Skocz do zawartości
Gość eliott231

sprężyna fotela przedniego

Rekomendowane odpowiedzi

czy można gdzieś zakupić taką sprężynę np. w ASO bo zauważyłem że u mnie regulacja dół-góra ciężko chodzi a po sprawdzeniu okazało się że brakuje tej sprężyny obszukałem i nigdzie jej nie ma na podłodze.

Fotel pasażera chodzi leciutko bo sprężyna nadal jest na swoim miejscu. Chciałbym to zrobić bo często używam regulacji - żona lubi bardzo wysoko (max) ja nisko........

A może któryś z Was znalazł taką sprężynę pod swoim fotelem i nie chce z powrotem jej montować bo trochę roboty jest przy tym i jest mu zbędna i sobie leży niepotrzebna ..............to chętnie odkupię !!!

Edytowane przez kot_ik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość x2c3mh

Spadły mi dziś pieniążki pod fotel, szukam ich ręką, a tam.. No nie uwierzycie! 20cm SPRĘŻYNA;P Dołączam do klubu 'odczepionych fotelowych sprężyn'.. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tez wyleciala ta spręzyna, i tak ja wy testowalem wszystkie funkcje fotela ale ze wszystko dzialo bez problemu to nawet nie szukalem gdzie ona ma byc zamontowana :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi trochę (kilka godzin) zeszło aby ją z powrotem zamontować na swoje miejsce, nita którego ścięło zastąpiłem śrubką 6 ale jest tam bardzo mało miejsca na nią jednak jakoś się udało....... rączka regulacji chodzi o wiele lżej głównie w dół.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopuje temat, bo każdy pisze że albo tą sprężynę wyrzucił albo założył. Ale co i jak to już cisza.

Mam kilka pytań:

- jeśli mam poduchę w fotelu to jest jakaś specjalna procedura ściągania go

- gdzie jest zamocowana druga strona sprężyny zaznaczona strzałką

dscf0676.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mam tak luzem lezaca u pasazera. Pytanie wrazie wypadku czy cos takiego ta sprezyna zadnych funkcji zabezpieczajacych chyba niema ?

 

PS juz zedytowalem posta

Edytowane przez omektron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tez mam tak luzem lezaca u pasazera a jak mi sprezyna trzasla to z zawieszenia w lewym przednim kole to byl trzask hahaha niepolecam jazdy bez sprezyny strach o auto a inne pytanie wrazie wypadku czy cos takiego ta sprezyna zadnych funkcji zabezpieczajacych chyba niema ? tzn ta z fotela pasazera?

 

Po pierwsze: INTERPUNKCJA!!! - używaj znaków bo jest "burdello bum bum"

Po drugie: Co Twój post wnosi do tematu, szczególnie ta część o sprężynie zawieszenia...

Po trzecie:

Sprężyny te "wspomagają" podnoszenie/opuszczanie foteli, ale nie są głównym elementem tej regulacji. U mnie bez sprężyny należy wyraźnie użyć większej siły niż na fotelu kierowcy (jeszcze) ze sprężyną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He He też dołączam do klubu Sprężyna Fotelowa . Ona chyba standardowo wypada każdemu. eh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to chyba jakas epidemia z tymi sprezynami mi wczoraj wyleciała ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi wypadła zaraz po zakupie auta czyli jakieś 1,5 roku temu. Pomyślałem: Tydzień temu auto kupione a już się spier... :) Do tej pory nic z fotelem pasażera się nie dzieje, a i specjalnie ciężej nie chodzi. wiec po h... mi las :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

gdzie się dokładnie podczepia tę sprężynę?

Nie mogę sprawdzić w drugim fotelu, bo tam nie ma regulacji :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

gdzie się dokładnie podczepia tę sprężynę?

Nie mogę sprawdzić w drugim fotelu, bo tam nie ma regulacji :-)

No to już wiem, gdzie się podczepia. Z jednej strony jest ucho z przodu fotela. Natomiast po demontażu mechanizmu podnoszenia fotela (3 śruby) pojawi się dźwignia z zerwanym nitem. Faktycznie jest mało miejsca i dość trudno jest założyć sprężynę. Nit można zastąpić śrubą 6 mm, lekko spiłowaną z jednej strony i z możliwie cienkim łbem. Generalnie jest trochę zabawy, fotel wyjmuje się szybko i równie szybko montuje ponownie :luka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnowie trochę temat.

Ostatnio u mnie zrobiło się tak: kiedy zaczynam opuszczać fotel on nagle spada na sam dół, czy to może być problem braku tej sprężyny, miał już może ktoś taki przypadek?

 

Podczas podnoszenia wszystko jest OK

 

Ta sprężyna w fotelu kierowcy to jest od strony drzwi czy od strony tunelu środkowego?

Edytowane przez tusiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to może być wina własnie tej brakującej sprężyny, znajduje się ona od strony zewnętrznej fotela, od drzwi. U mnie jakiś czas temu wypadła i po energicznym naciśnięciu (rzuceniu się) na fotel opada on na sam spód:dupablada:dupablada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w dwóch fotelach nie ma tej sprężyny i żadnych ubytków nie odczuwam z tego powodu. Może przy podnoszeniu fotela do góry, kiedy na nim siedzę to idzie ciężej, ale samoczynne opadanie nie występuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki z odpowiedź, jeśli chodzi o opadanie fotela to następuje ono tylko kiedy na nim siedzę i zacznę opuszczać. Jeśli fotel opuszczam, a na nim nie siedzę to obniża się dobrze, przy podnoszeniu wszystko jest dobrze niezależnie czy siedzę na fotelu czy nie. Po energicznym siadaniu na fotel nic się nie dzieje, nawet jeśli jest podniesiony.

Ale trzeba pomyśleć o naprawie bo takie usterki doprowadzają do szału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wczoraj u mnie pekl jakis plastik i strzelila sprezyna w fotelu..pasazera, ktory nie ma regylacji gora-dol, dziwne. Tak czy siak, myslalem, ze na cos najechalem, potem, ze walnela mi boczna poduszka, a to tylko jakas beznadziejna sprezynka, ktora nic nie robi, jutro wrzucam ja do bagaznika, skoro nc nie daje prócz strachu jadącego pasazera i mnie samego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I u mnie dzisiaj odpadła od pasażera:P

Z tego co czytam to nie ma szans na montaż jej na swoje miejsce bez wyjmowania fotela:/

no cóż schowam do piwnicy:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie odpadła już jakiś rok temu nie zorientowałbym się ale uderzała w metalową szynę fotela :P wszystkie funkcje fotela działają a jak piszecie nie mam ochoty kupować nowego fotela starając się założyć tą czarodziejską sprężynkę i narażając się na wybuch poduchy :swirus jeździ sobie grzecznie w bagażniku i czeka tylko nie wiem na co :)

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Lysybol

U mnie odpadła jakoś tydzień temu ale wszystko git więc nie ma się czym martwić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności