Skocz do zawartości
Gość VW misio

Bierze mi 100g oleju /1000 km ....

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jak wy jeździćie. 17 tys km przejechane na oleju i ani grama nie zabrał. (Cały czas MAX) Czy jest możliwe że coś się dolewa do oleju ? Bo jak czytam ile wam passaty biorą to zaczynam się zastanawiać czy mój nie jest nienormalny. Paliwo, płyn chłodzący wiem że może. Glutow na korku nie ma, spalanie 5,5 do 6 ciu litrów. Domyślam się że jak nie ma glutow to płyn nie gdzie do oleju.

Edytowane przez Michal.Enter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak to normalne ze pompowtryskiwacze biroa kolo litra od wymiany do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mojego paszteciora na autostradzie nie oszczedzam i od wymiany do wymiany wleje jakieś 1.2 litra. Coś koło tego. Tygodniowo robie 1000 km i sprawdzam olej raz w tygodniu. Dolewam raz na 2-3 tygodnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem jak wy jeździćie. 17 tys km przejechane na oleju i ani grama nie zabrał. Czy jest możliwe że coś się dolewa do oleju ?

Jakoś nie chce mi się wierzyć, że po takim dystansie nic ci absolutnie nie ubyło. Nawet jeśli jest to w miarę nowy samochód. Ja u siebie po roku dolałem 0.7 litra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakoś nie chce mi się wierzyć, że po takim dystansie nic ci absolutnie nie ubyło. Nawet jeśli jest to w miarę nowy samochód. Ja u siebie po roku dolałem 0.7 litra.

Mylisz się kolego. Ja mam to samo co kolega Michał. Po 15kkm (do przeglądu) nie dolałem nic po prostu nic! Najśmieszniejsze jest to ,że w serwisie zalewają mi ,że bagnet jest za przeproszeniem ujeba....y do końca. (NIE WIEM KTO ICH UCZY WLEWANIA OLEJU) i do drugiego przeglądu jest to samo. Może i nie uzywam samochodu do "rajdów" ulicznych ale nie jeżdżę też 40-100km/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak masz ponad stan, to co masz dolewać? Tylko ze za wysoki poziom oleju to też niedobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem pod wrażeniem. W znanych mi TDI PD (samochody firmowe, jeździli nimi kierownicy w firmie) dolewka była konieczna na poziomie 1-1,5 litra na 15 tys. km. Jeden Passat B6 2.0 TDI PD 170 KM (2007) na 30 tys. wziął litr (wyjątek na tle pozostałych) - także Was wynik jest gody zapisania.

 

W moim VP na 10 tys. km schodzi około 0,5 litra.

 

Pozdrawiam

K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem pod wrażeniem. W znanych mi TDI PD (samochody firmowe, jeździli nimi kierownicy w firmie) dolewka była konieczna na poziomie 1-1,5 litra na 15 tys. km. Jeden Passat B6 2.0 TDI PD 170 KM (2007) na 30 tys. wziął litr (wyjątek na tle pozostałych) - także Was wynik jest gody zapisania.

 

W moim VP na 10 tys. km schodzi około 0,5 litra.

 

Pozdrawiam

K.

Gdyby mój był firmowy to bym nie patrzył zbyt jak nim jeżdże. I tu znów przytoczę... jak dbasz tak masz.

 

Tylko ze za wysoki poziom oleju to też niedobrze.

Ale tym głąbom z ASO nie przetłumaczysz !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się dziwię że nie bierze. Tata jeździ łagodnie, choć czasami ma lepszy dzień. ^^ w be5 trzeba było co najmniej pół litra na 15 tys wlać. No i ponawiam pytanie, czy do oleju może się coś dostawać ? Płyn chłodniczy chyba odpada, bo nie ma białego osadu, paliwo (nie wiem jak to sprawdzić, ropą olej nie śmierdzi). Sam już nie wiem. Czy wierzyć w cuda i cieszyć się, czy szukać dziury w dobrym aucie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Styl jazdy i obciążenie mają bardzo duży wpływ na pobór oleju, a szczególnie jak kręcisz silnik na wysokie obroty.

 

Jak ja jeździłem moją Mazda MX-6 2.0 16V to od wymiany do wymiany (czyli 10tyś.km) musiałem dolać 1 litr. A jak jeździ moja narzeczona to praktycznie nic nie muszę dolewać.

 

To samo jest w moim golfie III TDI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też się dziwię że nie bierze.

To mój te jest dziwny w 99% bo nie bierze , czasami jak przekraczam granice światła :) [powyżej 210km/h] to się trochę napije 100-200ml

Na początku pil ale po 15 tys. mu się odwidziało może poszedł na odwyk czy coś:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też się dziwię że nie bierze. Tata jeździ łagodnie, choć czasami ma lepszy dzień. ^^ w be5 trzeba było co najmniej pół litra na 15 tys wlać. No i ponawiam pytanie, czy do oleju może się coś dostawać ? Płyn chłodniczy chyba odpada, bo nie ma białego osadu, paliwo (nie wiem jak to sprawdzić, ropą olej nie śmierdzi). Sam już nie wiem. Czy wierzyć w cuda i cieszyć się, czy szukać dziury w dobrym aucie...

Sprawdzić hmm... nie wiem jak jeżeli by się dostawał do uszczelka poszła najprawdopodobniej a jeżeli nie uszczelka to nie wiem. A co do tego "smaru" na korku od oleju to nie można się sugerować. Może być to ale raczej nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego smaru to ostatnio byłem wymienić olej w moim i powiedzieli mi że nie zrobią tego bo prawdopodobnie mam uszczelkę pod głowicą do wymiany i wysłali mnie ne sprawdzenie tego (mimo iż nie miał innych objawów tego, tzn. ani płynu chłodzącego nie ubyło ani nie przybyło, ani się nie grzał)...

Jak się okazało wszystko w normie - a przyczyną tego smaru na korku było - jak stwierdzili - częste pokonywanie krótkich dystansów (co by się akurat zgadzało) i z tego względu paliwo w jakiś tam sposób dostaje się do oleju...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
powiedzieli mi że nie zrobią tego bo prawdopodobnie mam uszczelkę pod głowicą do wymiany

 

niezly mechanik !!

 

i z tego względu paliwo w jakiś tam sposób dostaje się do oleju...

 

a nie robi sie ten 'majonez' przez niedogrzany silnik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robi się na pewno przez niedogrzany silnik. Przegoń motor, dobrze go zagrzej i wszystko zniknie ;) Analogiczna sytuacja była w skodziance z LPG. Wszystko przeszło po pokonaniu dłuzszej trasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w moim aucie ( Skoda Fabia TDI 101 km) dolewam max 200-300 ml w ciągu 15 tys. km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi tez tak brał dopoki nie zmienilem oleju na castrol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla silnikow TDI norma to 100ml na 1000km a nie 1l. Jakby na 1000km silnik bral 1l oleju to po co go wogole wymieniac, wystarczy dolewac.

 

Jesil chodzi silnik TSI to niestety nie mam doswiadczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dla silnikow TDI norma to 100ml na 1000km a nie 1l.

 

Mylisz się... szczególnie 2.0TDI z pierwszych roczników mogły brać nawet do 1l. oleju na 1000 km. przy ostrym butowaniu.

Co więcej - jechałem kiedyś taką B6 ;) (na szczęście nie swoją).

 

Jakby na 1000km silnik bral 1l oleju to po co go wogole wymieniac, wystarczy dolewac.

 

Też chyba bym nie zmieniał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie przy miescie glownie i slabym butowaniu wychodzi ok 0,4l na 6 tys wiec poki co sie nie martwie, co prawda mam LL serwis od niemca ale mam 15 kkm od wymiany to se chyba przejde na czestrze przeglady co 15kkm w tym filtr paliwa tez tak na wszelki wypadek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności