Skocz do zawartości
Gość browaarr

Jakie CB / Trudny wybór CB (dyskusje)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mr_simon
a co do anteny to owszem w miesice 145 cm moze byc troche uciazliwe ale na trase super

 

A dlaczego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość simo
a co do anteny to owszem w miesice 145 cm moze byc troche uciazliwe ale na trase super

 

A dlaczego?

 

pewnie dlatego ze jak nie masz w radiu rfgaina to duzo smieci bedziesz na dlugiej antenie zbierac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zapodałem U-520 z Hustlerem 100 i też jestem zadowolony. Miałem brać MLkę jakąś, ale 150cm mnie zniechęciło, bo mówie nie bede jadąc przez wiochy napier..alał po wszystkich gałęziach. Zasięg jak należy, aż nieraz w mieście jestem zdziwiony jak stoję gdzieś między wysokomi murami. Jak próbuję radyjko jak mnie słychać, to zawsze kilka mobili odpowie że bdb, na 5, wzorowo, ale to też zasługa nie tyle samej anteny co mocnego mikrofonu w tym Unidenie.

 

Trzeba znaleźć jakiś kompromis, bo nieraz porządna długa antenka może Ci tylko zaszkodzić, jak bedziesz słyszał wszystko i zarazem nic i cały czas kręcił SQ czy gainem.

Dlatego taki Hustler 100 wydaje sie być w sam raz.

 

Moim zdaniem jak radyjko ma Ci służyć tylko jako antymisiek, to starczy alan 100 czy jakaś cobra. Jak chcesz czasem spytac jak dojechac, czy ktos Cie zawoła i trza bedzie cos pogadac, to lepiej miec np. takiego Unidena i antenę przynajmniej 100cm. Bo być tylko biernym słuchaczem czasami sie nie da :)

 

No i kwestia ceny. Musisz sie zmieścić do 400zł, to akurat bierz U-520 300zł + Hustler IC-100 85zł + strojenie 15zł i w drogę........

 

Uważam że ten U-520 to wybór w sam raz do mobila, jeśli chodzi o jego możliwosci, cenę, jakość, wygląd... No ale zawsze jakiś minus musi być (deklaracja zgodności).

Jednak osobiście nie słyszałem żeby podczas kontroli zabrali komuś radyjko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mr_simon
a co do anteny to owszem w miesice 145 cm moze byc troche uciazliwe ale na trase super

 

A dlaczego?

 

pewnie dlatego ze jak nie masz w radiu rfgaina to duzo smieci bedziesz na dlugiej antenie zbierac

 

RFGAIN`a mam w CB, no chyba, że oto chodzi z długością anteny, ale i tam uważam, że powinno być minimum 150cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marynarz

a ja mam radyjko alana 78 plus i antenke president 72mm i jestem zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
72mm

 

Wiem wiem nie ten klawisz się kliken. :597: :597:

:607:

Do zestawu mobilnego czy też stacjonarnego najlepszą anteną jest maszt o wysokości 11 metrów-wiadomo niemożliwe i dlatego im dłuższa antena tym lepiej.

 

Radiostacja - wiadomo to co teraz jest dostępne w sprzedaży = szumofony.

Radio CB im starsze tym lepsze .

 

Ktoś pisał że 1,5m po krzakach - wolne żarty a co maja powiedzieć kierowcy ciężarówek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mr_simon

 

Radiostacja - wiadomo to co teraz jest dostępne w sprzedaży = szumofony.

Radio CB im starsze tym lepsze .

 

Ktoś pisał że 1,5m po krzakach - wolne żarty a co maja powiedzieć kierowcy ciężarówek.

 

W pełni popieram i podzielam Twoje zdanie! :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Do zestawu mobilnego czy też stacjonarnego najlepszą anteną jest maszt o wysokości 11 metrów-wiadomo niemożliwe i dlatego im dłuższa antena tym lepiej.

 

Ktoś pisał że 1,5m po krzakach - wolne żarty a co maja powiedzieć kierowcy ciężarówek.

 

W Suwałkach kolego, to pewnie z 11 metrową anteną się wszędzie zmieścisz. Rozumiem.

Ale przyjedz na śląsk pojeździć, to bedziesz wiedział o co chodzi, że wolne żarty sie skończyły.

Jezdzisz tylko tam gdzie tiry?

Na passku kombi 1,5m antena sięga naprawde wysoko i wystarczy że jedziesz jakąś uliczką np. wzdłuż parku (tam gdzie ciężarówki nie mogą) i już walisz batem po gałęziach.

 

Pozatym ja przekładam swój zestaw pomiędzy passkiem a transitem connectem i 1m antena nieraz mi była za wysoko.

A kupować antene 1,5m żeby ją montować na uchwycie u dołu klapy jest nieporozumieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam..

Radio CB im starsze tym lepsze

alan 100plus +bat 1,5m lub 1m czy 520 + 1,5m lub 1m????

szczerze wolałbym metrówkę do kombi..

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
520 + 1,5m lub 1m????

 

Z dwojga złego to Uniden i jak najdłuższa antena i najlepiej w dziurę po UKF .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z dwojga złego to Uniden i jak najdłuższa antena i najlepiej w dziurę po UKF .

o tak ma Preziu zrobione i smiga zajebiscie, zmasowane porzadnie i juz.

Fotki sa dostepne w linku w podpisie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

quote]

 

W Suwałkach kolego quote]

 

Nie rozpętuj wojny bo nie oto chodzi .

Mamy ludziom pomagać więc i Tobie przyda się rada na krzaki o taka ; http://www.president.com.pl/index.php?s=oferta:anteny&ps=2&model=wa27

 

Nie gałęzie Ci zaszkodzą lecz druty a do tych jeszcze daleko.

Tutaj można sobie zobaczyć jak radzą sobie inni http://foto.cb.nio.pl/index.php?cat=4

A to że ktoś montuje antenę na uchwycie u dołu klapy trudno może ma garaż podziemny i po miesiącu parkowania promiennik do wymiany.

 

Pozdrawiam Janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zmasowane porzadnie i juz.

O i bardzo dobrze podkładkę jakąś dawałeś pod spód ?

A co z UKF spliter czy diplekser ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkadka tylko ta co byla z Alaska, nic wiecej nie trzeba dawac

montaz bez zdejmowania podsufitki, 30 min max.

dziurka jest tak mala ze nie trzeba nic dawac - nawet lekko spilowac pilnikiem

A UKFu nie mam - nie uzywam, mam radio z USB i nie potrzebuje, ale kobita mi brzeczy i pewnie zaloze jakes g.... na szybe z tylu (mam varianta)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na szybe z tylu

Wykorzystasz instalację do ogrzewania szyby czy wciśniesz po prostu jakąś chińską niby antenkę gdzieś w uszczelki?

 

Co do podkładki chodziło mi o taką żeby wzmocnić blachę dachu bo pęd powietrza może trchę szkód narobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wykorzystasz instalację do ogrzewania szyby czy wciśniesz po prostu jakąś chińską niby antenkę gdzieś w uszczelki?

kupie jakas chinska tanioche, radio to 5%, 95% to CB i muzyczka z USB :cwaniak:

pęd powietrza może trchę szkód narobić.
- nie narobi,

antena jest tak sztywna, zreszta w tym miejscu gdzie jest dziura po antenie blacha ma z 2mm grubosci wiec jest chyba jakos wzmacniana juz fabrycznie, a cewka jest sztywno przymocowana do dachu i przy duzych predkosciach bat zaczyna sie wyginac min 0,5m nad dachem wiec raczej sie nic nie stanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkładka to anteny klasy (a właściwie wagi) Alaski nie jest potrzebna - natomiast gdybyś chciał wsadzić w dach np Santiago - gdzie waga jest spora i grubość promiennika też duża - musiałbyś dać podkładkę z blachy i to dosyć sporą. Dach jest stosunkowo miękki i myśle że poddatny na odkształcenia.

 

Co do anteny ukf - w większości przypadków wystarczy dowolna na szybe wklejana, choć poza miastem można zapomnieć o dobrym odbiorze.

Jeśli ktoś chce koniecznie mieć CB w dachu i do tego mieć bardzo dobrze działające radio może założyć.... antenę automatyczną a jeszcze lepiej półautomatyczną - bo wysuwa się w zależności od potrzeb od 20cm do 90cm. I nie mówić proszę że się nie da bo u mnie z przodu siedzi Hirschmann:) a sama antenka jest w kolorze czarnym więc wygląda super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osiah, pochwal sie ta antenka

jak to wyglada? jakies fotki moze :cwaniak:

Preziu jest zainteresowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności