Skocz do zawartości
Gość VW misio

Bierze mi 100g oleju /1000 km ....

Rekomendowane odpowiedzi

Ogólnie nie powinno być dużych korekt na pompkach, jak twój mechanik nie wie o co chodzi to zmień mechanika. Porządny mechanik poradzi sobie ze sprawdzeniem kompresji na cylindrach. Spytaj w dziale diagnostyka vag tam są ludki którzy analizują logi, to ci powiedzą które grupy trzeba zrobić.

 

Chyba chodzi o filtr cząstek stałych, bo chyba kata nie wycieli :hmm. Sprawdź w wyposażeniu 7GG to filtr cząstek 0GG to katalizator.

Edytowane przez Zielas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ok. Czyli mam 7GG w wyposażeniu:

91 7GG L AGM Emission standard EU4 DPF

 

Czyli wycięty jeżeli pucha pusta czy mechanik się nie znał i mówił, że pusto ? Przepraszam, że piszę tutaj ale, aby już pociągnąć temat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawili mi na nowo wałki na pompie olejowej, wlali nowy olej i teraz po prawie 1300-1400 km oleju nic nie wziął . Robiłem trasę ostatnio ponad 1000 km , nic nie widać aby cokolwiek wziął. Na trasie latał po 160-180 . Dziwna sprawa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie passat zaczął brać olej.

2.0 tdi bmr 170km, 160 tys przebiegu...

Z dnia na dzien zaczął pożerać ogromne ilości oleju - około 100ml/100km

Poza tym absolutnie żadnych innych problemów, braków mocy czy innych rzeczy- wszystko jest poprawnie.

Gdzie wyszukiwać problemu?

Ktos poleci ewentualnie jakis dobry warsztat w Poznaniu który to ogarnie?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie poprzedni właściciel mówi, że wlewał 3-4l między wymianami oleju co 15000km to norma czy powód do obaw w 2.0 tsi?

Edytowane przez Roki19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności