Skocz do zawartości
Gość laszlo

hamulec pulsuje

Rekomendowane odpowiedzi

A od czego one się tak mogą zwichrować?? Przez ostre hamowania?? Po około roku od kiedy kupiłem paska tak mi się stało i pytam z ciekawości co mógł wyczyniać poprzedni właściciel.

 

Jesli sa slabe jakosciowo to nawet od ostrego hamowania - gdy sa bardzo gorace i np wjedziesz w kaluze - strumien zimnej wody momentalnie niszczy taka tarcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak myślałem właśnie, to jakiej firmy polecacie tarcze do paska na przód??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam to samo , tylko najdziwniejsze jest to ze nie wystepuje to codzinnie... i raczej ciezko powiedziec w jakich warunkach... Czasem po ostrzejszej jezdzie gdy juz wyhamowuje przed domem 20-30km/h do 0 a czasem gdy zjezdzam z obwodnicy z 130 do 60 ... Wymiana plynu cos da? Tloczki i gumki nowe klocki tez niedawno wymieniane.. Jakby to byly tarcze to byloby to chyba non stop ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakby to byly tarcze to byloby to chyba non stop ?

Nie, nie ma reguły na takie coś. A im dłużej będziesz jeździł na tych tarczach, tym częściej będzie się to objawiało. Uwierz, przerabiałem temat, wymiana tarcz Cię czeka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakiej firmy tarcze najlepiej kupić żeby były dość trwałe??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzien dobry. problem jest taki ze przy zwalnianiu, nie ważne z jakiej prędkości słychać jakies stukanie na przedniej osi i małe odczuwalne drgania na kierownicy. tarcze i klocki wymieniane 5 miesięcy temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam podobny problem jak koledzy kiedy jade okolo 60 km i hamuje to jest wszystko ok ale kiedy hamuje z predkości około 120 km to autko trzęsie sie jak cholera dodam że tarcze i klocki mam nowe jak wyjechalem od mechanika to nic nie czułem dopiero po wjechaniu na auto bane niewiem co to moze być moze ktos już to przerabiał ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam ja mam podobny problem jak koledzy kiedy jade okolo 60 km i hamuje to jest wszystko ok ale kiedy hamuje z predkości około 120 km to autko trzęsie sie jak cholera dodam że tarcze i klocki mam nowe jak wyjechalem od mechanika to nic nie czułem dopiero po wjechaniu na auto bane niewiem co to moze być moze ktos już to przerabiał ?
może masz coś zawieszeniem lub układem kierowniczym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wymienialem pol roku temu tarcze, klocki, plyn hamulcowy i dalej tak pulsuje :( nie wiem co jest :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lechbe

Witam , proponowałbym sprawdzić luzy na wahaczach . Niestety to słaby punkt Pasków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam taka historie . rok temu mechanik wymienił tarcze.klocki przód w tym roku byl robiony tyl plus malowanie przodu zaciskow,jarz. i pojawila sie kontrolka od klockow hamulcowych na desce bez bledu w kompie i te pulsowanie. ostre hamowanie nic nie czuc. odczuwa sie to przy dohamowywaniu i jest to delikatne jak by abs poślizg lapal. jak sprawidz co to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forum jest to już wyjaśnione. Trzeba dokładnie, delikatnie dobić czujniki ABS przy kołach, bo prawdopodobnie musiały się przestawić podczas pracy przy hamulcach. Po tym zabiegu wszystko powinno wrócić do normalności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100% tarcze przednie lub tylne i sprawdź czy tylne zaciski hamulcowe nie są zapieczone bo choroba to ręczny hamulec nie odbił do końca i grzał tarczę a później się zwichrowała tego samego tyczą się przednie zaciski z tym że mniejszy kłopot b odo sprawdzenia jest dużo mniej prowadnice i tłoczek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Minęło już trochę czasu od ostatniej odpowiedzi więc Panowie sobie już pewnie poradzili z tym problemem. Czy któryś mógłby podzielić się wiedzą co było przyczyną pulsownia hamulca? Mam identyczne objawy jak kolega Adi 102 ale on jest niedostępny od lat.

Dnia 18.02.2010 o 12:07, Adi102 napisał:

Witam mam to samo , tylko najdziwniejsze jest to ze nie wystepuje to codzinnie... i raczej ciezko powiedziec w jakich warunkach... Czasem po ostrzejszej jezdzie gdy juz wyhamowuje przed domem 20-30km/h do 0 a czasem gdy zjezdzam z obwodnicy z 130 do 60 ... Wymiana plynu cos da? Tloczki i gumki nowe klocki tez niedawno wymieniane.. Jakby to byly tarcze to byloby to chyba non stop ?

Dodam że bicie na kierownicy jest lekkie i tylko przy hamowaniu z dużych prędkości. Często czuć tylko pulsowanie hamulca choć nie zawsze ale często.

Klocki tarcze marki Brembo + Ate założone w maju 2017. Nie widać zużycia auto mało jeździ.

Bardzo proszę o pomoc jeśli komuś się udało usunąć usterkę bo wymiana na ślepo tarcz klocków czy zawieszenia to strzały w ciemno. Jak było u Was?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hefajstos, ustaliłeś coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności