Skocz do zawartości
azak43

gdzie jest schowana syrena fabrycznego alarmu

Rekomendowane odpowiedzi

Tak właśnie - na szczęście używki są tanie jak barszcz... (nie wiem czy po przekątnej Polski też się tak mówi :niewiem)

Na koniec dla 100% pewności można jeszcze sprawdzić masę - czy ma przejście z tej kostki do... jakiejś pewnej masy - silnik, klema "-" itp.

Pozdrawiam Tomek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

syrena wymieniona ,przy otwieraniu i zmykaniu nadal pika ale zdecydowanie głośniej no i co najważniejsze pojawił sie sygnał dzwiękowy przy włamaniu a były tylko kierunki:kciuki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam problem z syreną. Tydzień temu ukradli mi RNS-510 i od tamtej pory nie ma syreny. Wydaje mi się, że noc przed kradzieżą złodzieje w jakiś sposób uszkodzili syrenę, aby przygotować sobie auto. Syrenę zlokalizowałem w prawym przednim nadkole, ale zabudowana jest w metalowej puszcze i nie wygląda, żeby coś tam było uszkodzone. Czy ktoś z kolegów ma pomysł w jaki sposób mogli ją unieszkodliwić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Mam problem z syreną. Tydzień temu ukradli mi RNS-510 i od tamtej pory nie ma syreny. Wydaje mi się, że noc przed kradzieżą złodzieje w jakiś sposób uszkodzili syrenę, aby przygotować sobie auto. Syrenę zlokalizowałem w prawym przednim nadkole, ale zabudowana jest w metalowej puszcze i nie wygląda, żeby coś tam było uszkodzone. Czy ktoś z kolegów ma pomysł w jaki sposób mogli ją unieszkodliwić?

 

Miałeś włączoną syrenę na stałe? Tzn. przy każdym zamykaniu i otwieraniu auta z pilota pikała? Wieczorem zamykałeś auto i już nie zapikała a w nocy znikło radio? Złącze obd masz zabezpieczone? Widzę że syreny nie przenosiłeś w inne miejsce choć w tym lub innym wątku związanym z syreną lub alarmem w B6 wyczytałem kiedyś że nacinają nadkole lub odchylają i coś tam majstrują z syrenką. W innych autach nacinają trochę blachy jak konserwę, wyciągają cana na zewnątrz auta i wchodzą jak do swojego. Nigdy nie sprawdzałem czy po odsunięciu nadkola i po przecięciu przewodów zasilających zaczyna od razu wyć bo brakuje jej zasilania i komunikacji czy może nic się nie dzieje. Przenieś ją w inne miejsce, zrób coś z obd i następnym razem może przez chwilę podrapią się po głowie. Lub z nerwów coś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miałeś włączoną syrenę na stałe? Tzn. przy każdym zamykaniu i otwieraniu auta z pilota pikała? Wieczorem zamykałeś auto i już nie zapikała a w nocy znikło radio? Złącze obd masz zabezpieczone? Widzę że syreny nie przenosiłeś w inne miejsce choć w tym lub innym wątku związanym z syreną lub alarmem w B6 wyczytałem kiedyś że nacinają nadkole lub odchylają i coś tam majstrują z syrenką. W innych autach nacinają trochę blachy jak konserwę, wyciągają cana na zewnątrz auta i wchodzą jak do swojego. Nigdy nie sprawdzałem czy po odsunięciu nadkola i po przecięciu przewodów zasilających zaczyna od razu wyć bo brakuje jej zasilania i komunikacji czy może nic się nie dzieje. Przenieś ją w inne miejsce, zrób coś z obd i następnym razem może przez chwilę podrapią się po głowie. Lub z nerwów coś innego.

Syrena nie była włączona na stałe, przy zamykaniu i otwieraniu nie było dźwięku. Alarm się włączył około trzech tygodni temu, jak zamknąłem przypadkiem syna w aucie. Złącza obd nie mam zabezpieczonego, lecz jestem przekonany, że nawet nie wchodzili do auta. Wybili szybę od pasażera, a auto było zamknięte. Kierunki mrugały więc alarm działał poprawnie. Żadnych śladów uszkodzenia nadkola nie ma, wszystkie wkręty na swoim miejscu. Dostępu do przewodu nie mam bo wiązka jest chyba schowana jest w puszce.

Co do przeniesienia syreny to na pewno to zrobię, tylko muszę najpierw zdiagnozować co zrobili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Tydzień temu ukradli mi RNS-510 i od tamtej pory nie ma syreny. Wydaje mi się, że noc przed kradzieżą złodzieje w jakiś sposób uszkodzili syrenę, aby przygotować sobie auto.

 

Gdzie postawiłeś swoje auto?

Przed blokiem, na ulicy domków jednorodzinnych czy gdzieś indziej?

Zauważyłem dużo przypadków kradzieży RNS'a właśnie we Wrocławiu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdzie postawiłeś swoje auto?

Przed blokiem, na ulicy domków jednorodzinnych czy gdzieś indziej?

Zauważyłem dużo przypadków kradzieży RNS'a właśnie we Wrocławiu.

Pod blokiem. Koledze w CC trzy razy ukradli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

chciałbym odświeżyć temat, mam zamiar zalorzyc alarm bezpilotowy:

 

http://maxitec.pl/autoalarm-do-magis...odstawowa.html

 

ale jestem kompletnym laikiem jeżeli chodzi o elektronikę samochodowa. Tutaj prośba do Was Proszę o pomoc co dokładnie potrzebuje dokupić do tego alarmy oprócz czujników i syrenki.

 

Gdzie znajduje szyna canbus, i jak się w nią bezpiecznie wpiąć

 

I czy ktoś posiada schemat instalacji elektrycznej do passata b6 żebym mógł podłączyć alarm jak należny bez zbędnego błądzenia

 

Dziękuje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pod blokiem. Koledze w CC trzy razy ukradli.

 

Dzisiaj po ogarnięciu trochę autka (mycie, odkurzanie itp) pogimnastykowałem się trochę. Tak więc idzie po treningu (pierwsze razy się włączał alarm) zdemontować radio i nic nie zawyje, nie opiszę dokładnie co i jak. Z odkręceniem koła jest już lepiej, jeszcze koło się nie oderwie od ziemi a już wyje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj po ogarnięciu trochę autka (mycie, odkurzanie itp) pogimnastykowałem się trochę. Tak więc idzie po treningu (pierwsze razy się włączał alarm) zdemontować radio i nic nie zawyje, nie opiszę dokładnie co i jak. Z odkręceniem koła jest już lepiej, jeszcze koło się nie oderwie od ziemi a już wyje.

Mógłbyś trochę wyjaśnić swój post?

Czy chodzi o to, że jak nie ma radia to syrena nie wyje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie czy w B7 z 2012r syreny szukać pod błotnikiem czy gdzieś indziej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak fabrycznie montowana to właśnie tam (prawy-przedni błotnik), a jak ktoś dokładał to wszędzie - ja mam np. na podszybiu ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z syreną alarmu u kumpla w B6. Był błąd, że jest uszkodzona. Po podmianie na inną oryginalną dalej nie działa. 

Czy mógłbym prosić o schemat elektryczny syrenki? 

Chciałbym sprawdzić przewody czy nie ma gdzieś przerwy. Masę to nie problem ale te dwa pozostałe to już nie wiem.

Czy plus na pinie 3 będzie z bezpiecznika nr. 14?

LIN z pinu 1 to gdzie idzie? Do bordnetza? Która to będzie wtyczka i pin? 

Proszę o pomoc jak ktoś ma schematy, żeby spojrzał. Rocznik Passata - 2010.

 

Sprawa dość pilna. Będę wdzięczny za pomoc. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilanie syrenki - pin 3, faktycznie idzie do SC14 (model B7). Magistrala LIN - pin 1, idzie do modułu komfortu (nie Bordnetz/BCM), który jest umieszczony za schowkiem nad nogami pasażera. W module komfortu jest to wtyczka 6 pinowa, pin 6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A syrenę już masz? 

  • Like 1
By nTomek,

Wątek przeniesiony z innego tematu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@nTomek Nie syreny jeszcze nie mam, a ma jakiś numer??? I gdzie ją najlepiej zamontować, gdzie jest orginalnie?? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1K0951605C w prawym przednim błotniku. Cały temat o tym. 

Można też zamontować na podszybiu między ECU i wlotem powietrza do kabiny. 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, nTomek napisał:

1K0951605C w prawym przednim błotniku. Cały temat o tym. 

Można też zamontować na podszybiu między ECU i wlotem powietrza do kabiny. 

Jeszcze raz wielkie dzięki za wszystko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Matiz4 Do montażu na podszybiu można wykorzystać "puszkę" od Skody - numer 1Z0951227B. Po lekkim odgięciu uszu pasuje jak ulał.

syrena_passat_b6.thumb.JPG.061640ff1461babee51d1e87060ae8ff.JPG

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności