jaki klucz potrzebny do wyjęcia akumulatora, pytam bo do samochodu kawałek, a nie chce chodzić 100razy... może jakaś instrukcja jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10-klemy, 13 nasadowa długa-aku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wymiana aku polecam zakup w autoryzowanym serwisie. Dlaczego? wystarczy zważyć akumulator. Oryginalny wytrzymuje przeważnie 6-10 lat a u mnie nawet najlepsza warta za prawie 700 zł wytrzymała 2 sezony :) i dzisiaj chciałem odpalić, pasztet stoi od środy na dworze i ****, zakręcił wolno ze 4 razy i tyle. aku wymieniany zeszłej zimy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, akumulatory, które są od nowości w passkach są mega. Mój ma 6 lat i teraz dopiero rozładował się na tych mrozach bo stał pod chmurką - w garażu zawsze dawał rade. Na kablach zreanimowałem go i znowu cały czas śmiga. Obeszło się bez odkręcania i ładowania prostownikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Bosha 74 ah 7 zima myślałem że padnie ale dał radę w te mrozy. Sprawdzałem go na urządzeniu diagnostycznym i wyskakuje akumulator dobry ma jeszcze 580 rozruchowego 100 mu spadło tylko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja swój akumulator chciałem dziś podładować profilaktycznie bo ostatnio sporo krótkich tras robię i przed wyjęciem akumulatora drugi podpiąłem sobie na tzw "szelki" żeby zanik napięcia nie spowodował resetu ale mój potomek odpiął mi po paru minutach drugi akumulator i PIN radia będzie wołać ( a PINu brak). PO wymianie licznika z 1/2 FIS na pełny FIS woła o PIN po odłączeniu akumulatora. Radzę sobie z tym w taki sposób że podpiąć muszę stary licznik i włączyć zapłon i radio(dla pewności kilka razy). Radio zczytuje PIN z licznika i łączy już się automatycznie. Później wyłączam zapłon, odłączam stary licznik i podłączam nowy, chyba w radiu zostaje PIN bo radio już się włącza bez wołania o PIN. Moje Radio to RNS300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy konieczne było wyjęcie aku? Gdybyś tego nie zrobił byłoby wszystko ok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh wkopałeś się z tym aku. Sam miałemkkiedyś podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy 60zł za podanie pinu w aso bo tyle kosztuje (pytałem sie w srode) jest warte aby tak kombinować z licznikami. nawet na chwile podpiąc stary licznik to troche bezsensownej roboty trzeba poświecić a 6 dyszek dupy nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam radio rns510. Czy przy jak najszybszej wymianie aku bedzie radio wolalo pin? Niestety go nie mami tego sie obwiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też nie mam pinu do swojej, ale przez rok nie miałem aku na aucie i po podłączeniu nie zapytała o pin. Tu masz temat :

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności