Skocz do zawartości
Gość Krzychukrk

Napinacz łańcucha rozrządu - VW Passat B5 1.8 20V

Rekomendowane odpowiedzi

A moze to wina pompy oleju

 

Ciężko stwierdzić ,po pierwsze widać na filmie ,że z napinacza schodzi olej czyli jakiś zaworek zwrotny nie trzyma ,ale po drugie też pokazane jest jak długo trwa nabicie go olejem za co winna może być pompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Damian w bardzo ekstremalnych przypadkach przestawiać się rozrzad o efektach nie muszę chyba pisac .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, potrzebuje schemat ustawienia wałków rozrządu Passat 1.8 silnik ADR 1998 r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość strongmen29

witam.mam problem ze swoim passatem.chodzi o to ze z silnikiem 1.8 powinnien palic okolo 10 litrow a on mi pali znacznie wiecej.ostatnio zrobilem nim 200km a on spalil mi pol zbiornika paliwa. wymienilem w nim czujnik temp.wody oraz czujnik temp. powietrza i zmian brak dalej pali tyle samo. czy moze ktos mi pomoc z tym problemem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako ze tematow o lancuchu rozrzadu jest i tak bardzo duzo to pisze w najmlodszym temacie. Mam problem z napinaczem lancucha gdy silnik przekroczy 1500obr/min slychac tarcie, chuczenie prawie jak przy padajacych rolkach rozrzadu, dzieje sie to przy zimnym i cieplym silniku, olej mam 5w40 mobil i 167tys przyebiegu. Mam do pokonania trase ok tysiaca kilometrow i pierwsze pytanie brzmi czy zdazylo sie ze sie rozlecial komus napinacz albo lancuch? Drugie pytanie to jaki napinacz kupic, serwis za 1900 czy z allegro za 700? Na allegro jest cos takiego http://allegro.pl/napinacz-lancucha-vw-audi-1-8-20v-tylko-2szt-i1957224182.html Niby ori na allegro kosztuje 980zl, doradzcie koledzy;D

Edytowane przez szymin89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomozcie, mam czas do 16 grodnia to wymienic albo jechac te nieszczesne kilometry...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można śmiało brać to co jest na allegro, w serwisie dostaniesz to samo tylko w innym pudełku i ze znaczkami VW i oczywiście za odpowiednią cenę. Łańcuchy iwisa są wkładane w oryginale do rozrządów w bmw, mercedesie a napinacz to pewnie jakaś ina albo febi, ale o to można zapytać się sprzedającego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odp. Opis jest troche chaotycznie napisany... najpierw ze w zestaw zawiera napinacz i lancuch a pozniej ze sklad calego zestawu to lancuch i kpl ori uszczelek.

Edit:

A wiec kupilem napinacz i lancuch z allegro, wyglada identycznie, te same oznaczenia, w tych samych miejscach itp, jedyna roznica to brak znaczka vw audi. Lancuch iwis i uszczelki victor reinz.

Edytowane przez szymin89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja mam pytanko, w kilka tematach co nieco napisalem juz o swoim problemie, ale po nazwie tematu chyba ten temat bylby najbadziej wlasciwy. ( o ile przypuszczenia sie potwierdza ). Mam problem z pastuchem 97/98r 1.8ADR. Strasznie mi klekocze na rozgrzanym silniku z reguly na wolnych obrotach...(bywa ze poklekocze i przestaje, chodz rzadko) uspokaja sie to po przekroczeniu 1,2-1,5k obrotow (tak mi sie zdaje, bo wtedy jadac nie slysze tego ustrojstwa). Rozne przyczyny wyczytywalem na forum, od popychaczy, przez pompy oleju, ssaka az wlasnie napinacz lancucha. Dodam ze dzis bylem u braciaka i podpinalem sie pod vag-a a tam blad

 

01120 - Camshaft Adjustment 1

04-10 - Mechanical Malfunction - Intermittent

 

czytajac opisy, chodzi prawdopodobnie o rozrzad. Czy orientuje sie ktos z Was po swoich przejsciach etc. czy to bedzie wina lancucha+napinacza o ile dodatkowo, poza klekotaniem i to naprawde slyszalnym przy nagrzanym silniku (na niskich obrotach) mam ten blad ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I ja mam pytanko

 

A ty w ilu jeszcze tematach o to samo zapytasz? :fajny Wpisałeś się w jednym i tam masz odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ty w ilu jeszcze tematach o to samo zapytasz? :fajny Wpisałeś się w jednym i tam masz odpowiedź.

 

no chyba w 2-3 podobnych tematach sie wpisalem, bo kazdy z nich jest w jakims stopniu podobny do mojego problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I ja mam pytanko, w kilka tematach co nieco napisalem juz o swoim problemie, ale po nazwie tematu chyba ten temat bylby najbadziej wlasciwy. ( o ile przypuszczenia sie potwierdza ). Mam problem z pastuchem 97/98r 1.8ADR. Strasznie mi klekocze na rozgrzanym silniku z reguly na wolnych obrotach...(bywa ze poklekocze i przestaje, chodz rzadko) uspokaja sie to po przekroczeniu 1,2-1,5k obrotow (tak mi sie zdaje, bo wtedy jadac nie slysze tego ustrojstwa). Rozne przyczyny wyczytywalem na forum, od popychaczy, przez pompy oleju, ssaka az wlasnie napinacz lancucha. Dodam ze dzis bylem u braciaka i podpinalem sie pod vag-a a tam blad

 

01120 - Camshaft Adjustment 1

04-10 - Mechanical Malfunction - Intermittent

 

czytajac opisy, chodzi prawdopodobnie o rozrzad. Czy orientuje sie ktos z Was po swoich przejsciach etc. czy to bedzie wina lancucha+napinacza o ile dodatkowo, poza klekotaniem i to naprawde slyszalnym przy nagrzanym silniku (na niskich obrotach) mam ten blad ?

 

 

Proponuję zacząć od pomiaru ciśnienia oleju manometrem na rozgrzanym silniku, zanim popadniesz w koszta i wymienisz wszystko po kolei.

Klekotanie wydają zawory przy niedostatecznym ciśnieniu oleju, błąd napinacza także wyskoczy przy za niskim cisnieniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam do zmiany napinacz łańcucha rozrządu (Silnik 1.8 APT) i mam małe pytanie do was. Czy ten napinacz będzie pasował do mojego auta

http://allegro.pl/napinacz-lancucha-rozrzadu-vw-audi-seat-1-8t-w-wa-i2270494096.html

lub

http://allegro.pl/napinacz-lancucha-vw-audi-1-8-20v-promocja-i2280502629.html

, niby w aukcji pisze że tak ale czy wogóle warto się w napinacz tych firm pchać czy może lepiej poszukać jakiegoś silnika z anglika ze sprawnym napinaczem?? bo cena 2100 w serwisie troszkę odstrasza ;)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście tez mam zamiar taki kupić ale czekam jeszcze bo na razie cyka mi tylko pare sekund po odpaleniu rano :P

Ja bym nie kupił używanego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam passka z motorem 1.8 ADR i mam pytanie kupiłem samochód więc chce zmienić rozrząd napinacz łańcucha też muszę czy starczy jak kupie taki np zestaw.

 

http://allegro.pl/rozrzad-skf-pompa-vw-passat-b5-1-8-1-8t-minsk-i2618643763.html

 

 

Bo nie chce żeby się silnik posypał, podpowiedzcie mi :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy mam passka z motorem 1.8 ADR i mam pytanie kupiłem samochód więc chce zmienić rozrząd napinacz łańcucha też muszę czy starczy jak kupie taki np zestaw.

 

http://allegro.pl/rozrzad-skf-pompa-vw-passat-b5-1-8-1-8t-minsk-i2618643763.html

 

 

Bo nie chce żeby się silnik posypał, podpowiedzcie mi :))

 

Jeśli napinacza łańcucha nie słychać, to nie ma sensu pchać się w koszty.

 

W tym zestawie co podałeś brakuje napnacza paska( tłumika drgań )

http://allegro.pl/napinacz-paska-rozrzadu-passat-b5-1-8-20v-adr-audi-i2615151281.html

 

Poza tym ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest rozmawiałem z mechanikiem a ten mi powiedział że niby są jakieś dwa rodzaje rozrządów do passata mojego niby jeden kosztuje około 500 a drugi 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak to jest rozmawiałem z mechanikiem a ten mi powiedział że niby są jakieś dwa rodzaje rozrządów do passata mojego niby jeden kosztuje około 500 a drugi 1000

 

Masz ten za ok 1000zł jak wspomniał Kacper brak tam napinacza hydraulicznego . I tak jak Kacper zauważył jeśli nie słychać napinacza niech siedzi ;) ... PS. terkotanie to nie zawsze napinacz , może być pompa oleju i za niskie ciśnienie ;) ... w razie pytań służę pomocą na PW ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ogarnijcie trochę temat i napiszcie mu sensownie, bo ja choć nawet wiem o co chodzi, to po tym , co tu czytam.... to :wmorde

Więc : kup sobie ten zestaw z pompą wody i do tego napinacz hydrauliczny paska rozrządu. Cena za nowy - około 250 zł.

A w kwestii napinacza łańcucha rozrządu, to jak ci wcześniej pisano - jeśli nic nie klepie - to nie wymieniaj. Jedynie olej możesz na początek wymienić i zobaczyć, czy to pomoże.

 

Nie pomyl pojęć - napinacz hydrauliczny paska rozrządu - to masz kupić dodatkowo. A napinacz hydrauliczno - elektryczny (bądź hydrauliczny) łańcucha rozrządu, to zupełnie inna kwestia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może ogarnijcie trochę temat i napiszcie mu sensownie, bo ja choć nawet wiem o co chodzi, to po tym , co tu czytam.... to :wmorde

Więc : kup sobie ten zestaw z pompą wody i do tego napinacz hydrauliczny paska rozrządu. Cena za nowy - około 250 zł.

A w kwestii napinacza łańcucha rozrządu, to jak ci wcześniej pisano - jeśli nic nie klepie - to nie wymieniaj. Jedynie olej możesz na początek wymienić i zobaczyć, czy to pomoże.

 

Nie pomyl pojęć - napinacz hydrauliczny paska rozrządu - to masz kupić dodatkowo. A napinacz hydrauliczno - elektryczny (bądź hydrauliczny) łańcucha rozrządu, to zupełnie inna kwestia.

 

 

O to właśnie chodziło, dzięki za odpowiedź :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności