Skocz do zawartości
zipek135

Moduł komfortu - numery (jaki moduł komfortu będzie pasować?).

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wie nikt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam przepraszam że odswieżam stary temat ale nie wiem co robić, kupiłem paska 1,9TDI 110KM, AFN, klima, 4xel. szyby, domykanie szyb z kluczyka,, odgrzewane fotele lusterka chyba też, pełny wyświetlacz fis między zegarami. Rok 1997, kombi. I teraz jest problem, mianowicie kupowałem go z tym że uszkodzony jest moduł komfortu i nic nie działa, jednak po wyjęciu puszki okazało się że modułu w ogóle nie ma!! Ma ktoś z was takiego paska i mógłby mi powiedzieć jaki ma moduł. Ewentualnie czy jeśli okazało by się że taki moduł jest ciężko dotępny lub drogi czy można by go zastąpić jakimś innym? Zależy mi tylko na na tym żeby działały szyby z przodu i centralny zamek bez reszty się obejdę. Czy po nr. Vin można dowiedzieć się jak moduł powinien być?i

 

Witam. Na ile kostek masz ten moduł?Kluczyk masz scyzoryk czy zwykły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiszą dwie kostki, kluczyk scyzoryk (nic na nim nie pisze)

Edytowane przez Zamix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj załatwiłem moduł 1C0959799B, według sprzedawcy ma on takie same wyposażenie jak mój samochód. Moduł pochodzi z wersji FL z anglii. Po podpięciu kabel z pina3 z większej kości, zaczął się on topić. Teraz muszę jeszcze rozbierać deske żeby go wymienić bo zrobi mi zwarcie, nie wiecie czasami dokąd on idzie? Wiem że wchodzi do głównej wiązki i idzie gdzieś dalej, ale nie chce tego rozcinać. Na jakimś schemacie widziałem że idzie on do stacyjki, ale nie wiem na ile to prawda, jutro dopiero sprawdze, za co on odpowiada, prąd na nim pojawia się po włożeniu kluczyka, jeśli wiecie dokładnie co on robi to napiszcie mi. Wracając do modułu, zaczął on wydawać odgłosy podobne do tego gdy włączymy światła awaryjne, po 20 sek przestał, na dodatek dopóki tak "stukał" i włączone zostały awaryjne to włączał się alarm ;p Poza tym nic innego nie działało. Czy da się zrobić obejście żeby działały szyby bez modułu komfortu? I czy macie może dostęp do prawidłowego schematu do czego są poszczególne kable w tych kostkach przy module, bo te co znajduje na internecie nie różnią się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam podobny problem co kolega wyżej, tylko przy kupnie mojego pasiora powiedzieli, że był wymieniany moduł komfortu i od tamtej pory nie zamyka sie klapa bagażnika, podejrzewam,że mógł zostać założony inny moduł. Jaki powinien mieć oznaczenie moduł do paska w sedanie 1.9TDI 110KM, 1997r., 4xel szyby, podgrzewane fotele, tempomat, alarm, zwykły kluczyk-nie scyzoryk, moduł na dwie kostki. Dodam,że ostatnio zaczął wariować centralny z pilota i szyby więc i tak go wymienie-tylko na jaki??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcin_Pawlik.

Witam,

 

Popsuł mi się moduł komfortu. Potrzebuje modułu o numerze 1C0959799A. Wie ktoś, gdzie można kupić tanio taki model? Na allegro kosztują 500-600PLN lub czy ktoś wie czy można zastosować jakiś zamiennik?

Mam Passata 2003 rok B5, elektryczne szyby z przodu, z tyłu korbka.

 

pozdr

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam, mam podobny problem co kolega wyżej, tylko przy kupnie mojego pasiora powiedzieli, że był wymieniany moduł komfortu i od tamtej pory nie zamyka sie klapa bagażnika, podejrzewam,że mógł zostać założony inny moduł. Jaki powinien mieć oznaczenie moduł do paska w sedanie 1.9TDI 110KM, 1997r., 4xel szyby, podgrzewane fotele, tempomat, alarm, zwykły kluczyk-nie scyzoryk, moduł na dwie kostki. Dodam,że ostatnio zaczął wariować centralny z pilota i szyby więc i tak go wymienie-tylko na jaki??

 

 

pomoże ktoś??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem nowy, więc od razu nie strzelajcie, żly wątek, mam nadzieję, że nie;)

Mam Paska B5 kombi przed liftem, mam elektryczne szyby, przednie z domykaniem, mam centralny, ale nie z pilota, czy jest możliwość zmiany modułu, tak żeby wszystko to działało, ale z pilota, jesli tak, to jaki moduł mam szukac, co by bez problemu u mnie działa??

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki masz ale widziałem że bezpilotowe chyba z końcówką R miał inne kostki i wyprowadzenia kabli niż pilotowy, więc łatwo podłączyć nie będzie trzeba mieć schematy podłączenia danych modułów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

U mnie nie mogę zakodować kluczyków żeby otwierać i zamykać z pilota ,i jeszcze jedna sprawa ,czasem wariuje mi szyberdach, cały się chowa w podsufitkę a czasem normalnie.Czy to może być wina modułu komfortu? Dodam jeszcze że sprawdzałem go wizualnie i jest suchy.Reszta wszystko działa.Co o tym myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

potrzebuje modul komfortu 1C0959799A trzy wtyczki, auto 2002, kombi, kluczyk scyzoryk 3 przyciski, kombi, szyby elektryka przod z tylu korba. To co znalazlem to troche drogo. Znalzlem taki na koncu z litera E, czy ktos probowal podmienic? dziala?

Wiem ze taki modul 1C0959799A lata tagze w Skoda Octawia ale podobno nie pasuje do Passata (nie otwiera tylnej klapy) czy ktos probowal?

ewentualnie macie jakies inne pomysly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego chcesz ten moduł wymieniać? Na pewno uszkodzony nie da się odratować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skorodowane piny, je odratowalem ale nie dziala radio z klucza (alarm). Reszte bym przezyl ale zalezy mi aby otwierac z pilota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować jeszcze raz go dodać jest na to kilka sposobów. Jeśli są zaśniedziałe konektory w kostkach to radzę wymienić, a jeśli piny w module to już trochę gorzej. Z tego co wiem to moduł ma zewnętrzną antenę dla pilota podłączony kablem ekranowanym, sprawdź czy jest przejście na tych stykach. I oczywiście otwórz moduł i popatrz czy są zimne luty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodawalem polski vag, w module mam dwa piloty ale nic nie moge zmienic. Stary tam jest ale nie dziala, antena mysle ze jak pilot jest bezposrednio przy module to powinien zadzialac.kupilem lepszy kabel z chin to moze nim zaprogramuje ale coc czuje ze jest uwalony modul. Gdybym byl pewny ze zwarcie nie uwalilo modulu to pobawil bym sie z pinami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz czy masz dobre baterie w pilocie i w module komfortu w blokach pomiarowych 13 powinny się zmieniać wartości jak pilot jest sprawny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

laczylem sie dzisaj kolejny raz po vag VCDS 12.12.0, modul komfortu 46, bloki pomiarowe 08, grupa 007 nie chodzi, grupa 003 pole 1 i 2 no opereiting, 3 puste 4 on. Patrzylem po kablach od modulu, po lutach niby wszystko ok, wydaje mi sie modem uwalony. Pilot stary wymieniona bateria, kupilem nowy i to samo nie umiem ani jednego dodac. bloki pomiarowe 13 bedzie sie cos tam zmieniac skoro nie mam komunikacji radiowej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ewentualnie macie jakies inne pomysly.

Pomysł jest, ale nie wiem czy ci się będzie chciało dłubać w aucie.

Zamiast twojego modułu pakujesz 1C0959799B (identyczny, ale z obsługą 4 drzwi) i dorzucasz tylne szyby w prądzie. :ok

Zrobiłem tak u znajomego który kupił ten moduł wraz z blachami w identycznej kasie co musiałby zapłacić za ten z końcówką ,,A,,. :hyhy

P.S. Co zyskujesz w efekcie końcowym to chyba nie muszę ci mówić. :hyhy

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w tym module ale w innym da się kodowanie zmienić na 2 lub 4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wicej bedzie dlubania jak tylko drzwi, z literka B ma dwie wtyczki a A ma trzy wtyczki. wiesz jak z tymi wtyczkami co i jak?

jezeli pod ten modul nie podepne tylnych szyb to nie bedzie chodzil? nie zalezy mi na tylnych szybach, zalerzy mi glownie na sterowaniu z pilota. Czy ktos morze potwierdzic ze morzna przekodowac ten modul 4 na 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności