Skocz do zawartości
Gość browaarr

Jakie CB / Trudny wybór CB (dyskusje)

Rekomendowane odpowiedzi

czymś specjalnym się kierowałeś?

Wybór radia zacząłem najpierw od oglądania modeli. Zobaczyłem TTI i...wiadomo, niebieskie podświetlenie, pasujące do B5. Wskoczyłem na cb-radio.pl, poczytałem TEN wątek. Właściciele tego radia nie narzekają, chwalą je. Poza tym Uniden nie ma tej nieszczęsnej homologacji a nie chcę się użerać z kimś upierdliwym w razie czego. Kolejny argument to cena - z dobrą anteną niecałe 400 zł. No i po czwarte wątpię czy moja narzeczona zaakceptowałaby inny model :D .

jakieś problemy podczas zakupu?

Od strony sprzedającego najmniejszych. Jedyny feler to prędkość polskiej poczty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam...

znalazłem jeszcze coś takiego :

http://www.allegro.pl/item186599791_alan_100_plus_antena_hustler_ic_100.html

 

teraz zastanawiam się nad TTI 770 +Sirio ML 145 za 385pln ze względu na podświetlenie (możliwość podłączenia głośnika zewnt):ok: , lub ten Alan 100 plus +Hustler 100 za 320pln ze względu na kasę,

 

kurde sam już nie wiem? :(

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

gobi, a czytałeś może mój pierwszy post w tym temacie, doczytałeś zapewne o kwocie jaką mogę przeznaczyć na ten sprzęt ;)

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jarod, ja kupiłem sobie właśnie TTI 770 (piękny niebieski podświetlacz ,pasujący do zegarów ;) )+ hustler 100cm (podkładka pod antenę) i jestem zadowolony :)

Kupowałem na Słowackiego w CB-Carlos, wiem że przepłaciłem bo z dostrojeniem zapłaciłem 500 pln w zasadzie bez montażu a z wtyczką do zapalniczki , którą obciąłem (montowałem w domku z przeprowadzeniem kabelka pod sufitem). Mam certyfikat , gwarancję "od ręki, na miejscu" i działa w sumie wydaje mi się że poprawnie .Na allegro taki zestaw jest dużo tańszy ,mi głównie chodziło o gwarancję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na allegro taki zestaw jest dużo tańszy ,mi głównie chodziło o gwarancję.

Dare2 wystawia faktury i jak najbardziej dostajesz gwarancję. Tak więc stówkę mogłeś zaoszczędzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na allegro taki zestaw jest dużo tańszy ,mi głównie chodziło o gwarancję.

Dare2 wystawia faktury i jak najbardziej dostajesz gwarancję. Tak więc stówkę mogłeś zaoszczędzić.

zgadza się,ale w przypadku awarii radia muszę je odesłać a tak mam na miejscu (10 min drogi) wymianę lub dostanę zastępcze ;) tak mnie poinformował pan sprzedawca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam..

TTI 770 (piękny niebieski podświetlacz ,pasujący do zegarów )+ hustler 100cm
:ok:

i to chyba będzie to, postanowiłem: biore taki sam zestaw,

w W-wie znalazłem za 355pln (zestaw),

w przypadku awarii radia

pracuje tutaj, tak więc jak by co to "no problem"....

jak transakcja stanie się faktem to się pochwale...

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mr_simon

Ja polecam: Uniden 510 lub 520 ewntualnie jeżeli dysponujesz gotówką to polecam President Herbert co do anteny to Siro, Sirtel, Lem lub President z batem minimim 150cm. Nie chciałbym abyś mnie źle zrozumiał, jeżeli wybierasz radio, które komponuje się z wyświetlaczem zegarów i jest typowym szumołapem i antenę 100cm to wyjade mi się, że nie zależy Ci na dobrym odsłuchu i nadawaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mr_simon, ma racje

lepiej raz zainwestowac w sprzet i juz

a tak to wlasnie jest: nakupuja badziewia najtanszego, antenka gratis (60cm) a potem 20 razy na godzine "koledzy jak mnie slychac ?" albo na trasie co 2 min sie pytaja "jak drozka ...."

Jak kupicie dobre radio i antene, zestroicie to nie trzeba bedzie sie pytac, wystraczy wlaczyc radio i sluchac i wszystkiego sie mozna dowiedziec bez gadania

Jak pytacie o rade to po co ?? chyba po to zeby uslyszec rade madrzejszych w danej dziedzinie i dpoiero podjac decyzje

ja jak sie pytam o rade to wyslucham madrzejszych a potem mysle i podejmuje decyzje, a mam wrazenie ze decyzje podjeliscie przed opublikowaniem postow.

Mowie wam jeszcze raz: lepiej zainwestowac w dobry sprzet niz kupic go..no, ktorego jedyna zaleta jest top ze pasuje do szminki narzeczonej

ufff.... koniec kazania :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TTI 770 (piękny niebieski podświetlacz ,pasujący do zegarów )+ hustler 100cm

:ok:

i to chyba będzie to, postanowiłem: biore taki sam zestaw,

w W-wie znalazłem za 355pln (zestaw)

Nie lepiej dołożyć 3 dychy i wziąć antenę sirio ml 145?

(sporo się naczytałem na temat długości anteny na naszym forum i przede wszystkim na cb-radio.pl)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam..

Uniden 510 lub 520

chyba nie nie mają homologacji czy czegoś tam w polsce, a nie chcę się użerać z miśkami, jeżeli ja o tym wiem to "oni" też i z nas dwóch to on pisze mandaty, a nie zawsze uda mi się ominąć policję, albo nawet rutynowej kontroli...

z batem minimim 150cm.

nie przejdzie ze względów estetycznych, mam kombi i nie widzi mi się taki maszt 1,5m na dachu, wydaje mi się wystarczy dobry 1m, tym bardziej że nie potrzebuje zasięgu 20km, po co mi słuchać co się dzieje 20km w bok, zasięg do 5km na trasie wystarczy by zdiąć noge z gazu lub uprzedzić innych,

mr_simon, kpl który proponujesz wyjdzie 450pln minimum, a to jest o 100pln za dużo co chcę przeznaczyć na ten sprzęt, na samym początku zastanawiałem się nad Alanem 100plus + 66cm, tak więc i tak chyba dobrze że staneło na TTI 770 + Hustler100

uważasz że TTI 770

jest typowym szumołapem
, to cenne uwagi, ale to są kolejne pieniądze które musze założyć na ten sprzęt, wydaje mi sę że i tak jak na osobę początkującą to sprzęt będzie git,

w sumie jeszcze nie kupiłem jestem umówiony na środę na zakup, tak więc wszystkie uwagi mile widziane

 

Duży, Nie lepiej dołożyć 3 dychy i wziąć antenę sirio ml 145?

 

uważasz że przy TTi będzie lepiej??

 

dzięki[/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mr_simon napisał/a:

z batem minimim 150cm.

 

nie przejdzie ze względów estetycznych, mam kombi i nie widzi mi się taki maszt 1,5m na dachu

Przecież i tak siedzisz w aucie. Poza tym antenka wg mnie bardzo dobrze się prezentuje na kombi i jest prawie niewidoczna na jasnych tłach, tudzież na tle jakichś krzaczorów ;)

uważasz że przy TTi będzie lepiej?

Z tego co czytałem, to główną rolę w zestawie odgrywa antena.

Poza tym czytałem, że hustlery świszczą i ludzie nalepiają jakieś kulki czy inne kombinacje, żeby wiatr inaczej omiatał antenę.

Ja brałem ten zestaw z poczuciem, że biorę jedną z najlepszych anten magnesowych i że to zrekompensuje ewentualne niedociągnięcia w konstrukcji radia.

Jak na razie jestem bardzo zadowolony.

A obawiałem się właśnie, ze będę podróżować z jakimś ciągłym szumem i trzaskiem - przy odpowiedniej regulacji nic takiego się nie dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

wracamy do punktu wyjścia:

ktoś ma Uniden 520 i bat 1,5m i jest zadowolony, ktoś inny ma TTI770 i bat 1m i jest zadowolony, ktoś inny ma TTI770 i bat 1,5m i jest zadowolony, jak znajde jeszcze kogoś że ma Alana 100plus i bat 0,6m i też jest zadowolony........

a ja myślałem że zakup radyjka będzie taki łatwy, a najgorsze jest to że każdy ma rację.....

Z tego co czytałem, to główną rolę w zestawie odgrywa antena

a jak do alana 100plus dam antene sirio145 to będzie dobrze?

 

czyli co, TTI770+sirio145 będzie ok? (wiem dla jednych tak, dla innych nie i tak w kółko)

punkt widzenia zależy od punktu siedzenia

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mr_simon
chyba nie nie mają homologacji czy czegoś tam w polsce, a nie chcę się użerać z miśkami, jeżeli ja o tym wiem to "oni" też i z nas dwóch to on pisze mandaty, a nie zawsze uda mi się ominąć policję, albo nawet rutynowej kontroli...

 

Dlaczego masz się użerać, Unidem przecież to radio z podstawową 40-stką w AM i mocą 4wat na wyjściu, więc w czym problem? Czasy kiedy musiałeś mieć zezwolenie wydane przez PAR (Państwową Agencję Radiokomunikacji) z własnym numerem wywoławczym już dawno minęły.

 

nie przejdzie ze względów estetycznych, mam kombi i nie widzi mi się taki maszt 1,5m na dachu, wydaje mi się wystarczy dobry 1m, tym bardziej że nie potrzebuje zasięgu 20km, po co mi słuchać co się dzieje 20km w bok, zasięg do 5km na trasie wystarczy by zdiąć noge z gazu lub uprzedzić innych,

 

Małe anteny w połączeniu z typowym szumołapem to niesamowite nieporozumienie niedość, że będziesz musiał jeździć cały czas z rozkręconym squelchem to jeszcze zasięg nadawczo/odbiorczy wysienie maksywalnie 2 kilometry w lini prostej. Takie coś można używać w mieście, ale nie na trasie.

 

Jeżeli nie stać Cię na zakup nowego radia, możesz przecież kupić dobre używane. Ja mam naprawdę wiekowe radio z lat 80-tych Midlanda 150M i naprawdę tylko ustępuje radiom z wyższej półki i to tylko niektórym.

 

Najważniejsze czym należy się kierować przy zakupie cb-radia to posiadane przez nie filtry. Podstawą musi być filtr ANL, który elimunuje zakłócenia np. z alternatora, następnie filtr NB poprawiający jakość odsłuchu przy zakłóceniach radiowych i od instalacji elektrycznej. Dlaszą sprawą będzie automatyczna bramka szumów ASC, która swój próg odcinania dopasowuje do poziomu szumu i zakłóceń i wyręcza nas z manipulowania pokrętłem blokady szumów gdy zmieni się poziom zakłóceń na kanale.

 

Naprawdę nie polecam radii typu Cobra, Alan 100, itp.

Z dobrych CB tanich polecam: Alan 18, Alan 28, są to radia wiekowe, ale naprawdę rewelacyjne, i można je kupić już za 100zł, natomiast trochę droższych to Uniden 520XL, President Johny, Harry, używane można również tanio kupić.

 

Co do anten to polecam każdą która ma minimum 150cm, bo tu w zasadzie nie ma reguły.

 

Więc jeżeli zależy Ci na dobrym odsłuchu i nadawaniu to polecam zainwestować w dobry sprzet, bo nie jest to tylko skuteczny antyradar, czy na bierząco świerze informacje tego co się dzieje na trasie, ale i dobra zabawa. :hurra:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak przykleję się do tematu i rzucę pytanko:

stałem się właśnie SZCZĘŚLIWYM posiadaczem zestawu CB (nowego oczywiście :hyhy:), składającego się z: radia Midland 1001Z i anteny Sirio AS 100 MAG. Co do anteny, to jej parametry znam. Natomiast w kwestii radyjka, to zdziwko mnie złapało, bo na allegro znalazłem takie, ale ONLY jedno i to ciut inne niż moje. A chciałem sobie cenę porównać i trochę się o nim dowiedziec. Wiec może jakieś komentarze bym prosił - czy ktoś już na takim sprzęcie "pracuje", itp... itd... Z góryyyy dzięki :padam:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm... - poczytałem trochę i "rewelki" to raczej nie robi :zdegustowany: Pozytywnych opinii tam za wiele nie było, a "u siebie" kilku pytałem, co takie mają radyjka - i nie narzekają, a są nawet wręcz podekscytowani. A zresztą - okaże się na trasie :cwaniak: DZIĘKS Duży za likn-a :padam:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam..

i nie narzekają, a są nawet wręcz podekscytowani
czyli każdy swoje chwali ,

mi się nasuwa tylko jeden wniosek: co bym nie kupił to i tak będzie źle, ale trzeba wybrać mniejsze zło i kupić radyjko,

w środę jestem umówiony do sklepu, skorzystam z waszych uwag i rad (wszystkie bardzo cenne i dużo się dowiedziałem), wypytam chłopa a sklepie i coś wybiore, mam nadzieje że z torbami nie póję, muszę tylko ochłonąć co by nie dać mu się namówić na jakieś gó.....

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name="Duży

....Ja brałem ten zestaw z poczuciem, że biorę jedną z najlepszych anten magnesowych i że to zrekompensuje ewentualne niedociągnięcia w konstrukcji radia.

Jak na razie jestem bardzo zadowolony.

A obawiałem się właśnie, ze będę podróżować z jakimś ciągłym szumem i trzaskiem - przy odpowiedniej regulacji nic takiego się nie dzieje.[/quote]

 

w 100% popieram duzego, tez ostatnio kupilem sobie zestaw (uniden 520xl + sirio 145) i jestem super zadowolony, sam wychodze z zalozenia ze lepiej kupic sobie cos raz a pozadnie a nie probowac sie zaspokoic tandetnymi podrobkami ;)

w koncu dlatego jezdze VW PASSATEM :D

a co do anteny to owszem w miesice 145 cm moze byc troche uciazliwe ale na trase super

sam sobie odpowiedz po co Ci cb, miasto czy trasa

pozdrawiam i zycze powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności