Skocz do zawartości
Gość browaarr

Jakie CB / Trudny wybór CB (dyskusje)

Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem, że to był teren zabudowany. W takim razie tylko pogratulować takiego wyniku, bo jest bardzo dobry przy takim zestawieniu sprzętowym.

Kumpel w zabudowanym ja byłem na stacji jakieś 2 km od miasta:)

Ale w takim bąc razie rozumiem że to jest raczej max możliwościowy tego sprzętu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli ktoś się chce ze mną założyć to możemy spotkać się w Siedlcach i porównać która antenka jest lepsza!! Wasze "baty" które mało klapy lub dachu nie wyrwą czy moja malutka! Zakładam się o czteropaczek co do zasięgu!!!!

Jak się będę wybierał, to dam znać. Wezmę ze sobą tego czteropaka. Ty weźmiesz drugiego i porównamy.

 

ja dodatkowo mam założony przez kolegę wzmacniacz antenowy który poprawia jakość i zasięg antenki

To pytanie już padło - masz wzmacniacz, przedwzmacniacz czy 2w1? Jakiś model konkretnie?

No i nie mam pomysłu w jaki sposób on poprawia jakość tej antenki. Zasięg jeszcze jestem w stanie zrozumieć.

 

Dodatkowo to mega wieś wozić takiego bata na dachu chyba że ktoś chcę ze swojego samochodu zrobić rozgłośnię radiową!!

Zależy od tego czego człowiek oczekuje od radia.

Dla mnie, może nie mega wsią, ale nieporozumieniem jest wożenie anteny typu Georgia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:wmorde

Ja się poddaję dalsza dyskusja z kolegą polo974 na temat CB zacznie przypominać kabaret.

I zaznaczam, że nic nie mam do Unidena510, całkiem przyjemny sprzęt, ale z tym kikutem(Georgia , Florida) to max 1,5km dolecisz. "Czyli jak mnie widzisz to cie słyszę."

"Dalekich" łączności koledze życzę.

 

wiesz co żal mi cię stary!! a Panowie jeżeli wasza wiedza płynie z allegro to powodzenia i macie rację rzeczywiście dalsza dyskusja z wami nie ma sensu - "znawcy allegro", "1,5km" hahaha ŻAL! A to może jeszcze pochwal się kolegom jaki ty masz zajefajny sprzęt:dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wiesz co żal mi cię stary!! a Panowie jeżeli wasza wiedza płynie z allegro to powodzenia i macie rację rzeczywiście dalsza dyskusja z wami nie ma sensu - "znawcy allegro", "1,5km" hahaha ŻAL! A to może jeszcze pochwal się kolegom jaki ty masz zajefajny sprzęt:dobrze

 

Dzięki za troskę!

Moja wiedza nie płynie z Allegro, kikuty typu Georgia i Florida już przerobiłem parę lat temu w praktyce kiedy jeszcze nie było takiego śmietnika w eterze i gości wołających co chwilę"mobilki jak mnie słychać" lub "koledzy sprawdzam radyjko...."tak wiec o zasięgu 20km na tych antenach możesz dzieciom bajki opowiadać.

A o sprzęcie z jakiego obecnie korzystam dowiesz się czytając informację w moim podpisie.

To tyle i dalszej dyskusji nie będę z Tobą prowadził bo jest bezprzedmiotowa i nie rób ludziom wody z mózgu rozpowszechniając takie informacje jak zasięg 20 km na Georgii, bo kupią takie coś i będą sobie w brodę pluli albo złoża reklamację u Ciebie.

Pozdrawiam

Jarek

Edytowane przez kajaru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a Panowie jeżeli wasza wiedza płynie z allegro to powodzenia

Nie wykręcaj kota ogonem,chyba że rzeczywiście masz problem z czytaniem ze zrozumieniem.Allegro nie było tu przytoczone jako źródło fachowej wiedzy,tylko jako najbardziej dostępny portal na którym możesz zobaczyć ile modeli ma Midland i abyś mógł przemyśleć twoją wypowiedź " Midland to radio nie przystosowane do samochodu określił bym je raczej radiem stacjonarnym!"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to jest raczej max możliwościowy tego sprzętu?

Nie koniecznie. Ja mam Unidena 510 + Sirio AS100. Nie pamiętam co miał wtedy kwassolino, ale osiągnęliśmy prawie 10 km w linii prostej. On nadawał spod domu, a ja go straciłem w Czarnowie koło kościoła. Natomiast z kajaru norma to 8 km. Zazwyczaj gubię go w lesie przed Czarnowem. Dodam tylko, że na początku miałem też Hustlera IC100 i współpracował z Unidenem bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale w takim bąc razie rozumiem że to jest raczej max możliwościowy tego sprzętu?

W zasadzie to trudno powiedzieć. Bardzo dużo zależy od warunków. Wysokość umieszczenia anten jest tu decydująca. Najlepiej takie łączności lokalne prowadzić po zachodzie słońca. Propagacja wtedy siada i nie ma zakłóceń z zagranicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno tu nie zaglądałem, a tu taki kabaret odchodzi. Ciężko się powstrzymać i coś nie napisać.

wiesz co żal mi cię stary!! a Panowie jeżeli wasza wiedza płynie z allegro to powodzenia i macie rację rzeczywiście dalsza dyskusja z wami nie ma sensu - "znawcy allegro", "1,5km" hahaha ŻAL! A to może jeszcze pochwal się kolegom jaki ty masz zajefajny sprzęt:dobrze

Twoja wiedza płynie z Allegro, bo tylko tam wciskają ludziom bzdety o cud antenach typu Georgia. Nawet wzmacniacza pod tego trypla nie masz podłączonego, bo poszłaby z dymem.Przedwzmacniacz tak, ale nic na poprawę nadawania, bo antena by tego nie wytrzymała. Wracając do radia ... Midland to w/g. ciebie radio stacjonarne. To sobie zobacz jak radio stacjonarne wygląda, bo akurat owe posiadam. Na nim masz dla przykładu Midlanda-Alana 28.

dsc00628b.jpg

 

Masz jeszcze znaFco jakieś wątpliwości? Te twoje 20 km na Georgi, to chyba z Kasprowego uzyskałeś ? Inna opcja odpada.

Jeszcze jakbyś chciał widzieć moje radio w samochodzie:

dsc00426x.jpg

 

Anteny ci nie pokaże, bo to 2m bat, a to dla ciebie przecież już masakra. Szkoda że nie jestem w Polsce, bo udałbym się na to porównanie anten. Nie słyszałbyś, anie nie doleciałbyś do połowy tego co ja. Poczytaj jeszcze coś na Allegro o cud antenach do 20cm i może jakimś ciekawym radiu. Przyjdź i poopowiadaj jeszcze kilka bajek, będzie się z czego pośmiać. Pozdrówka i przepraszam za OT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy popatrzyć na ustawione częstotliwości żeby wyciągnąć wnioski że Bogumił wie co mówi ;)

Co do kolegi z 15cm anteną to chyba się obraził i sobie poszedł :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do kolegi z 15cm anteną to chyba się obraził i sobie poszedł

I :dobrze .Wystarczy bajkopisarzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki , zobaczymy w praniu kiedyś jak to wyglądać będzie jak nie będzie:)

Wielkie dzięki:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, potrzebuję porady. Jako tako w temacie CB się orientuję, ale czysto amatorsko. :P Mam antenę Midland ML145, czy jakoś tak (w domu jest, a piszę z pracy :-D ). Potrzebuję jakiegoś radia do bardziej miejskich warunków (codzienna eksploatacja), ale nie chcę, żeby był to wypas. Po prostu nie wykorzystam jego możliwości. Zależy mi na tym, żeby nie wydawać dużo pieniędzy na radio, więc może być nawet używane w dobrym stanie.

Za trzy tygodnie mam trasę przez pół Polski i nie ukrywam, że do zakupu już teraz pchnął mnie właśnie ten fakt. ;)

 

Co byście polecili w kategorii 200-350 PLN? Tak, jak napisałem - może być używane, bo wiem że w tym przedziale cenowym nawet radio ze średnio-niskiej półki będzie trudno znaleźć fabrycznie nowe. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co byście polecili w kategorii 200-350 PLN? Tak, jak napisałem - może być używane, bo wiem że w tym przedziale cenowym nawet radio ze średnio-niskiej półki będzie trudno znaleźć fabrycznie nowe. :P

 

Z nowych:

http://www.ram.net.pl/product_info.php?products_id=106139

Zamawiając w tym sklepie możesz odebrać osobiście w Warszawie:

http://www.ram.net.pl/o_firmie.php

Z używanych poszukaj na allegro lub w komisach: Alan 18- dobra stara konstrukcja - sam go używam

Edytowane przez kajaru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawa propozycja. Zastanawiają mnie tylko napisy na obudowie. Czyżby President nie miał już homologacji na Polskę, jak swojego czasu Uniden i robią go pod inną nazwą? ;) Czy może to tak jak ze Skodą - "taki VW dla ubogich"? :-D;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co byście polecili w kategorii 200-350 PLN? Tak, jak napisałem - może być używane, bo wiem że w tym przedziale cenowym nawet radio ze średnio-niskiej półki będzie trudno znaleźć fabrycznie nowe. :P

Alan 28 , 18 czy stary 48 Classik. Jednak powtarzam, stara wersja Alana 48, ''szyta'' a nie na SMD.

Również dobre są stare Inteki, takie jak FM548-S czy 49 Plus. Dobrą propozycją też będzie prezio JFK z pierwszej serii. Nie pchaj się w trzaskofony, typu Uniden czy Stabo, itp. podobne wynalazki presidenta. To taka moja rada, ale wybór już należy do Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja już nic nie rozumiem... :wmorde No i kupić Alana 18 w dobrym stanie też niełatwo. A co myślicie o Alanie 109?

 

W razie czego zakręcę się za tym Presidentem/Stabo, ponieważ cena jest atrakcyjna, jeśli radio ma te same bebechy co President, a tylko inną obudowę.

 

Alan 28 i President JFK są dość spore, a w B6 za bardzo nie mam gdzie umieścić takiego radia nie na stałe. Podłokietnik odpada, bo nie chcę montować jeszcze głośnika zewnętrznego, a w popielniczce nie chcę rzeźbić.

 

Alan 109 i ew. ten President/Stabo mają tą zaletę, że są dość małe.

Edytowane przez Cronos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz zakręcić się koło stabo/prezia, ale życzę powodzenia w okresie propagacyjnym. Wtedy zrozumiesz do czego zmierzam.

No chyba że złapiesz gdzieś Taylora 1, czarnego i z wersją ASC. To można jeszcze przełknąć. Każda sroka, swój ogon będzie chwalić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności