Skocz do zawartości
Gość sebapietno

informacja o sterowniku skrzyni automatycznej b5

Rekomendowane odpowiedzi

Gość sebapietno

witam padł mi sterownik skrzyni i potrzebuję nowy i mam pytanie czy numery muszą być identyczne z moim sterownikiem czy pasują też inne sterowniki?? A jeśli musi być identyczny może kto posiada taki sterownik na sprzedaż?? ja mam sterownik o numerze 01N 927 733 BQ simensa. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maslog

Nie wiem dokładnie co i jak, ale u mnie padł sterownik (ten w skrzyni zalany olejem) Przez telefon facet powiedział ze ma i tyle.

Ja zadawałem pytania że nie widział,że nie słyszał,ze nie jeżdził a on odpowiedział ze wszystkie sterowniki są takie same. Przy czym ja mam skrzynie 5hp19.

Nie wiem ile w tym prawdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

padł mi sterownik w mojej skrzyni tiptronic, orientuje się ktoś jaki jest koszt takiego sterownika ? na allegro znalazłem za 280zł używany i za 1000zł też używany, mój numer sterownika to 3B0927156S ma może ktoś taki sterownik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jaki jest koszt takiego sterownika ?

W ASO 6,2k PLN. :szok:

Więc szukaj używki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maslog
padł mi sterownik w mojej skrzyni tiptronic, orientuje się ktoś jaki jest koszt takiego sterownika ? na allegro znalazłem za 280zł używany i za 1000zł też używany
Skąd wiesz że to sterownik?

Sa nie kupuj. Bo to duże ryzyko. Jedz do warsztatu i niech ci przełozą taki sprawny. Jak się uda to sie rozlicz. Jak nie, to i tak zostaw zakup im bo to oni ewentualnie będą się bujać z tym sterownikiem a nie ty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Moje autko to Passat b5 fl 1.8t from USA (125 KW)

 

Poszukuje sterownika 3b0 927 156 ab lub ah ... mój sterownik padł i jest to potwierdzone przez kilku majstrów. Na allegro nie mogę jego znaleźć, tragedia ... . Koszt w serwisie 5900,- i ta opcja odpada na starcie.

 

Teraz opiszę problem:

 

Jechałem sobie i nagle szarpnięcie, właczył się tryb awaryjny, skrzynai zaczęłą migać na wyświetlaczu oraz na samej skrzyni. Wyłączyłem zapłon, tryb awaryjny znikł i dalej jechałem, gdzieś tak przez 20 km i znów to samo ... zostawiłem samochód na noc. Drugiego dnia tj. wszystko wróciło do normy, zrobiłem około 150 KM i nagle bach, tryb awaryjny (żadnego szarpnięcia nie było) znikła skrzynia z wyświetlacza, zostało tylko P,D,N (4ty bieg). Później była próba podłączenia komputera by sprawdzić błędy - a tu w ogóle nie ma żadnego połączenia z komputerem (sick!), został włożony drugi komputer - no i bajka, działał ale niestety nie był ten model (było można podłączyć się do niego). Sterownik już od tygodnia chodzi po warsztatach i nie ma mądrego elektryka/elektromechanika i takich innych speców... .

 

Tak w sumie to potrzebuje tylko tego sterownika, jeśli ktoś ma jakiś pomysł, kontakt do kogoś kto może mieć to będe wdzięczny.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

 

Moje autko to Passat b5 fl 1.8t from USA (125 KW)

 

Poszukuje sterownika 3b0 927 156 ab lub ah ... mój sterownik padł i jest to potwierdzone przez kilku majstrów. Na allegro nie mogę jego znaleźć, tragedia ... . Koszt w serwisie 5900,- i ta opcja odpada na starcie.

 

Teraz opiszę problem:

 

Jechałem sobie i nagle szarpnięcie, właczył się tryb awaryjny, skrzynai zaczęłą migać na wyświetlaczu oraz na samej skrzyni. Wyłączyłem zapłon, tryb awaryjny znikł i dalej jechałem, gdzieś tak przez 20 km i znów to samo ... zostawiłem samochód na noc. Drugiego dnia tj. wszystko wróciło do normy, zrobiłem około 150 KM i nagle bach, tryb awaryjny (żadnego szarpnięcia nie było) znikła skrzynia z wyświetlacza, zostało tylko P,D,N (4ty bieg). Później była próba podłączenia komputera by sprawdzić błędy - a tu w ogóle nie ma żadnego połączenia z komputerem (sick!), został włożony drugi komputer - no i bajka, działał ale niestety nie był ten model (było można podłączyć się do niego). Sterownik już od tygodnia chodzi po warsztatach i nie ma mądrego elektryka/elektromechanika i takich innych speców... .

 

Tak w sumie to potrzebuje tylko tego sterownika, jeśli ktoś ma jakiś pomysł, kontakt do kogoś kto może mieć to będe wdzięczny.

 

Pozdrawiam.

3b0 927 156 ab / ah nie ma w spisie ETKI

dla automatu 5 biegowego twojego auta jest sterownik o nr 8D0 927 156 DD

automat 4 biegowy nie wychodził w twoim aucie tylko z silnikiem AVB ub AZM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Też tak znalazłem w ETCE i właśnie mnie to zastanawia, bo mam sterownik o numerach 3b0 927 156 AB. W sumie to czy można spróbować wstawić ten 8d0 927 156 dd ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no raczej trzeba wstawić taki jak etka podaje i jeśli masz inny to znaczy ze ktoś już wcześniej bawił się z tym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak dla pewności jeszcze spytam - moja skrzynia to tiptronic 5 biegowy, będzie to działać ?

 

Dzięki ! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i problem nadal pozostaje, sprawdziłem dziś kilka sterowników o innych numerach i lipa, łączą się ale to nie to. Może ktoś posiada z Was namiary do ludzi zajmujących się sprowadzaniem takowych albo ktoś z Was ma na to pomysł lub ktoś posiada do sprzedania ?

 

Pozdrawiam i czekam na jakiekolwiek odpowiedzi ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Grzegorz_70

witam wszystkich

podepnę sie pod ten temat; szukam sterownika do mojega Pasacika 2,5 tdi 150Km (2001) tiptronk 4x4 nr sterownika 8d0 927 156 DQ

moze ktos ma do zbycia lub ma adresy przedających

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję sterownik 3B0927156S może ktoś ma na zbyciu a najlepiej z okolic co mógłbym podjechac i podpiąc najpierw w celu sprawdzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Padł sterownik 3B0927156AM może ma ktoś na sprzedaż lub jakiś pomysł co wstawić zamiast orginału

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno sterownik?

Jakie objawy i błędy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Auto przełacza w tryb awaryjny, a po wykasowaniu błędu (brak napiecia) jedzie normalnie jakiś czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może wilgoć pod nogami pasażera gdzie jest sterownik lub gdzieś na połączeniach np przy samej skrzyni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówisz była wilgoć pod nogami ale teraz sterownik jest wyciągniety na dywanik wszystkie połączenia sprawdzone i oczywiście wyczyszczone.Samochud wysuszony a problem pozostaje. Może ma ktoś jakiś pomysł co dalej bo mi zaczyna brakować już siły i zastanawiam się nad przekładka na manuala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki problem ze do przodu jedzie bez problemu a jak dam R to ruszy i wysprzegli. Na zimnym chodzi do tylu ale tylko po odpaleniu jak przejade 20 metrow to brak wstecznego, jak sie zagrzeje to wsteczny szarpie, jak Low rider skacze. Zeby moc cofnac to cza na N dac pozniej na D i lekko ruszyc i odrazu wbic R i gaz do dechy, wtedy idzie bez problemu dopolki nie zdejmiemy nogi z gazu, i znowu wysprzegla. Jest to pasek 1,9 tdi automat z tiptronikiem. Jak ktos moze to prosze o pomoc bo juz nie wiem co mam z ta skrzynia zrobic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz na nią nakrzyczeć, ewentualne pogrozić palcem..., a tak na poważnie to remont skrzyni cie czeka i od razu mówię, że tanio nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności