Skocz do zawartości
Gość donio1987

silnik nie schodzi z obrotów

Rekomendowane odpowiedzi

Kurde, nic to nie dało.. Dalej obroty idą jak szalone. Przepływka już zamówiona wiec mam nadzieje że problem z głowy będzie.

Motyla noga, u mnie to działa.

Czekam również na tą przepływkę, bo ciekaw jestem ogromnie czy to pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zobacz co sie bedzie dzialo jak odlaczysz wtyczki od przeplywki lub czujnika temp.

Jutro spróbuję tak zrobić, ale wtedy korkowca wpiąć z powrotem?

 

A co do wtyczki temp, to jest ta pierwsza na gumowym wężu co idzie do silnika? Jak staniesz na przeciwko silnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak krokowca podepnij. czujnik temp jest tak jak mowisz i ty masz chyba dwa? jeden idzie do sterowania silnikiem a drugi pokazuje na zegarach temperature. to odepnij ten pierwszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak krokowca podepnij. czujnik temp jest tak jak mowisz i ty masz chyba dwa? jeden idzie do sterowania silnikiem a drugi pokazuje na zegarach temperature. to odepnij ten pierwszy.

 

Tak tak ten pierwszy, bo pamiętam że go odpinałem jak mi auto nie chciało zapalać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jak krokowy odpinałem to mi odrazu leciały obroty do góry, a u was trzymają się ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj zrobiłem taki "eksperyment" jak napisał mi shu. A więc, odpiąłem przepływkę i odpaliłem silnik - obroty momentalnie do góry, potem odpiąłem jeszcze korkowca - to samo. Na sam koniec, korkowiec i przepływkę podpiąłem i odłączyłem czujnik temperatury i o dziwo silnik ładnie chodził i wszystko jest okej. Teraz pytanie, jaki to jest czujnik? Bo trzeba będzie się w nowy zaopatrzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idziesz do sklepu motoryzacyjnego i mowisz ze chcesz taki czujnik do takiego samochodu z takim silnikiem ;) musisz kupic z takim samym kolorem obwodki na nim ale nie wiem czy tak jest u ciebie bo w 2E tak jest.

aha tylko kup ori nie zaden zamiennik!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widać to kolor jest niebieski, taki bardziej błękitny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sklepie motoryzacyjnym nie kupi ori tylko chiński który ori będzie udawał ;)

Jak chcesz naprawdę mieć problem z głowy, zakupu musisz dokonać w ASO-będzie niestety drożej ale za to pewnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No okej, ale jak to konkretnie się nazywa? Czujnik temperatury? Bo z tego co wiem to ich jest parę tam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W sklepie motoryzacyjnym nie kupi ori tylko chiński który ori będzie udawał

Jak chcesz naprawdę mieć problem z głowy, zakupu musisz dokonać w ASO-będzie niestety drożej ale za to pewnie.

tak dokladnie... w ASO na pewno dostaniesz ori

No okej, ale jak to konkretnie się nazywa? Czujnik temperatury? Bo z tego co wiem to ich jest parę tam

czujnik temperatury cieczy chlodzacej ktory znajduje sie na kruccu przy bloku silnika ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej, wielkie dzięki! Ale zauważyłem jeszcze dzisiaj jeszcze jeden objaw.. Przejechałem się z tą odpiętą wtyczką, ale w pewnym momencie, przeważnie przy do hamowaniu, obry idą troszeczkę do góry po czym spadają.. Jednak jeszcze przepływka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak jeszcze załóż ori czujnik temperatury, bez tego dalsze diagnozowanie jest bezcelowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Danielowi chodzilo o to zebys kupil nowy czujnik temp i wtedy zobacz jak z obrotami ;)

 

przy odpietej wtyczce czujnika temp mysle ze to normalne ze w pewnym czasie zaczely Ci swirowac obroty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie falowanie się zakończyło po wyczyszczeniu przepustnicy oraz zakończyły się zaniki mocy w czasie jazdy, lecz zostało jeszcze powolne spadanie obrotów, jaka dodam szybko gazu to spadają szybko, jak powoli dodaje gazu i długo tak pojeżdze to dośc wolno spadają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pasatta B3 2.0 kombi

Mam problem w postaci słabych hamulców a można powiedzieć że nawet ich braku. Pedał hamulca jest bardzo twardy i nic się nie zmienia po przekręceniu zapłonu lub odpaleniu samochodu. Podczas jazdy hamulce są bardzo słabe i trzeba bardzo mocno wciskać pedał hamulca żeby w ogóle się zatrzymać.

Bezpieczniki sprawdziłem (wszystkie, nawet te za tablicą z bezpiecznikami), przekaźniki na moje oko te są ok. rozebrałem je sa jak nowe, żadnych zanieczyszczeń. Wydaje mi sie że po przekręceniu zapłonu pompy wogóle nie słychać. Jak sprawdzić czy to wina pompy, czy natomiast moze to byc cos innego, np. przetarty kabel, przekaźnik itp. Za wszystkie podpowiedzi bardzo dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przepraszam że tutaj ale jestem nowy więc nie moge założyć tematu
Witam. Mam pasatta B3 2.0 kombi

Mam problem w postaci słabych hamulców a można powiedzieć że nawet ich braku. Pedał hamulca jest bardzo twardy i nic się nie zmienia po przekręceniu zapłonu lub odpaleniu samochodu. Podczas jazdy hamulce są bardzo słabe i trzeba bardzo mocno wciskać pedał hamulca żeby w ogóle się zatrzymać.

Bezpieczniki sprawdziłem (wszystkie, nawet te za tablicą z bezpiecznikami), przekaźniki na moje oko te są ok. rozebrałem je sa jak nowe, żadnych zanieczyszczeń. Wydaje mi sie że po przekręceniu zapłonu pompy wogóle nie słychać. Jak sprawdzić czy to wina pompy, czy natomiast moze to byc cos innego, np. przetarty kabel, przekaźnik itp. Za wszystkie podpowiedzi bardzo dziękuje

nie ma to jak kliknąć sobie w byle jaki temat i zrobić w nim zamieszanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Za wszystkie podpowiedzi bardzo dziękuje
nie ma to jak kliknąć sobie w byle jaki temat i zrobić w nim zamieszanie...

Łukasz no to ześ pomógł koledze, który jak sądzę ma pompę hamulcowa z ABS-em a ta z kolei ma elektryczne wspomaganie.

Zatem szukałbym tematów o pompie ABS czyli TEVES MKII.

A teraz zasadnicze pytanie czy kontrolka od ABS gaśnie czy w ogóle sie nie zapala?

Jeśli silnik od pompy nie wyzionął ducha to stawiam na czujnik ciśnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Łukasz no to ześ pomógł koledze, który jak sądzę ma pompę hamulcowa z ABS-em a ta z kolei ma elektryczne wspomaganie.

mało wiedzy na niektóre tematy posiadam, aby pomóc... gdybym wiedział, to bym mu powiedział ;) koniec OT ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności