Skocz do zawartości
Baro

Co dziś zrobiłem w swoim VW

Rekomendowane odpowiedzi

@lechbedford Tysiaczek poszedł na to.

 

Teraz zanim to pomontuje to muszę dorobić instalacje do mojej bieda wersji, a jeszcze tak się cudownie złożyło, że mam parownik do wymiany i silniki klap też. Wszystko na raz sobie ogarnę.

Może i nagrzewnicę odrazu by zmienił hmmmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

naprawdę powinieneś założyć temat o swoim aucie

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to tak: zwaliłem podłogę, a tam nieciekawy widok.

 

Lewy przód i tył takie coś:

Tu już mata zeskrobana.

a872904b272df709gen.jpg

-

4de385ea4ac1fdebgen.jpg

-

4096f12f550b48d5gen.jpg

 

No to jedziemy

Szlif wszystkiego co potrzeba na błysk

f3599d2cf030662cgen.jpg

-

077fb5f25f5646b7gen.jpg

 

Następnie wstępne wytrawianie Cortaninem F na noc bo nie miałem czym grzać, a było chłodno, żeby Fertan działał optymalnie, więc zalałem tanim zamiennikiem bo rdza oszlifowaną blachę atakuje momentalnie ( dosłownie, rano byłyby rude kropki)

f1e1f72ce9c24061gen.jpg

To tylko na zdjęciach wygląda na takie szambo. Nalałem i rozprowadzałem pędzlem co jakiś czas bo wszytko ścieka szybko, auto krzywo stoi. Cortanin coś za rzadki do takich rzeczy.

 

Dziś poszedł ponowny dokładny szlif i wysmarowanie Fertanem

c7fdec47ef92dbe1gen.jpg

 

Mam już farelkę, ale raz że na dworzu jeszcze chłodno, dwa nie może kręcić cały czas bo wreszcie się spali.

Zrobiłem szczelną komorę i w minutę farelka nagrzewa całe miejsce roboty do 20 stopni i ta temperatura utrzymuje się dosyć długo, potem, co jakiś czas grzanie, żeby Fertan dobrze pracował, a jutro wszytko wymyć wodą, wysuszyć i kładę Novol 360, a potem jeszcze strzelę jakąś farbą i na koniec nowe maty + cienka gąbka to możę się auto trochę wyciszy nawet.

a6868fe0fd55ac37gen.jpg

 

 

Jestem jeszcze z niczym a na 16tego fura musi być gotowa do trasy... Miało być szybkie przełożenie wnętrza...

Uporam się z wyjazdem to włażę pod samochód i robię tam to samo.

Edytowane przez StreamHD
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.03.2020 o 06:12, The_Saint napisał:

Dobra robota ?

Mimo wszystko mogłeś się wstrzymać aż będzie ciepło.

 

Wszystko wywalone do zmiany wyposażenia no to wolałem przedłużyć akcję o 2 dni i zająć się od wewnątrz rdzą.

Jak tylko się ociepli na stałe to robię go całego od dołu.

 

Dziś jest tak:

 

Tu gdzie zostało czarne ( nie mylić z resztkami starej maty) tam Fertan związał rdzę 

d3b623eb8c05e6c6gen.jpg

 

Wszystko teraz trzeba umyć, odtłuścić, wysuszyć i porządna warstwa epoksydu na to. Novol 360 jest świetny i ma jakieś właściwości walczące z pozostałą korozją.

I grzanie na maxa, żeby szybko wyschło. W tej "komorze" było blisko 50 stopni. Zostało mi rozrobionego podkładu to wysmarowałem też okolice.

a2482192e71fa290gen.jpg

 

 

Po wyschnięciu wkleiłem na silikon nowe korki w dno i dałem na to maty alubutylowe

c93037122141e040gen.jpg

6d7fe22f5d7872c1gen.jpg

50afcfd25bee76ccgen.jpg

 

A potem gąbka 9mm

38bb612a2023a180gen.jpg

936a829a826e23acgen.jpg

26199d965633d969gen.jpg

 

 

Niestety  wkurzdenerowałem się bo zabrakło i mat i gąbki, żeby kompleksowo okleić dno no i jest jak jest, wyklejone częściowo ale musi być w aucie troszkę ciszej po tym.

 

 

W tej chwili nowa beżowa wykładzina jest już założona i jutro montaż deski!

 

 

 

Edytowane przez StreamHD
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylne szyby są już sterowane elektrycznie i można je otwierać / zamykać z pilota.  Żegnamy system Korbotronic ™® 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin, nie myślałeś żeby założyć temat o swoim aucie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

każdy mu to mówi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że mamy nie wychodzic z domu i pogoda dopisała to paszczur umyty, odkurzony oraz nawoskowany i jeszcze mnie korciło aby założyć letnie kapcie ale jakoś przyszły tydzień i pogoda przewidywana mnie powstrzymały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Adam204

Ja wręcz nie mogę się doczekać mycia i odkurzania, woskowania i cudowania ale jeszcze kilka dni muszę się wstrzymać. Odkurzacz piorący też pójdzie w ruch. Mam już te nowe wnętrze na pokładzie, teraz tylko je doczyścić, odświeżyć, zakonserwować. 

Z zewnątrz to samo z tym, że pierwszy raz  pianownica pójdzie w ruch.  Zobaczymy co to za cuda.

 

 

 

 

Przy okazji przezbrajania boczków na inne, zmodyfikowałem stare podświetlenie klamek. Oryginalnie był światłowód i dioda z A6C5 ale muszę powiedzieć, że pełnił on bardziej funkcję psychologiczną niż fizyczną. Był i tyle bo podświetlenia to za cholerę nie było z niego widać.

Zamiast ori żaróweczki użyłem czerwonej diody 12V no i teraz to można nazwać podświetleniem klamki.  Teraz to działa jak ma działać, wyraźnie ale dyskretnie i gustownie. Obszar klameczki jest ładnie ukazany ale całość jest na tyle dyskretna, że nie wybija się ponad resztę światełek. Teraz to podoba mnie się to!

 

74b5b20315dc4db0gen.jpg

57eb97ff42cddba8gen.jpg

75d19d993ffcf7a2gen.jpg

 

Amator aparatem telefonu  tego efektu nie uchwyci ale efekt wreszcie można nazwać fabrycznym podświetleniem klameczki. 

Używałem takich diód 

https://botland.com.pl/pl/diody-led/4754-dioda-led-5mm-12v-z-rezystorem-i-przewodem-czerwona-5szt.html

 

Wkrótce wstawię je w oryginalne oprawki żaróweczek nawiewów bo niestety  wydałem 80zł na oryginały i świeci to jakby chciało a nie mogło. Słabo i nie równo.  Kompletna strata kasy. A te diody pasują idealnie bo już przewierciłem jedną oprawkę na wylot, żeby wpasować diodę.

 

 

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymienione głośniki w drzwiach

20200403_150343.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założone letnie kapcie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.04.2020 o 17:48, Adam204 napisał:

Wymienione głośniki w drzwiach

 

Czemu akurat takie lekko badziewiaste?

Edytowane przez StreamHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo tam ma coś grać a nie dyskoteka się wydobywać bo to już nie te czasy

Edytowane przez Adam204
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności