Skocz do zawartości
mariuszlen

Bez tłumików bez zmiany dźwięku - 1.9 TD

Rekomendowane odpowiedzi

A mianowicie :D przyszedł czas na tłumiki i się skończyły :( najpierw ostatni -to go wyjąłem :D , a że nie zauważyłem różnicy w dźwięku autka i z braku kasy :( to tak jeździłem : ale po paru tygodniach odpadł mi drugi tłumik :(

NO i jak poprzednim razem znów nie zauważyłem ŻADNEJ różnicy w dźwięku autka :D Hmm może delikatnie jest głośniej w środku autka ale na zewnątrz nie ma różnicy . Z tego to powodu są moje obawy że coś może być nie tak. Może nie jestem jakimś tam znawcą ale na mój chłopski rozum , samochód bez tłumików powinien napier.... jak rajdowe autko albo i głośniej :D a tym bardziej diesel . CO o tym sądzicie ?

Edytowane przez radekrp90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może nie jestem jakimś tam znawcą ale na mój chłopski rozum , samochód bez tłumików powinien napier.... jak rajdowe autko albo i głośniej :D a tym bardziej diesel . CO o tym sądzicie ?

 

no właśnie nie koniecznie bo sam jeden dzień kiedys jeździłem B3 1.9 TD bez tłumika i różnicy nie było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeździłem b3 1.9 td bez tłumika i różnicy nie było
ale u mnie teraz nie ma żadnego tłumika :confused: i nie ma różnicy w dźwięku :o .Może to być zapchany kolektor wydechowy lub kat... ? ale czy to możliwe że by tak z tłumiły dźwięk ? Edytowane przez mariuszlen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TAK - to zupełnie normalne w tym modelu z tym silnikiem - ja tydzień jeździłem bez wydechu (z samym katalizatorem), bo odpadł, a musiałem czekać aż sprowadzą z hurtowni

 

poprzedni właściciel, też mi mówił że jak oddał wydech do spawania to jeździł bez i nie było żadnej różnicy (oczywiście pod kątem wydawanych dźwięków)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie diesel aż tak bardzo nie hałasuje. W moim kiedyś w niedzielę "upaliła" się rura przed trzecim tłumikiem. Jeździłem tak do poniedziałkowego wieczoru i jedyna różnica w dźwięku to brzęczenie tej rury po takiej poprzeczce przed trzecim tłumikiem. We wnętrzu było głośniej od tego echa a na zewnątrz prawie żadnej różnicy.

PozdraVWiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzieś w moim temacie jest filmik, jak słychać 1.9D jak sie upitoliła cała rura, zaraz za plecionką. wtedy jest hardcore, ale ja mam w całym wydechu tylko jeden tłumik, więc i tak nie było źle.poszukaj :D

a diesel tak ma, że wystarczy mu metrowa rura jako wydech i już nie będzie chałasował :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Turbo diesel nie będzie dużo głośniej pracował bez tłumików bo turbina go wygłusza, ale zwykły diesel to ryczy strasznie. Wiem bo teść ma b3 1.9d to bez tłumika z daleka go było słychać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_tytul1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie jechałem bez tłumików passat b3 2.0 16v,

 

z kat i tłumikiem środkowym nie widziałem kompletnie żadnej rożnicy w mocy, natomiast po zdjęciu środkowego tłumika, pozostawiając sam kat samochod ledwo rozbojał się do 60km/h, zero mocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pozostawiając sam kat samochod ledwo rozbojał się do 60km/h, zero mocy.
u mnie nie ma różnicy w mocy a może jest i lepiej :D Już wiem ze nie będzie głośniej pracował :D Ale czy tak mogę jeździć ,i nic mi sie nie zwali ? bo fundusze się skończyły i trzeba poczekać z miesiąc :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności