Skocz do zawartości
sebula1984yoo

drgania na wolnych obrotach w Passacie 1.9 tdi(105KM)

Rekomendowane odpowiedzi

Mam właśnie ten sam problem w tym samym silniku (passat w wersji bluemotion),zauważyłem że problem znika przy minimalnym dodaniu gazu tak żeby utrzymywało sie przynajmniej 900 obr/min. Na luzie mam niewiele ponad 800 obr/min i przy tym spalanie 04-05 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pioterrr od paru dni od kiedy pojawił sie mróz zauważyłem dziwne drgania silnika na luzie... Nie wiem czy to przez mróz -11 ? Dodam lekko gazu i nie ma drgań. Tylko ja mam silnik na CR. Myślałem o paliwie, że przymarzło w filtrze ale drugie auto starsze co prawda też diesel, tankowany w tym samym miejscu i chodzi dobrze. Może ktoś coś podpowiedzieć ? Wiem, że odzywa się u mnie dwumasa i łozysko oporowe ale nie jest to jeszcze głośne przebieg 180 tys. nie była wymieniana ani dwumasa ani sprzęgło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zauważyłem u siebie ten problem jeszcze jak temperatury były dodatnie. Ciekawi mnie bardziej to spalanie na wolnych obrotach wydaje mi się ono bardzo niskie, z tego co się orientuje zazwyczaj wynosi ono 0,6-0,7 l/h oczywiście mówie tu o rozgrzanym silniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie. Ja taż mam o,5-0,6 l/h i jest spoko. Czasem zejdzie mi nawet do 0,4.

Pompki były sprawdzane i są dobre.

Też zauważyłem już dawno, że budą szarpnie na wolnych obrotach i to niezależnie czy zimny, czy ciepły. Na razie aż tak bardzo mnie to nie denerwuje, wiec odpuszczam temat, ale jak koledzy znajdą rozwiązanie, to chętnie skorzystam.

M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz obroty na biegu jałowym? Ja mam niewiele ponad 800obr/min i zauważyłem że jak delikatnie doda się gazu tak do tych 900obr/min problem znika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam niskie obroty na luzie myślałem, że CR ma niższe ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy tak niskie obroty (ok. 800obr/min) w silniku 1.9 TDI (BLS) to norma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy tak niskie obroty (ok. 800obr/min) w silniku 1.9 TDI (BLS) to norma?

W/g mnie tak.

Ja mam mniej więcej 830-850 i nie odczuwam, by były za niskie. Przy dodaniu gazu auto poprawnie wchodzi na wyższe obroty, nie dusi się.

M

 

---------- Dodano o 15:11 ---------- Poprzednia wiadomość o 15:09 ----------

 

Witajcie

 

Szukam porady. Dwa dni temu zaczęła migać kontrolka - żółta spirala. Samochód jeździ normalnie, jest po wymianie pompowtryskiwaczy - rok temu w ASO. Czy może to być bezpiecznik? Jeśli nie to co ?

Komputer prawdę Ci powie...

przyczyn może być kilka i każda inna. Podłącz pod komputer i będziesz wiedział jakie błędy wyskakują.

M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W/g mnie tak.

Ja mam mniej więcej 830-850 i nie odczuwam, by były za niskie. Przy dodaniu gazu auto poprawnie wchodzi na wyższe obroty, nie dusi się.

M

U mnie też wchodzi poprawnie na obroty tylko te drgania :/ , chyba to jednak dwumasa się kończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie obroty tez poniżej 800 , drgania występują , kpl sprzęgło nowe, wtryski ok, poduszki ok i tak już 2 lata sie trzęsie bez zmian.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie obroty tez poniżej 800 , drgania występują , kpl sprzęgło nowe, wtryski ok, poduszki ok i tak już 2 lata sie trzęsie bez zmian.

 

Rozumiem że kpl sprzęgło to razem z dwumasą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwumas nowy, stary stukał ostro, myślałem że po wymianie trzęsienie zniknie , ale niestety trzeba szukac dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiedzieć, teraz zastanowie się kilka razy jak mechanik powie że trzeba dwumasę wymienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem dwumas do wymiany. Później drgania zniknęły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie podniosłem wolne obroty do 850 oraz zrobiłem synchronizacje wałka rozrządu problem zniknął oczywiście wcześniej wymiana poduszek pod skrzynią wymiana łącznika elastycznego i nic dopiero synchronizacja i lekkie podniesienie obrotów dały rezultat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zaglądam na forum od czasu do czasu szukając porad co może bolec autko. Nie wiem czy pod dobry wątek sie podpinam bo w temacie bylo 1,9 tdi a ja mam 2,0 tdi 140 KM CR ale tez zaczął podrygiwać na wolnych obrotach. Jeśli nie tu proszę admina o przekierowanie mnie do właściwego wątku.

 

Objawy: po uruchomieniu jest ok obroty ok. 800-850 na zimnym silniku spalanie wyświetla się 0,6l. Po przejechaniu nawet niewielkiego dystansu obroty wskakują na 1100 spalanie 1-1,1l i czuć wyraźnie skoki jakby na chwile silnik nie palil na 1 cylinder mniej więcej co 2 sekundy taki skok się pojawia.

Jeśli to istotne (a wiem, że tak bo wcześniej był b5 AHU) mam b6 jak pisałem 2,0 TDI CBAB

Jeśli miał ktoś podobny objaw proszę o odpowiedź

Edytowane przez robson10p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość chriso

Objawy: po uruchomieniu jest ok obroty ok. 800-850 na zimnym silniku spalanie wyświetla się 0,6l. Po przejechaniu nawet niewielkiego dystansu obroty wskakują na 1100 spalanie 1-1,1l i czuć wyraźnie skoki jakby na chwile silnik nie palil na 1 cylinder mniej więcej co 2 sekundy taki skok się pojawia.

Jeśli to istotne (a wiem, że tak bo wcześniej był b5 AHU) mam b6 jak pisałem 2,0 TDI CBAB

Jeśli miał ktoś podobny objaw proszę o odpowiedź

 

a wentylator też się włącza?

bo objawy przypominają też wypalanie DPF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wentylator się nie włącza. Wystarczy zgasić silnik i uruchomić ponownie aby na chwile unormowało się lecz po przejechaniu paru metrów jest to samo. Nie śmierdzi siarą jak typowe wypalanie filtra ale może nie zaciągałem się za mocno więc nie wiem. Czujnik temperatury chyba tez wykluczę foto z b5 (http://obrazki.elektroda.pl/2474671200_1335714469.jpg ) bo w AHU miałem podobny problem ale tam świece grzały w nieskończoność aż do uruchomienia silnika, palił jak smok, i sadził czarne bąki tu tego objawu nie ma. Oczywiście przegląd organoleptyczny na parkingu zrobiłem nic nie wycieka oleju nie przybyło nie ubyło głowica wygląda na całą. Jak komuś wpadnie jakiś pomysł poproszę o info jak nie po świętach będzie VAGowanie.

Edytowane przez robson10p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość opps2u

Witam!!

 

Podpinam sie pod ten wątek ponieważ moje auto zaczeło wpadać w drgania podczas przyspieszania w okolicach 2tyś obrotów( szczególnie na zimnym silniku, na ciepłym rzadziej, słabiej) z tego co zauwazylem auto podczas drgań dymi na niebiesko. Stało sie to z dnia na dzien gwałtownie. Dodam jeszcze ze jak przegazuje auto na jałowym, normalnie sie wkreca lecz gdy wskazówka od obrotów opadnie auto zaczyna falować i po kilku sekundach sie uspokaja.

 

Dodam tez ze na cieplym silniku jak rusze gwaltownie z mocno wcisnietym pedalem gazu objawu tego nie ma, gorzej jest jak chce ruszyc spokojnie wtedy auto drga, trzesie sie. Na kompie nic nie pokazuje .

 

silnik 1.9 TDI 105PS 2007r. manual

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie się uspokoiło. To był DPF na szczęście, mała traska pomogła.

opps2u niebieski dymek świadczy najczęściej o źle ustawionym koncie wtrysku (czyli coś jak zapłon w benzyniaku) moment w którym wtryskiwane jest paliwo rzadko ale się zdarza samoczynne przestawienie. Podjedź do pompiarzy niech ci sprawdzą nie kosztuje to fortuny w Wawie ok 50 PLN za sprawdzenie i coś tam za regulacje przy okazji sprawdzą spalanie na wolnych obrotach wiem, że można ustawić od 0,48 mg i autko nie odczuwa różnicy nie musi ciągnąć 0,6 l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności