Skocz do zawartości
wodzu

Czujnik abs gdzie jest wpięty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

szukałem po forum ale nie znalazlem właśnie tego.

Przyszło mi wymienic prawy przedni czujnik absu i mam pytanie gdzie je on wpięty? Przewód wchodzni w nadkole na wysykości podszybia i co dalej :638: Co trzeba rozebrac zeby sie dostac do wtyczki, jest ona umieszczona od środka auta tzn trzeba wyciagac schowek i tam jej szukac czy od spodu- demontaż nadkola itd.

Nr czujnika 8D0 927 803 wersja przed liftem czyli czujnik bez "D" na koncu czyli kabelka do zuzycia klocków.

 

Czy to normalne zjawisko ze czubek czujnika został tak jakby ścięty z jednej strony. Tzn. nie jest on teraz okrągły na koncu tylko ma "ubity" jeden bok. Niestety nie moge teraz wrzucic zadnej fotki poniewaz czujnik nadal jezdzi w aucie i nie chce go demonotowac az do wymiany.

 

Znalazlem na allegro nówki czujniki z takim samym numerem, podrobka za 70zl. Kupic taki czy moze lepiej szukac ori używki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem juz do czyniania z tym schematem jednak on mi jasno nie okreslil gdzie "w auto" dokladnie wchodzi ten przewód. Ruszając nim slychac go zarówno w aucie jak i pod maską. I nie wiadomo w którą stronę iść. Nie chce rozbierac wszystkiego po kolei w ciemno. Wiec prosze aby ktos mnie nakierował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
on mi jasno nie okreslil gdzie "w auto" dokladnie wchodzi ten przewód

Przewód idzie na pewno do sterownika ABS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli gdzies tu

2eng.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obok napisu Electrical jest wpięta wiązka widoczna czarna wtyczka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego wyjmujesz gumke przez ktora wchodzi kabel do srodka przy nadkolu i zaraz ukazuje ci sie zlaczka ktora wyjmujesz przez to oczko i odpinasz. nastepnie podpinasz nowy czujnik, montujesz go i to wszystko :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przewód idzie na pewno do sterownika ABS.

 

 

Obok napisu Electrical jest wpięta wiązka widoczna czarna wtyczka.

 

wlasnie to jest błędne myslenie, twierdze tak poniewaz wyjmowalem ostatnio caly sterownik i wtyczka pokazana na tej fotce a ta np z tej aukcji z czujnikiem http://allegro.pl/item700612811_czujnik_abs_przod_audi_a4_vw_passat_8d0927803_new.html jst zupelnie inna.

 

ale widze ze kolega M4R71N juz odpowiedzial na moje pytanie za co bardzo dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam jestem wlasnie zmuszony do wymiany czujnika i udalo mi sie juz to odnalezc :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego wyjmujesz gumke przez ktora wchodzi kabel do srodka przy nadkolu i zaraz ukazuje ci sie zlaczka ktora wyjmujesz przez to oczko i odpinasz. nastepnie podpinasz nowy czujnik, montujesz go i to wszystko :D

 

Dobra podpowiedź - krótko i na temat!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy a jak jest z tyłu z tą wtyczką?? prosze o podpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde - miałem fote, ale mi wcięło. Z tylu już jest ciut gorzej, bo od czujnika idzie o wiele dłuższy kabel, niż to jest przy przednim czujniku :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie i trzeba coś w środku demontować zeby sie dostac do wtyczki czy z zewnątrz przez tą gumke jak z przodu wyjdzie??Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wtyczka do tylnego czujnika jest pod tylna kanapa, wystarczy odpiac i przeciagnac przez dziure w karoserii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki ale to wiąze sie ze zdjęciem kanapy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy podłacze sie pod temat czujnik abs z przodu wyjme cała wiazke do pierwszego łaczenia nie demontujac nadkola czy jest musowe zdjecie nadkola?? i czy pozniej bez problemu przeciagne ten kabel od nowego czujnika tak samo jak ten stary jest poprowadzony??

 

I z tyłu bez problemu pociagne kabel od czujnika az do łaczenia (wtyczki) czyli pod kanapą tylna w srodku tak jak kolega pisał czy trzeba cos wiecej demontowac bo koło zdjac to rzecz oczywista heheh :) a wiecej demontazu jakiegos jest??

 

Pytam koledzy bo nie demontowałem nigdy tego a chciałbym wiedziec jak sie za to zabrac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, nie znalazłem nigdzie wskazówek jak podłączyć czujnik abs.

Jakiś czas temu wymieniłem piaste i włożyłem w nią stary czujnik ale niestety padł.

Kupiłem nowy czujnik wraz z piastą i mam pytanie czy jest problem z jego podłączeniem.

Ze starym nie było filozofi ponieważ przełożyłem go ze starej piasty do nowej i po sprawie.

Teraz plan jest wymienić piastę wraz z czujnikiem.

Dodam że jest to tylny tył.

Nowy czujnik ma 3 wtyczki: 2 -pinowa, 4 -pinowa, 6 -pinowa( w której jest 3 piny podłączone).

Auto nie ma ESP.

czujnik abs tyl.JPG

Czy jest jakiś problem z podłączeniem tych kabli, czy wszystkie muszą być podłączone jeżeli auto nie ma ESP.

Jak pisałem wcześniej zdjęcie piasty nie stanowi problemu, przy ostatniej wymianie nie zwróciłem tylko uwagi co i gdzie trzeba by odłączyć żeby zainstalować kompletnie nowy czujnik.

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony reg.pkt. 2.1.a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis wymienilem czujnik, jezeli chodzi o podpiecie nowego to rzecz jest banalnie prosta. Po zdjeciu kola widzimy kabel od czujnika idacy razem z rurka hamulcowa. Po chwili wchodzi on w podloge. W srodku mamy go pod kanapa. Wystarczy podniesc kanape do gory i widac kabelek z uszcelka. Laczy sie on z kostka schowana zaraz pod plastikiem obok podlogi. Mozna odkrecik torxem 20 zeby wyciagnac kostke ale nie ma potrzeby. Jutro wrzuce pare fotek z mojej dzisiejszej zabawy. Dodam jeszcze ze czujnik z piasta wymieniony ale niestety kupilem lipny i nie dziala . Krecilem kolem i daje on bardzo male napiecie w porownaniu z kolem lewym. Dla przykladu w lewym kole jak go zakrece to na multimetrze podlaczonym pod piny czujnika mam okolo 800 mV , w prawym po zakreceniu mialem max okolo 30mV. Poza tym po podlaczeniu pod VAGa i przejechaniu sie po odiedlu na tym kole wyskoczylo 2km/h a na pozostalych okolo 30 km/ h

Nie wiem czy nie odbieglem od tematu ale powiem jedno ze zwarlem niestety niechcaco 2 piny od wtyczki do czujnika i chyba sie zfajczylo cos w instalacji. Po pierwsze akumulator sie prawie rozladowal, po drugie nagle nie otwieraja sie drzwi z pilota tylko prawe, nie wiem co jest grane. Mysle ze byl jakic duzy prad i stopil jakies kable od wtyczki czujnika . Ktos ma podobne doswiadczenia z kablami od czujnika. Czemu po zwarciu pinow we wtyczce rozladowalo mi aku i czemu nagle drzwi przestaly sie otwierac. Modul komfortu padl ? Prosze o pomoc !!!

image.jpg

image.jpg

Edytowane przez Seaquest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie w moim passacie jest cos walniete z instalacja abs tzn. po podpieciu kompa i sprawdzeniu bledow nie ma nic ale jak odczytuje pomiar z kol to z tylu wszystko ok a z przodu gdy krece lewym kolem komp odbiera sygnal tak jakby z prawego a prawym jak zakrece to odczytuje lewe... prosze mi powiedziec jak to zamienic? piny przy wtyczce sterownika? jest to uciazliwe bo wariuje przy mocnym hamowaniu i przy ruszaniu esp tez sie gubi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności