Skocz do zawartości
Gość browaarr

Jakie CB / Trudny wybór CB (dyskusje)

Rekomendowane odpowiedzi

A nie lepiej wpakować anteny w otwór po antenie FM zamiast bawić się w mocowaniach na klapie, co nie jest dobrym miejscem na montaż anteny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś mi tam antena nie widzi się, najlepiej to aby była magnesowa z motylkiem na dachu, bo na klapie to nie bardzo antenę montować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I taki uchwyt na klapę zdecydowanie odradzam, zrobi więcej szkody niż pożytku.

Zastanów się nad tym ci pisze cinul, to najlepsze miejsce na antenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok co do anteny na stałe to tak, a coś z anten magnesowych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba każdą antenę daje się wrzucić na magnes. Niektóre wymagają bardzo porządnych magnesów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a antenę możesz wybrać np taką :

http://www.cb-radio.info.pl/sklep/anteny/samochodowe/rid,601.html

tylko, że musi być na uchwycie:

http://www.cb-radio.info.pl/sklep/uchwyty/bagaznikowe/rid,83.html

bo żaden magnes jej nie utrzyma, mam taką antenkę u siebie i jestem zadowolony.

 

Nie chce aby mi prz 160 spadła antena...

 

http://allegro.pl/sirio-titanium-1200-chrome-antena-cb-montazowa-i2165788148.html

a taka antenka?

lub

http://allegro.pl/mocne-sirio-turbo-2000-pl-blue-145cm-lodz-knktr-i2161048712.html

Edytowane przez chalek2233

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DSC05561.JPG

ten uchwyt to jest aby przymocować na klapie bagażnika i to bardziej do sedana a ja chce do kombi passka, ale jeśli masz coś takiego ma klapie w kombi to podeślij fotke.

Też mam kombi i tak to wygląda. A co do anten o które pytasz nie mam zdania nie użytkowałem ich, nie do końca jestem pewny tego przegubu przy sirio turbo, po jakimś czasie moze siewyrobić i antena przy większej prędkości może sie kłaść. Obie mają 5/8 fali i długość powyżej metra no i Sirio to dobra firma pod warunkiem , że nie są to podróby.

DSC05562.JPG

DSC05560.jpg

Edytowane przez kajaru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie chce aby mi prz 160 spadła antena...

 

Na dobrym magnesie 14,5 cm nie spadnie - jeździłem z takimi prędkościami z ML-145 i ani drgnęła. Widzę, że raczej nie preferujesz anten z dłuższymi promiennikami i raczej skupiasz się na tym aby można było ją położyć. Jeśli miałbym wybierać z tych dwóch to wybrałbym Turbinę, ale jakoś to mocowanie do mnie nie przemawia.... Myślę, że dobrym kompromisem będzie wybór np. Sirio Performer 800 Ma dobre osiągi, solidną podstawę magnetyczną i można ją położyć. No i zawsze możesz kupić ją taniej niż na allegro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na autobanie w garbatym ML-ka nie spadła przy 190km/h

 

czekam aż się troszkę cieplej zrobi i przetestuję siro twin-car, zobaczymy jak się będzie sprawować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kajaru dosyć fajnie to wygląda, napisz mi jeszcze jak u mniej z zasiegiem i czy jest w zestawie wtyk do radia?

 

Co myślicie też o antenach LEMM?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czekam aż się troszkę cieplej zrobi i przetestuję siro twin-car, zobaczymy jak się będzie sprawować

 

Jeżeli chodzi o zestaw z seryjną anteną to cieniutko ... ja u siebie mam przerobioną TwinCar z główka DV i Anteną Sirio Super 9. Jeżeli chodzi o wytrzymałość i mocowanie to siedzi dosyć solidnie, stroi się bardzo dobrze. Także w serii nie polecam, natomiast po tuningu jak najbardziej. TU opisywałem

 

Co myślicie też o antenach LEMM

 

Zależy który model

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Któryś model Lemm do stówki o podobnej długości będzie miał porównywalne parametry do SIRIO DV-27S?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lemm AT 1500 lub AT 1700

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ty kolego za długi bat. A na tym SIRIO DV wiecie może da rade użytkować bez strojenia? U mnie jak zestroją miernikiem chińskim to ja dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co ty kolego za długi bat. A na tym SIRIO DV wiecie może da rade użytkować bez strojenia? U mnie jak zestroją miernikiem chińskim to ja dziękuje.

Nie polecałbym nadawać bez zestrojenia, chyba że lubisz smażyć końcówki mocy, DV-27S stroi się bardzo dobrze u mnie:1,2/1,0/1,2.

Zasięg, na takich samych antenach DV-27S z kwassolino rozmawiałem w linii prostej przez całą Bydgoszcz na odległość ponad 11km. Po drodze linie energetyczne i zakłady przemysłowe czyli zakłóceń po drodze od cholery cb radio to Walker lub Alan 18. Z Tuńkiem (U-510 + sirio AS100) standard to 8.5 - 9km.

Wtyk nie pamietam czy był w komplecie antenę kupiłem dwa lata temu.

 

Jeżeli chodzi o montaż na uchwycie jak u mnie to jedna uwaga:

śruby od uchwytu są zakończone ostrym stożkiem, przy montażu uchwytu trzeba delikatnie wkręcić śruby żeby zaznaczyły na lakierze miejsca styku z karoserią następnie wykręcić jedną i małym wkrętakiem włożonym przez otwór po śrubie usunąć lakier żeby uzyskać dobry kontakt z masą. To samo robimy z drugą srubą.

Żeby po ewentualnym zdjęciu uchwytu nie zostały ślady na blachach trzeba spiłować stożek na końcówce śruby. I dopiero wtedy dokręcić śruby mocujace uchwyt.

Edytowane przez kajaru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie kajaru, za jakiś czas będe szukał drugiej anteny do innego auta to się odezwe. Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Radyjko YOSAN 3031 TURBO lub TTI TCB-881 z ASC? Potrzebuje takiego gdzie przyjemnie się słucha. Które najlepiej sie sprawdzi?

antenka to może SIRIO ML-145 cm? Potrzebuje anteny z motylkiem (łamanej) bo mam niski garaż, w SIRIO ML bata bym musiał odczepiać. Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.

 

Witam,

 

Ja osobiście mam Yosana 2024 z którego jestem bardzo zadowolony w zestawie z anteną Sirio ML 145. Generalnie Yosan to najlepszy

wybór w kategorii tańszych rozwiązań niczym nie ustępuje Presidentom, których jakość bardzo się popsuła w ciągu ostatnich kilkau lat. Yosan 2024 posiada ASQ z którego jestem też zadowolony, ponieważ używam radia jedynie w trasach, w większym mieście oczywiście to lipa ponieważ w eterze jest taki śmietnik że tylko radio z RF-Gainem może sobie dobrze radzić.

Więc musisz sobie sam odpowiedzieć jakie radio będzie dobre dla Ciebie.

Co do Yosana 3031 turbo to matki sam odbiornik i nadajnik jak 2024. Różnica to kilka dodatkowych funkcji, które tak naprawdę są tylko bajerkami jak dla mnie mało znaczącymi, których podczas jazdy raczej się nie używa, no i oczywiście wielka różnica jeżeli chodzi o aspekt wizualny. Jeżeli kupujesz radio oczami to tylko Yosan 3031 :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównałem te dwa radyjka w odsłuchu i zdecydowanie bardziej przypadł mi do gustu yosan turbo. Również Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No ok co do anteny na stałe to tak, a coś z anten magnesowych?

 

Kolego, ja mogę z czystym sumieniem polecić SIRIO Omega 27 MAG. Jest łamana, ma 100cm, zbiera jak dla mnie bardzo dobrze (ok 10km i jest czysty głosik). Przy 160km/h mi nie odpada, pędziłem z nią 200km/h u zachodnich (nie)przyjaciół i żadnych problemów :) Zamontowaną mam z tyłu z prawej strony dachu auta jeszcze na dodatkowej folii. Ceny wg serwisu typu porównywarka cen od 89 do 200zł.

Edytowane przez MSK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie do końca jestem pewny tego przegubu przy sirio turbo, po jakimś czasie moze siewyrobić

Kolego założyłem już 4 takie anteny (czarne i Blue). Najstarsza ma teraz chyba ze cztery lata i nie problemu z przegubem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności