Skocz do zawartości
zipek135

Moduł komfortu - numery (jaki moduł komfortu będzie pasować?).

Rekomendowane odpowiedzi

wicej bedzie dlubania jak tylko drzwi, z literka B ma dwie wtyczki a A ma trzy wtyczki. wiesz jak z tymi wtyczkami co i jak?

Ta 3 (słynna) wtyczka to nic innego jak okablowanie tylnych drzwi z korbami. :hyhy

Po dorzuceniu elektryki na tył tą wtyczkę się najnormalniej w świecie odpina i z modułu ver. ,,A,, robi się ver. ,,B,,. :ok

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, dojechal modul ver B (uzywka), po podpieciu nie chodzi w tylnych drzwiach centralny zamek jak i tylna klapa ( brak 3 wtyczki ). W dalszym ciagu nie moge zaprogramowac pilotow, mysle ze stary modul jest dobry ( mam ten sam objaw podczas programowania pilotow). Dlaczego nie moge VCDS to zrobic? Co jeszcze moze byc przyczyna? Piloty mam, jeden stary drugi nowy obydwa nie chodza. Mozliwe ze drugi modem jest tez uszkodzony? Prosze o pomoc!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ok, dojechal modul ver B (uzywka), po podpieciu nie chodzi w tylnych drzwiach centralny zamek jak i tylna klapa ( brak 3 wtyczki ). W dalszym ciagu nie moge zaprogramowac pilotow, mysle ze stary modul jest dobry ( mam ten sam objaw podczas programowania pilotow). Dlaczego nie moge VCDS to zrobic? Co jeszcze moze byc przyczyna? Piloty mam, jeden stary drugi nowy obydwa nie chodza. Mozliwe ze drugi modem jest tez uszkodzony? Prosze o pomoc!!

 

Witam

Mam dokładnie ten sam model Passata co Ty i ten sam problem a widzę że jesteś z mojego regionu. Może bym podjechał do Tychów i podmienili byśmy na chwilę moduły komfortu i sprawdzili czy coś ruszy u Ciebie lub u mnie?

 

Ja już nie wiem czy kupować nowy czy naprawiać ten co mam. Znalazłem gościa na allegro co naprawia te moduły ale nie wiem czy jest on zepsuty czy problem tkwi gdzieś indziej.

 

Mój symbol komfortu to 1C0959799A na trzy wtyczki. Ta trzecia wtyczka jest podobno tylko po to żeby sterować otwarciem tylnych drzwi.

Przód szyby elektryczne tył korbki.

Objawy:

Nie działają mi piloty pomimo pełnej sprawności. Na Vagu pokazuje ze odbiór ok tylko nie ma żadnej reakcji.

Nie działa mi otwieranie tylnej klapy muszę otwierać z kluczyka.

Drugi objaw to za każdym razem gdy wsiadam musze szybko włączyć stacyjkę żeby alarm nie uległ załączeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem t Tychow, ale auto jest w Berlinie szkoda. Do dzisaj nic olalem temat zamykam z klucza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jestem t Tychow, ale auto jest w Berlinie szkoda. Do dzisaj nic olalem temat zamykam z klucza.

 

Witaj.

Udało mi się już rozwiązać problem z modułem komfortu. Znalazłem namiary na allegro na gościa który naprawia moduły za 250 zł (jak chcesz mogę podać namiary lub sam znajdziesz). Okazało się że moduł w moim aucie nie dość że pochodzi z Octavi to jeszcze na dodatek z wersji sedan zamiast kombi. Gość zapewniał że nie ma problemu, że ma program i naprawia każdy rodzaj uszkodzeń modułu oraz zmienia sterowanie jeżeli jest dany zły, ma na placu klika Passatów w których sprawdza moduły przed wysłaniem po naprawie. Wysłałem więc moduł i po dwóch dniach otrzymałem ten sam naprawiony. Po podłączeniu miłe zaskoczenie, wszystko działa pełen central (wcześniej nie otwierało mi tylnych drzwi), tylna klapa (też wcześniej nie działała), wszystkie podświetlenia, alarm (wcześniej wył gdy nie uruchomiłem szybko stacyjki), piloty otwierają zamek (wcześniej odbierały na Vagu a nie reagowały otwarciem) i dodatkowo gość zaprogramował mi gratis domykanie szyb z pilota, tego nie miałem.

 

Jaka wygoda nie do opisania. Koniec z gaszeniem auta żeby otworzyć kluczykiem drzwi z bagażnika i otwieraniem ręcznie tylnych drzwi :luka.

 

Co ciekawe bałem się czy będę mógł jeździć bez modułu przez te dwa dni po wyciagnięciu zepsutego modułu. I tu też miłe zaskoczenie bo nie działało tylko podświetlenie wnętrza. Central z przodu działał wszystkie rzeczy potrzebne do jazdy działały a auto szło zamknąć z kluczyka jedynie tylne drzwi ręcznie wiec nie ma problemu. Nawet otwieranie klapki z paliwa działa bo też bałem się czy będę w stanie zatankować jak nie będzie modułu.

 

Także polecam takie rozwiązanie problemu niż kupowanie używanego modułu który w tej wersji kosztuje na allegro sakramenckie pieniądze między 700 a 900 zł używany. szok !!! i nie wiadomo czy będzie działał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie chciałbym wymienić swój moduł na taki który nie posiada alarmu fabrycznego. Czy jest to wogóle możliwe? Obecny nr to 1J0 959 799 AH. Pasek w wersji highline( klimatronik, podgrzewane fotele, elektryka szyb, elektryka lusterek itp)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, obecnie mam moduł komfortu o oznaczeniu 1J0 959 799F - dokładne oznaczenie na fotce:

 

th_OZNACZENIE%20MODUU%20KOMFORTU_zpszhz6tctf.jpg

 

Chciałbym zmienić swój obecny moduł komfortu na taki, który będzie obsługiwał pilot scyzoryk - najlepiej 3-przyciskowy.

Czy jest w ogóle opcja zmiany na taki moduł? Interesuje mnie zmiana tylko modułu - bez silniczków szyb (tak jak w przypadku zmiany na moduł 1C0). Głównym celem takiej zmiany jest otwieranie/zamykanie auta za pomocą ori pilota - aktualnie mam dołożony jakiś sterownik centralnego zamka i muszę mieć przy kluczyku osobny pilot co jest średnio wygodne ;)

 

Mój moduł jest na 2 wtyczki - czerwoną i niebieską.

Auto to Passat B5 1.9 TDI AFN 98r. czyli bez can ;)

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony reg. pkt.2.1.a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest taka możliwość np 1J0 959 799AH a co do pilotów to chyba zależy jaki zakodujesz tzn 3 przyciskowy czy 2 przyciskowy ale pewny nie jestem. Ty masz 2 elektryczne szyby? Tak z ciekawości pytam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest taka możliwość np 1J0 959 799AH

 

Ten na 100% będzie pasował? Jak to wygląda z wtyczkami? Trzeba zmieniać układ pinów czy nawet wtyczki?

 

co do pilotów to chyba zależy jaki zakodujesz tzn 3 przyciskowy czy 2 przyciskowy ale pewny nie jestem.

 

Jest kilka częstotliwości, na których działają piloty i nie każdy pasuje do modułu...

 

Ty masz 2 elektryczne szyby?

 

Tak, mam 2 elektryczne szyby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To temat przerabialem jak zakładałem Arkowi elektryczne szyby tył. Moduł będzie pasował tylko nie podłączysz czerwonej kostki przez co nie będą działać tylne drzwi. Najłatwiej odrazu bym się zaopatrzył w tylne blachy z instalacją elektryczną. I wystarczy że przedłużysz instalacje z drzwi tylnych do przednich słupków i już masz 4 szyby w prądzie. Zmieniasz moduł na AH, i podpinasz antenę i wsio. Oczywiście musisz dokupić tylne klamki z przyciskami i przyciski kierowcy na 4 szyby. Masz jeszcze możliwość podłączenia kierunkowskazów pod ten moduł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To temat przerabialem jak zakładałem Arkowi elektryczne szyby tył. Moduł będzie pasował tylko nie podłączysz czerwonej kostki przez co nie będą działać tylne drzwi. Najłatwiej odrazu bym się zaopatrzył w tylne blachy z instalacją elektryczną. I wystarczy że przedłużysz instalacje z drzwi tylnych do przednich słupków i już masz 4 szyby w prądzie. Zmieniasz moduł na AH, i podpinasz antenę i wsio. Oczywiście musisz dokupić tylne klamki z przyciskami i przyciski kierowcy na 4 szyby. Masz jeszcze możliwość podłączenia kierunkowskazów pod ten moduł.

 

No ale właśnie mi chodzi tylko o zmianę modułu - oczywiście jak trzeba to zmienię też same wtyczki przy module. Elektryczne szyby z tyłu mi są zbędne - nie używałbym ich.

 

To niebieska wtyczka będzie pasować a czerwona nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo moduł AH nie ma wyjścia na sterowanie zamkami. W wersji na 4 szyby robią to sterowniki od szyb, czyli każdy zamek ma swój indywidualny sterownik, a w Twoim przypadku tylnymi zamkami steruje moduł komfortu bezpośrednio.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Tak, niebieska pasuje a czerwona nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I nie ma opcji obejścia tego by drzwi były zamykane/otwierane ale bez instalacji elektryki szyb na tyle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jest moduł z pilotem na 2 szyby i 4 zamki ale mi nic na ten temat nie wiadomo. Coś musi zapalić lampkę jak otworzysz drzwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opcja jest zrobienie tego, ale dużo rzeźby w tym modzie by było. Trzeba by było ciągnąć kable od zamka tylnych drzwi do drzwi przednich z tym że do środka drzwi nie do słupka. Koszt dorzucenie tylnych szyb nie wielkie a i otwieranie wszystkich szyb z pilota można by zrobić. Jakbyś chciał to mam silniczki na tył i przód dwa scyzorki i moduł komfortu 1j0 959 799J który też obsłuży to :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Opcja jest zrobienie tego, ale dużo rzeźby w tym modzie by było. Trzeba by było ciągnąć kable od zamka tylnych drzwi do drzwi przednich z tym że do środka drzwi nie do słupka.

 

Chodzi Ci o coś takiego by podpiąć się pod przednie zamki by komfort myślał, że otwiera przód a jednak drzwi tylne też?

Nie będzie to zbyt duże obciążenie dla modułu?

 

Koszt dorzucenie tylnych szyb nie wielkie a i otwieranie wszystkich szyb z pilota można by zrobić. Jakbyś chciał to mam silniczki na tył i przód dwa scyzorki i moduł komfortu 1j0 959 799J który też obsłuży to

 

Ile chcesz za to? I co by mi jeszcze brakowało? Panel na 4xel. szyby już mam w boczku kierowcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakbyś chciał to mam silniczki na tył

 

Ale z blachami i elektryką? Bo to też będzie potrzebował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich podepne sie pod temat a problem jest taki

posiadam jeden klucz do mojego paska zwykly kluczyk z pastylka w srodku passat wyposazony w 4 el szyby cz domykanie szyb(tylko z kluczyka bo nic innego nie mam) climatronic chcialbym kupic kluczyk scyzoryk tylko nie wiem czy moj modol komfortu go ogarnie1J0 959 799Q

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc, mam moduł komfortu 1j0 959 799s przednie szyby elektr, tyl korb. , chce zalozyc elektryczne na tył, jaki moduł kupić na 4 elektryczne szyby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czesc, mam moduł komfortu 1j0 959 799s przednie szyby elektr, tyl korb. , chce zalozyc elektryczne na tył, jaki moduł kupić na 4 elektryczne szyby

 

Nie musisz zmieniać modułu

Jak chcesz to ci to mogę wytłumaczyć co i jak.

Podaj e-mail.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności