Skocz do zawartości
Baro

Co dziś zrobiłem w swoim VW

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, bodino napisał:

W tamtym roku robiłem remont silnika,  i przy okazji zmieniłem pompowtyski na AL. Nie był jeszcze hamowany ale myślę że okolice 190Hp & 420Nm powinno być. Sprzęgło obite kevlarem i wzmocniony docisk 40%,dwums zmieniony na LUKa i śmiga bez problemu.  Co do szumów to rzeczywiście Pirelli są głośne, ale ogólnie to Passat b5 jest słabo wyciszony.

 

Bardziej mi chodzilo o logi na starych wtryskach z avb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, bodino napisał:

Śmiem twierdzić że pompowtryski w słabym stanie, u mnie na ori wtryskach AVB ...

 

7 godzin temu, dartroom napisał:

Faktycznie, troszkę słabo jak na turbo awx. Nie bój sie, śmiało mozesz więcej, sam mam avb z turbina awx. 

 

No tak jak mówiłem, tuner mówił, że nic nie idzie poważnego z pompek wyciągnąć, a auto na dzieńdobry nie trzymało serii.  Miałem więcej niż te 135 / 315 ale jak wyżej dwumas wibrował przy energicznym przyśpieszaniu i zeszliśmy do tej wartości. 

 

Dziś jeszcze musiałem coś tam pogrzebać w przewodach z racji kompletnego wyłączenia N18 i ostatecznie tak sobie uprościłem układ podciśnień:

 

ea2cc1cc3f91e4acgen.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osobiście zleciłem usługę wymiany fisa i dołożenia tempomatu, które zostały wykonane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana oleju i filtra w haldexie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prysnałem osłonę gumą w spreju.

Gdyby ją najpierw oczyścić, spolerować i przygotować pod taki zabieg to nawet dobrze by to wyszło

Moja osłona przez "malowaniem" była chropowata po jakiejś starej farbie. Wyłaziły jakieś warstwy poprzedniego kombinowania.  Widać to na zdjęciu, a dodatkowo dałem tylko jedną cienką warstwę bo miałem mało w puszcze.

Polatam na tym trochę i jak będzie się trzymało to wtedy przygotuję osłonę i inne plastiki lux pod taki zabieg i kupię jakiegoś plastidipa. 

 

4558a0faaa25485egen.jpg

 

 

Tak mi chodzi po głowie spryskać kilka rzeczy pod maską jak grubsze rury i inne elementy, które można prysnąć i mają wpływ na wygląd.

Edytowane przez StreamHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dziś właśnie swojego Passka oddałem na złom...

Wiernie służył 12 lat, przejechał ze mną 210000km.

20190530_153734.jpg

20190530_153555.jpg

  • Like 1
  • Smutny 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nieeeeeeeeeeeeeeeeeeeee nie nie nie!!!! nie można tak robić! Mi by chyba serce pękło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No szkoda ale rozumiem że dalsza eksploatacja była już niemożliwa?

Pochwal się chociaż co w zamian ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, The_Saint napisał:

Pochwal się chociaż co w zamian

Zapewniam Cię, że nie chcesz wiedzieć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, mkpol napisał:

Zapewniam Cię, że nie chcesz wiedzieć :)

Oj tam, oj tam...

...W zamian użytkuję teraz 7-mio osobowy autobus pewnej francuskiej marki?

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, The_Saint napisał:

 

Jakieś Picasso?

Nie, Renault Grand Espace, 2.0T i póki co nie narzekam...?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Robuś No to miliona :P 

 

A ja dziś pierwszy raz ściągałem pokrywę z silnika tak z ciekawości jak to w środku wygląda.  

Porobiłem foty wnętrza bo rozpocząłem etapowe płukanie silnika.  Będę robił porównania stanu przed i po.

 

 

5 tys km temu zalałem olej z dodatkiem Archoil 9100 w celu podniesienia TBN żeby naruszyć syf w silniku.

Teraz dodałem  AR2300 na  kolejne 5tys kilometrów. To płukanka długodystansowa. Po osiągnięciu tego dystansu zleję to wszystko, kupię jakieś tani olej i doleję Archoil 2820 - płukanka szybka taka na 20 minut i zlewam. 

Po tym zabiegu zalewam jakiś dobry olej znowu z dodatkiem AR9100 podnoszącym TBN i tak już zostanie co 10tys km.

 

Taki sobie obmyśliłem plan delikatnego i stopniowego czyszczenia paska. Może się nie rozleci :D 

 

EDIT: 430 000km przebiegu, nigdy nie płukany. Za mojej kadencji olej zmieniany 5 razy co 10 tkm

Pod pokrywą czysto prawie jak z fabryki

 

da5bf467c53374e5med.jpg

6254f51e4319d5e2med.jpg

d3e09e249fee8ceemed.jpg

af5fc2428c75bd5amed.jpg

1fcf43dfc77436acmed.jpg

1a8aa629dc66d677med.jpg

c9eb5bd8f610b92cmed.jpg

bc7fd45188c01d55med.jpg

37d92c3338589948med.jpg

9ae06864eea4152dmed.jpg

Edytowane przez StreamHD
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wymieniłem samemu pompę paliwa w zbiorniku - nie pompowała

 

A dzisiaj rozrząd wymieniony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś założyłem nowe wycieraczki na szybę przednią i wymieniłem płyn chodzący. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu dopiero teraz przyszło mi do głowy, żeby ozonator wstawić wprost do wlotu powietrza :niewiem

 

Teraz ozonator czerpie czyste powietrze z zewnątrz i leci prosto przez wszystkie nawiewy do kabiny zamiast kisić się w środku i byle jak opływać po nawiewach. 

Zostaje dorobić odpowiedni adapter aby elegancko się wpasowywał w ten otwór i ozonowanie będzie miało 100% skuteczności.

 

c9d7d06e36328e90med.jpg

331d5943eaa7fc62med.jpg

 

EDIT: Odrestaurowałem go bo wyglądał ohydnie po zimie i kopaniu go po garażu.

 

ea50c77ae09b35d8med.jpg

Edytowane przez StreamHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, StreamHD napisał:

Teraz ozonator czerpie czyste powietrze z zewnątrz

Ale ozon ma małe stężenie bo na bieżąco usuwasz go z kabiny. 

Chyba lepiej zamknąć obieg powietrza i "kisić" jak najwięcej ozonu w kabinie aby parownik był dobrze dezynfekowany. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedwczoraj ozonowałem wnętrze, 15 minut wewnątrz na pracującej klimie i obiegu zamkniętym.

Chyba z dwa lata temu foto zrobiłem ale co roku tak samo fachura robi.

20160409_102817.jpg

Edytowane przez The_Saint
Foto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, nTomek napisał:

Ale ozon ma małe stężenie bo na bieżąco usuwasz go z kabiny. 

Chyba lepiej zamknąć obieg powietrza i "kisić" jak najwięcej ozonu w kabinie aby parownik był dobrze dezynfekowany. 

Ozonowałem sobie poprostu środek, a nie celowo  układ klimatyzacji i w takim przypadku możliwe, że lepiej jest po mojemu bo aby ozon się tworzył to musi mieć dostęp do świeżego chłodnego powietrza. Wydaje mi się, że lepiej jest czerpać z zewnątrz i wpychać przez kanały wentylacyjne do środka bo w środku czysty tlen zaraz się skończy i wydajność spada.

Możliwe, że nie mam racji ale tak mi się wydaje, że jest najlepiej bo ogólnie najbardziej zalecane jest aby ozonator był poza autem i przez rurkę dostarczał powietrze do środka. 

 

A ostatecznie to każda metoda się sprawdza ponieważ pompowałem na wszystkie sposoby i ważne aby w środku capiło ozonem na maxa po zabiegu :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana czujnika ABS tylnego prawego koła oraz piasty. Wywalało błąd sporadyczny ale ponownie wracający jako usterka układu ABS i kontroli trakcji. Taki komunikat na desce oraz sam stan czujnika świadczył o tym, że coś dostało się do piasty albo miała lekki luz.

20190616_193459.jpg

IMG_4831.jpg

20190616_190403.jpg

20190618_183941.jpg

Edytowane przez 77Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności