Skocz do zawartości
lewmir

Kod koloru lakieru nadwozia

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest może gdzieś jakaś tabela, albo coś w tym stylu z kodami kolorów? Mam nr VIN, ale nic mi on nie mówi, z reszta trudno, żeby było inaczej, odcieni zieleni VW widziałam, że jest sporo - nie mam pojęcia jakiego koloru jest mój Passat. Czy ktoś może sprawdzić, co to jest za kolor? Dla ułatwienia (?) powiem, że był dostępny tylko w niemieckich salonach, w Polsce nie. VIN: WVWZZZ3BZWP369668

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś może sprawdzić, co to jest za kolor?

Były aż 3 odcienie zieleni, zielony elegance-metalik LB6N, zieleń racing LB6G i zieleń royal-perlisty LC6N, jeden z tych kodów powinnaś mieć na wlepie w bagażniku. ;)

 

nie jestem pewna

ups, :wstyd

Edytowane przez GURAL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, nie jestem pewna, ale to raczej będzie LC6N (na pewno jest perlisty i ciemny, prawie czarny w deszczowy dzień), ale jeszcze się upewnię. Mimo wszystko, dzięki wielkie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LC6N - Royal Green Mica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale to raczej będzie LC6N (na pewno jest perlisty i ciemny, prawie czarny w deszczowy dzień)

ja mam ten kolor - LC6N, wg mnie jest to tzw. "zieleń butelkowa" i napewno nie jest czarny w deszczowy dzień. W moim podpisie słabo bo słabo, ale widac ten kolor.

Pozdrawiam

Edytowane przez johnny147

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mam problem. Dowiedziałam się, że pierwotnie mój Passat miał nieco inny odcień niż ten, który ma teraz - niestety nie ma naklejki na klapie bagażnika. Także dalej nie wiem co to za kolor tym bardziej jak pisze johnny147 oznaczenie LC6N to jest butelkowa zieleń. Nikt nie ma np. książki z salonu VW Z Niemiec z tamtego okresu, kiedy były sprzedawane Passaty B5?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz wlepki we wnęce koła zapasowego? Tam jest kod koloru podany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam na wlepce inaczej bo LC6M - też zielony metalik taki perłowy...... bo kolega GURAL wymienił 3 odcienie ale z końcówką N...?

Edytowane przez kot_ik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ja mam na wlepce inaczej bo LC6M

I wszystko sie zgadza, bo od Maja 1999 roku wszedł odcień o nazwie Brightgreen-perłowy LC6M. A ja podałem kolory występujące w roczniku 1998. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie masz wlepki we wnęce koła zapasowego? Tam jest kod koloru podany.

Jeżeli masz książkę serwisową to na pierwszej stronie masz wszystkie kody wyposażenia łącznie z kolorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że nie mam książki serwisowej. Był podobno przemalowany na inny odcień zieleni niż ten, który miał oryginalnie. VIN jak rozumiem się nie zmienia, więc pewnie jest podany oryginalny odcień. Jedyna część nie przemalowana to wewnętrzna strona maski, ale ja różnicy w odcieniach szczerze nie widzę.

 

Danek75 - sprawdzę jeszcze raz. Poszukam gdzie się da, tyle, że jak był przemalowany to i tak się nie dowiem co to za odcień. Mieliśmy jeszcze gdzieś nawet pojemnik z tą farbą, ale żadnych oznaczeń nie było.

To będzie maga trudne jak się domyślam, bo do tej pory jeden raz przez te 10 lat widzieliśmy Passata na niemieckich numerach z tym samym kolorem. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LB6N - Elegant Green Metallic

 

LC6M/T3 - Bright Green Mica

LC6N - Royal Green Mica

LC6P - Emerald Green Mica

LC6U - Classic Green Metallic

LC6V - Jaspis Green Metallic

LG6S - Sequoia Green Metallic

LG6V - Cyber Green Metallic

LZ6W/8L - Cosmic Green Metallic

LZ6H - Racing Green Mica Metallic

LZ6L - Cactus Green Metallic

LY1B/F2 - Elegant Green Metallic

 

Jeden z tych jest na pewno twój :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za ten spis. Będę szukać i porównywać do tych ze spisu, może w końcu dowiem się co to za kolor. :) Na pewno, któryś z perłowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukając koloru swojego auta znalazłam wiele ciekawych stron na temat kolorów w tym także tą stronę: Auto Color Library gdzie można wg roczników znaleźć i zobaczyć swój kolor auta wprost z katalogu. Może komuś się przyda. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszyskich,

kupiłam właśnie passata b5 no i bardzo bym chciała wiedzieć jaki ma kolor dokładnie. Dla mnie jest srebrny, ale odcieni srebrnego jest wiele. Może jesteście w stanie mi pomóc rozpoznać kolor przy pomocy VIN, będę bardzo wdzięczna za pomoc.

VIN: WVWZZZ3BZ4E263706

Za każdą pomoc serdecznie dziękuję. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kupiłam właśnie passata b5 no i bardzo bym chciała wiedzieć jaki ma kolor dokładnie. Dla mnie jest srebrny, ale odcieni srebrnego jest wiele. Może jesteście w stanie mi pomóc rozpoznać kolor przy pomocy VIN, będę bardzo wdzięczna za pomoc.

VIN: WVWZZZ3BZ4E263706

 

etka podaje: nieznany numer podwozia

w książce serwisowej lub na wlepce we wnęce koła zapasowego jest podany kod lakieru

zrób zdjęcie tej wlepki i wrzuć na forum wtedy Ci powiemy jak nazywa się kolor Twojego auta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bardzo bym chciała wiedzieć jaki ma kolor dokładnie

Ach te kobiety :D

 

Masz kolor o nazwie; Reflex srebrny metalik, oznaczenie (kod) lakieru; LA7W :kwiatek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GURAL, dziękuję:D

 

co my biedne kobiety zrobiłybysmy bez takich mężczyzn jak Ty:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze raz dziękuję - dokładnie taki sam kod jest na wlepce we wnęce na koło zapasowe mojego ślicznego samochodu. Załatwiliśmy już wszystkie formalności rejestracyjne i ubezpieczeniowe, wymieniliśmy rozrząd i olej i śmiga jak ta lala. Mechanicy chwalili, że zadbany, kosa i mieliśmy szczęście, a to za pomoc :kiss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radza7

Na początku witam wszystkich bo jestem tu nowy ;)

Mam ten sam problem z dobraniem lakieru nr. to: WVWZZZ1GZLW459930

proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności