Skocz do zawartości
jabber1981

wyciek płynu chłodniczego

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Witam

Chlodnica wymieniona (teraz jest NISSENS 465pln), 3 niewielkie dolewki do odpowiedniego stanu po ostygnieciu plynu/silnika i to tyle . Ale kupilem poza plynem (oryginal 33pln za 1.5L G 12 plus plus) i chlodnica, za rada mechanika korek (oryginalny nowy ok 50pln) zbiorniczka wyrownawczego . Tak na wszelki wypadek zeby nie okazalo sie po wymianie ze jest nie sprawny (cisnienie w ukladzie).

Pzd.

 

Chlodnica NISSENS jest OK polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jaki kolor ma mieć oryginalny płyn. U mnie jest różowy i nie wiem czy to oryginał czy jakieś Borygo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oryginalnie jest g 12 i ma taki rózowy kolor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Poczytaj tu wpisz w szukaj (wymiana chlodnicy wody/ odpowietrzanie ukladu ) ktos tam mi odpisal o kolorach i mieszaniu oryginalnych plynow .

Co do sprawdzenia jaki masz to moze odebrac troche ze zbiorniczka wyrownawczego i zmieszac z tym oryginalnym ktory kupisz i jak po zmieszaniu zmieni sie kolor na brazowy to bedzie znaczylo ze to cos innego masz w ukladzie . Ale tak mysle w oparciu o info od innych ze jak oryginalny sie zmiesza z jakims tam to zmienia kolor na brazowy . Moze tez tak byc ze producent tak tylko napisal by od niego kupowane plyny byly . Az z ciekawosci sam pomieszam niewielkie ilosci tego oryginalnego z innym nie G12 i zobacze.

 

 

Sprawdzalem zmieszalem niewielkie ilosci G12 plus plus koncentrat z prestone i kulerem . Barwa nie zmienila sie na brazowa tylko plyn tak jakby dostal koloru kameleon mial poswiate rozowa i zolta oraz zielonkawa . Mieszanka stoi juz tak 1 dzien i bez zmian .

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

odświeżam temat bo swojego załozyc nie moglem.

 

Mam problem w swoim Passaciku problem polega na tym że wycieka mi płyn z chłodnicy kiedyś mialem podobną usterke w innym aucie i wtedy użyłem proszku który to zalepił i wszystko było ok teraz zgłaszam sie do was z pytaniem czy do swojego passata moge użyć takiego proszku ? Jest to Passat B5FL z 2002roku silnik 131km 1.9tdi.

Prosze o pomoc

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy ma to sens moze pomoze moze nie a chłodnice nowa w zamienniku dostaniesz juz za 300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez wczoraj zniknal plyn... dzisiaj dolalem i na razie po 100 km jest ok, aczkolwiek widac od czasu do czasu jakis bombelek (powietrza?) czy to glowica? czy uszzcelka?

mozna to stwierdzil bez rozbierania silnika??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. U mnie ubywa płynu bardzo powoli. Nigdzie pod samochodem nie widać żadnych plam. Nie przybywa ani nie ubywa oleju, nie widać też jasnego nalotu na korku i bagnecie oleju. Po dokładnym obejrzeniu auta okazało się, że na wysokości 3 świecy żarowej spod głowicy delikatnie się wysącza i widać ślady wilgoci. Paruje chyba zanim doleci do ziemi ;) Mam pytanie. Czy watro dolewać jakiegoś środka czy udać się do mechaników na naprawę uszczelki? Dodam, że ubywa mi płynu bardzo powoli, w zasadzie prawie niezauważalnie (dolewka raz na 2 miesiące do pół litra)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli masz na mysli swojego paska b5 to sprawdz napewno czy to w tym miejscu spod uszczelki bo wyciek mozesz miec spod taliego plastikowego krocca ktory jest przykrecony do glowicy miedzy 3 a 4 cylindrem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, od momentu kiedy zalozyłem ten temat nic sie niestety nie zmieniło płynu dalej jak ubywało tak ubywa.........nie mam pojecia co to moze byc, był raz w serwisie tam stwierdzili ze wszystko jest ok i ze nie widac zadnego wycieku, powiedzieli tylko ze jak dalej tak bedzie to bedzie trzeba zajrzec do głowicy..........juz sam nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość iggy81

miałem podobny problem, ubywało mi płynu chłodniczego... Pierwsze, co postanowiłem zrobić to lokalizacja miejsca wycieku. Najlepiej położyć pod silnikiem grubą tekturę - należy pamiętać, aby położyć ją po tym jak przyjedziemy z trasy (silnik musi być gorący). Tak zlokalizowałem wyciek i naprawiłem w warsztacie. Najlepiej szerokim łukiem omijać warsztaty firmowe :) Kolejna rzecz, to wymiana korka na nowy - czasem nieszczelny korek powoduje wyparowywanie dużych ilości płynu!

 

Pozdrawiam,

 

 

iggy81

http://czesci-samochodowe.pf.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. w moim pasku jest to samo. ubywa płynu ze zbiorniczka. zbiorniczek, korek i dolny przewód odchodzący od zbiorniczka wymienione na nowe. bez wycieków bez nalotów - płyn schodzi.

ciekawostką jest tylko to że płyn schodzi poniżej minimum tylko po włączeniu dmuchawy. bez jej włączania jest ok.

dodam że auto ma 210 tyś, km. jest eksploatowane na taksówce.

o co tu chodzi ? mechanik z nieautoryzowanego serwisu vw powiedział że nie wie o co chodzi - karze jeździć i sprawdzać a ja za miesiąc jadę nim do chorwacji i mam obawy. :wsciekly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Po dokładnych oględzinach wychodzi arcir2d2, że miasz rację. Zanim zabrałem się za uszczelki i inne takie kupiłem kruciec w interkarsie (koszt niecałe 9 złotych z uszczelką pod czujnik temperatury), rozebrałem to dziś jak mi silnik wytygł i po 40 minutach pracy wymieniłem. Pojechałem na testy, zagrzałem silnik na maxa i już nic nie cieknie. Dzięki.

 

A mam jeszce pytanie. Jak rozbierałem to wszystko to porobiłem fotki dokładnie co po kolei i chętnie się tym podzielę z innymi. W jakim dziale forum mogę to zamieścić bo jestem jeszcz początkującym forumowiczem, i czy wogóle zamieszczać bo może już jest. Chciałbym pomóc innem jak mogę choć naprawa nie należy do skomplikowanych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

nie mam zadnych widocznych wyciekow... zadnych.

mialem nieszczelna chlodnice spalin, wymienilem, dwa dni spokoju i auto konretnie kopci na bialo... jakies pomysly? na test co2 pojechalem, i nic nie wskazuje na to by to byla glowica... ale moze sie myle? macie jakies pomysly?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam umnie ubywa plyn chlodniczy i mam nalot taki tlusty jakby olej na korku od zbiorniczka czy to juz jest napewno uszczelka popsuta czy moze cos innego jeszcze moze byc i jakie sa koszta takiej uszczelki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz chyba wszytko jasne ze uszczelka w zbiorniczku wyrownawczym mam normalnie plyn z olejem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

piszę do was użytkownicy bo po zimie zaczelo mi ubywać plynu chlodniczego, dolalem juz z 2 do 3 litrów od początku wiosny. dywaniki suche, pod maska sucho, śladów od plynu na silniku też nie widze. płynu ubywa w miare powoli, ale jednak ubywa. nie wierzę w to że to głowica bo autko ma zaledwie 4 latka:/

 

czy ktos mial podobny problem??

 

prosze o pomoc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
czy ktos mial podobny problem??

 

Ja mialem podobnie , do wymiany byla chlodnica wody . Wmiare wiekszych temperator (wiosna ) puscila albo na laczeniu plastik/metal albo kanalami metalowymi po dlugosci . Na samym dole tam gdzie wchodzi woda do silnika . Pytalem sie tych co naprawiaja chlodnice i podobno to przypadlosc w paskach ze przegniwaja chlodnice .

 

Wejdz pod auto po jezdzie i popatrz , na przewody tez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Moro
witam

 

piszę do was użytkownicy bo po zimie zaczelo mi ubywać plynu chlodniczego, dolalem juz z 2 do 3 litrów od początku wiosny. dywaniki suche, pod maska sucho, śladów od plynu na silniku też nie widze. płynu ubywa w miare powoli, ale jednak ubywa. nie wierzę w to że to głowica bo autko ma zaledwie 4 latka:/

 

czy ktos mial podobny problem??

 

prosze o pomoc...

Poczytaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tym co chca dokladnie zobaczyc gdzie im plyn chlodzacy lub czynnik z climy ucieka powinni sobie kupic taki zestawik . Napewno ekstra bedzie widac , mocny i pomocny UV .

 

STA67846.JPG

 

STA67847.JPG

 

STA67848.JPG

 

STA67849.JPG

 

STA67850.JPG

 

STA67851.JPG

 

STA67852.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności