Skocz do zawartości
Gość eliott231

sprężyna fotela przedniego

Rekomendowane odpowiedzi

Odświeżam temacik. Regulacja wysokości fotela kierowcy zaczęła szwankować jakieś pół roku temu. Rączką regulacji mogłem wykonać tylko 3 ruchy do góry i 3 ruchy na dół. Znajomy mechanik po szybkiej analizie stwierdził, że mechanizm podnoszenia trafia szlag ale udało mu się na tyle go zreanimować, że fotel bez obciążenia daje się podnosić i opuszczać (pod ciężarem ciała regulacja nie działa).

Sprężyna opisywana w kilku podobnych wątkach na forum jest cała. Szukam mechanizmu podnoszenia i trafiłem na coś takiego:

http://allegro.pl/vw-passat-b5-fl-prawy-mechanizm-regulacji-fotela-i4520175188.html

 

Czy wymiana tej części wyeliminuje problem z podnoszeniem/opuszczaniem fotela?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc jadę sobie dzisiaj na OSKP do znajomego żeby mi ustawił zbieżność po wymianie zawieszenia. Podkręcanie, skręcanie, różne próby itd. Zgubiliśmy klucz no to zacząłem szukam po aucie i zgadnijcie co znalazłem.

Wyciągam taką 20cm sprężynę i takie oczy normalnie mi się zrobiły :padaka

 

Myślałem, że to kolejny chory wymysł poprzedniego właściciela bo po tym jak zobaczyłem, że cała kolumna kierownicy jest rozerwana, podszybie połamane bo akumulator mu się nie mieścił, a tempomat nie podłączony to już wszystkiego się mogłem spodziewać, a tu taka niespodzianka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie wczoraj zająłem się problem regulacja fotela nie działała ( podnoszenie do góry i na dół ). Po przeczytaniu forum chciałem cały fotel wyciągać z auta, ale po otrzymaniu kolejnego fotela luzem :) stwierdziłem z mechanikiem że nie ma potrzeby wyjęcia fotela aby wymienić sprężynę . Można to zrobić bez wyjęcia fotela. 1. Zdejmujemy wajchę do regulacji położenia fotela 2. Następnie odchylamy plastik-osłona która jest w okół fotela i mamy dojście do sprężyny 3 śruby 10 i wkładamy to samo z innego fotela sprawa załatwiona :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie u mnie jest takowy problem ze raz na jakis czas podniesiony fotel potrafi spac na sam dół. Regulacja dziala mial ktos tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie u mnie jest takowy problem ze raz na jakis czas podniesiony fotel potrafi spac na sam dół. Regulacja dziala mial ktos tak?

 

Prawie wszyscy tak mamy:bezzebow mam i ja:/: to wina tej tajemniczej sprężyny która spada albo łamie się uchwyt mocujący:wkurzony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem już ale nie naprawiam bo mam recaro na oku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi też sprężyna dziś wyleciała, a ułamany sworzeń znalazłem na podłodze - z postów widzę, że lepiej chyba zostawić, jak mam to wszystko wywlekać, to mi się chce rzygać, na tyle sprężyn, które wyleciały to mogli chyba zareagować i to poprawić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hahahahha, u mnie też leży pod fotelem ;)

Odkrył ktoś do czego ona w końcu tak dokładnie służy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hahahahha, u mnie też leży pod fotelem ;)

Odkrył ktoś do czego ona w końcu tak dokładnie służy?

 

Do "trzymania" fotela w pozycji gdy go podniesiemy, aby nie opadał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyleciala i mi :-/

 

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności