Skocz do zawartości
sebula1984yoo

drgania na wolnych obrotach w Passacie 1.9 tdi(105KM)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów.

Podpinam sie pod wątek. W moim passacie B6 1,9tdi 105km BXE na wolnych obrotach delikatnie skubie silnikiem (wskazówka obrotomierza działa ok, mimo tego że jest odczuwalne skubanie) jak dodam troche gazu objawy nie ustępują dopiero powyżej 1,5tys. obr. autko przestaje szarpać. Zauważyłem że po włączeniu klimatyzacji objawy sie nasilają. Autko ma przejechane 310tys. km. Prosze o porady.

 

P.S. Potrzebuje schemat lub Opis jak wymienić kompletny rozrząd w tym silniku i czy trzeba tak jak w B5 zdejmować przód auta?

 

POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przodu nie musisz zdejmować bo silnik masz poprzecznie i jeżeli jesteś trochę obcykany w mechanice i wymieniałeś już rozrząd to powinieneś dać radę spokojnie, jeśli nie to lepiej daj sobie z tym spokój i daj mechanikowi, z racji właśnie tego że nie trzeba zdejmować przodu dużo za to nie zapłacisz, mój brat w BKP zapłacił 150żł więc nie wiem czy jest sens się w ogóle brudzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego pytam bo chce sie nauczyć, pojęcie jakieś tam mam ale nigdy nie wymianiałem rozrządu (zawsze musi być ten pierwszy raz), zresztą te fora miedzy innymi do tego służą zeby sobie pomagać i nie narobić dodatkowych kosztów. Myśle że ze schematem lub instrukcją było by duzo prościej dlatego tutaj pisze. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Posiadam Passata B6 1.9 TDI końcówka 2007 roku. Na wolnych obrotach czuć jak auto szarpie tak jakby podskakiwało. Dodam że obroty stoją w miejscu. Co może być przyczyną takich objawów? Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Na wolnych obrotach czuć jak auto szarpie tak jakby podskakiwało. Dodam że obroty stoją w miejscu.

Witam.

Czy udało Ci się zdiagnozować problem?

Mam taki sami silnik i rocznik oraz takie same objawy. Najpierw na wolnych obrotach, podczas jazdy (np. przy dojeździe do świateł) był taki objaw jakby przez moment silnik pracował na trzech cylindrach, potem doszedł problem z odpaleniem i dymieniem, mechanik zdiagnozował problem z wtryskiwaczem na trzecim cylindrze, chciałem wymienić ale wyciągnął wtrysk, przeczyścił, wymienił uszczelki i chwilę było Ok ale teraz znowu wróciły drgania na wolnych obrotach i boję się że zaraz znowu będzie problem z odpalaniem.

Proszę o odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

po moich przygodach jestem troszkę mądrzejszy :)...

czy mechanik wymieniał wszystkie uszczelniacze czy tylko na jednym wtrysku?

czy sprawdzał gniazda pompowtryskiwaczy? może tam już jest tak wyrobione że nie idzie tego uszczelnić?

Jak wyglądają korekty wtrysków?

ja miałem identyczne objawy i pomogło uszczelnienie wtrysków.

 

pozdr

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

i jeszcze jedno, jak wygląda filtr paliwa? czy był wymieniany, jaki był jego stan?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Podejrzany" wtrysk był wyciągnięty, przeczyszczony i założony z nowym uszczelnieniem. Pozostałe wtryski nie były ruszane. Po tej operacji korekty wtrysków są podobno OK ale nie widziałem ich bo samochód odbierała żona. Filtr paliwa nie był sprawdzany a wymieniany był jakieś 25000 km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo przebieg 152 tyś i też poszarpywania czuć ale na wolnych obrotach obojętnie czy z włączoną klimą czy nie. Czy w 1.6 BSE jest filtr paliwa bo słyszałem że takowego nie ma ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"Podejrzany" wtrysk był wyciągnięty, przeczyszczony i założony z nowym uszczelnieniem. Pozostałe wtryski nie były ruszane. Po tej operacji korekty wtrysków są podobno OK ale nie widziałem ich bo samochód odbierała żona. Filtr paliwa nie był sprawdzany a wymieniany był jakieś 25000 km.

 

sprawdź jak wygląda filtr paliwa... korekty były ok na zimnym i ciepłym silniku? u mnie korekty rozjeżdżały się jak silnik osiągał 90 st ja wymieniłem wszystkie uszczelniacze + śruby (stare były lekko wyciągnite)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wyżej korekty były podobno OK ale wiesz jak to Kobieta przekazuje tego typu informacje:rozpacz. A wiesz może jak sprawdzić samodzielnie korekty wtrysków? Mam kabel. Muszę jeszcze ten filtr sprawdzić i ewentualnie wymienić. Korekty sprawdzić na zimnym i ciepłym silniku? Dzięki za odpowiedzi :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

korekty sprawdzisz vcds o ile dobrze pamięta grupy 13, 18,23 sprawdź na zimnym i ciepłym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadam może głupie pytanie ale sprawdzać przy włączonym silniku? :wstyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inaczej się nie da :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wiem :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też takie objawy wtryski podobno idealne ale podobno wina Aku (do wymiany) i rozrusznika (szczotki i komutator) jak poronienia dam znać czy pomogło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, podpinam się pod temat. Silnik 1.9TDI BXE 350 000km przelotu (drugi właściciel, poprzednio latała w firmie więc raczej nie kręcony) zrobiłem nią przez 2 lata 50 000km i już przy zakupie przy staniu na czerwonym świetle raz na jakiś czas było "szarpnięcie". Między czasie wymieniałem sprzęgło z kołem dwumasowym (wsteczny zaczął wchodzić ze zgrzytem) i mówię no to i pewnie nie będzie trzęsło. Ale niestety trzęsie nadal i częstotliwość wzrosła. Wczoraj wymieniłem filtr paliwa i powietrza, niestety nic to nie dało. Zrobiłem logi z BIP'ów 013, 018, 023 wydaje się, że są w normie, czy jestem w błędzie? robione na rozgrzanym silniku. Dodam również, że często przy odpalaniu trzęsie jak by na jednym garze nie chodził i po chwili wszystko się wyrównuje. Błędów w VCDS w zakładce silnik nie ma, są tylko lusterka (kierunek spalony) i anteny w radio. Macie jakieś pomysły? 

IMG_20180520_145535 ałe.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gumki na pompowtryskach wymienione, z odpalaniem problem znikł, trzęś też przestało więc chyba przyczyna zdiagnozowana. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi szarpie na wolnych obrotach i nie ma znaczenia zimny czy ciepły. Dodatkowe efekty to mocne szarpnięcie silnikiem przy rozruchu, ale co jakiś czas odpala płynnie bez szarpnięcia. Zrobiłem logi statyczne. Na mój gust nie jest źle, ale szczerze mówiąc mam raczej blade pojęcie jak je zinterpretować.

Oto logi:

log-01-023.xlsx

log-01-018.xlsx

log-01-013.xlsx

log-01-004.xlsx

log-01-011.xlsx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja ma 2.0 140 i trzęsie mi silnikiem gdy włączam na bieg to troszkę mnie jak by trzeslo i silnikiem. Co może dolegac. Proszę o pomoc 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności