Skocz do zawartości
Gość browaarr

Jakie CB / Trudny wybór CB (dyskusje)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość simo

a to jeszcze taki maly OT. Umownie jest kanal 2 uznawany za kanal dla taxi. Ale z tego co sie orientuje to taxi uzywaja chyba teraz innej lacznosci niz cb?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mr_simon
A co to jest zasięg zestawu CB?

 

W jednym przypadku będziesz miał zasięg na poziomie 20km mobil - mobil , bo jest dobra propagacja , twój odbiorca ma dobrze zestrojone radio , do tego mika z dopałem i słyszysz go czysto na 2 esach.

 

A wgrugim przypadku będziesz miał łączność ze stacją bazową , propy prawie wcale , duży ruch w eterze i jesteś za rogiem budynku , złapie ci sygnał ze 4 km i to przy sygnale +30 a 5 do 7 esów tylko szumy.

 

Tak więc zasięg jest bardzo umowny a właściwie po co komu zasięg 20km ?

 

Jak ktoś chce nawiązać dalekie łączności to proponuję radio z SSB

 

73!

 

19# nie przeklinam

 

I wszystko jasne. :hurra:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sfaragdas

tak ;-) wiec 20km zasiegu mi po to ze jak bede mial ograniczona odleglosc rozmowy np przez zabudowania czy inne czynniki np atmosferyczne to majac zasieg np. 20km w terenie otwartyym to w trudnych warunkach bede mial np 4 km

 

a jak mam zasieg w otwartym np 8km jak w przypadku tych malych antenek to w trudnych warunkach 1km nie przekrocze ;-) chyba dobrze mysle co?? pozatym wiekrzy zasieg jest mi potrzebny po to ze jak bede w niemczech sam smigal a bede chcial sobie z kims pogadac to bede dluzej z nim gadal niz na krotszej antence ;-)

 

ja mialem wybor anteny miedzy 1 m a 1,5m i 2m i wybralem 1,5m zeby nie bylo najgorzej ale tez zeby nie kosic wszsytkich galezi po drodze jak jade ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mr_simon

Jeżeli tak przedstawiasz sytuację to propunuję zmienić sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej,

mam do was prosbe bo mam ciezki orzech do zgryzienia chce kupic radyjko z antenka - bo mi sie spodobało jednak kompletnie sie na tym nie znam :(

wszyscy polecają Unidema czy Presidenta - ok ale unidem nie atestu czy czegos takiego( pozatym mozliwośc zakupu jest tylko na gieldzie albo przez internet) a president jest drogi :) wiec chce kompromisu. Wymysliłam sobie takie dwa zestawy tylko nie wiem czy to sa dobre zestawy - potrzebna mi wasza opinia lub rada... wiec ...

 

1 CB radio ALAN 100 PLUS ( teraz sie nazywa alan 102) + Antena CB SIRIO ML-145

 

2 Antena CB SIRIO ML-145 + CB radio TTI TCB-770 BLACK

 

Co prawda bardziej podoba mi sie ten alan ale ja sie nie znam. Wiekszosc z was zapewne ma jakies radyjka i uwaza je za super i korzysta dość czesto :) ja odrazu mowie ze to chyba raczej moj kaprys zeby to miec ... korzystać z tego bede raz na jakis czas wiec szukam czegos co w miare bedzie ok . Jedyny brak kompromisu jest w antenie jej nie chce zmienic :)

 

wiec czekam na wasza krytyke spostrzezenia uwagi

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magda, nerwusie :P zestaw nr 1 duzo lepszy od zestawu nr 2

krotko na temat ... i nie z zaskoczenia :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Preziu tez mi sie tak wydawalo :) a to radyjko (alan) juz znam bo takie mialam pozyczone od znajomego na wyjazd do spały i mi spasowalo. Ale chcialam zeby ktos to potwierdził :) czy to dobry wybór :)

 

 

 

pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Magda napisał/a:

chcialam zeby ktos to potwierdził czy to dobry wybór

 

[center:a5393de6fd] :ok: [/center:a5393de6fd]

 

Dwa głosy ci chyba wystarczą .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No miałem z Preziem na zlocie porównać działanie radyjek, ale zabrakło czasu...;-)

Ja jeżdżę z zestawem nr 2 i nie narzekam, wręcz zadowolony jestem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 CB radio ALAN 100 PLUS ( teraz sie nazywa alan 102) + Antena CB SIRIO ML-145

 

Ta radiostacja to "szumofon" - szkoda pieniędzy na taki "szajs"- antena ostatecznie może być .

 

2 Antena CB SIRIO ML-145 + CB radio TTI TCB-770 BLACK

 

Ta radiostacja to też "szumofon" i to na dodatek "bardzo-ruski"(chodzi o produkcję)-jedyne co się może przydać to "Regulacja czułości odbioru RF gain i mikrofonu MIC gain " ale zwykłemu śmiertelnikowi nie potrzeba tych funkcji w radiostacji mobilnej.

Bardziej przydatną funkcją będzie w aucie ANL-wycina zakłócenia od wszelakich elektrycznych "wyładowań" w osprzęcie silnika i odbiornikach prądu.

 

 

Proponuję coś z tej palety z naciskiem na 510 XL na przykład

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mildek

Cena/jakość króluje Uniden 510 lub 520. Mi wystarczał 510. A co do anten to się nie wypowiadam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W samochodzie jest potrzebne małe radio z 19 do komunikowania się na drodze i aby miało regulacje czułości RF gain MIC gain i nie wiem jak by było dobre radio a będzie słaba antena to cały zestaw bierze w łeb.

Ja mam midlanda z1001+gruche MASS2060 ze wzmocnieniem+antene PRESIDENT ML145 i z tego zestawu jestem zadowolony. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko, że Sirio ML-145 to dobra antena, a bardzo podobna, choć minimalnie lepsza, jest Midland ML-145. Za to President ML-145 jest od nich gorsza :) Popieram głosy za Unidenem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jest Midland ML-145. Za to President ML-145 jest od nich gorsza

Gdzieś kolego takiego przekonania doznał, zmień informatora bo ten Cię okłamuje.

Jedynie co mają wspólne to długość, ale długość to nie wszystko, chyba już słyszałeś o tym... A różnią podatawą, amortyzowanie drgań, stopem Ł83 z jakiego został wykonany bat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jedynie co mają wspólne to długość

Dla ścisłości to długością też się różnią :) Nie porównywałem osobiście tych anten, jeździłem dość długo z Midlandem ML-145 i był lepszy od dłuższego od niego Titatnium 3000, po tych 3 antenach spodziewałbym się podobnych wyników, a President... zawsze robił porządnie i antenki nie wyginały się do poziomu przy 120km/h ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jedynie co mają wspólne to długość

Dla ścisłości to długością też się różnią :) Nie porównywałem osobiście tych anten, jeździłem dość długo z Midlandem ML-145 i był lepszy od dłuższego od niego Titatnium 3000, po tych 3 antenach spodziewałbym się podobnych wyników, a President... zawsze robił porządnie i antenki nie wyginały się do poziomu przy 120km/h ;)

 

Pewny byłem, że Midland ML-145 ma 150 cm. Jak się mylę to niech ktoś mnie poprawi.

Stop a jest to Ł83, służący do wykonania bata nie ma na celu usztywnienie jej tylko

zwiększenia przewodności (pospolitemu łapaniu fal). Różnica też jest w cenie i to bez przesady dwukrotna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze kazdy z was jest przekonany do czegos innego i kazdy ma swój typ :) Ja nie wezme udziału w dyskusji która antena lub radio jest lepsze bo sie nie znam :P ale chce wam zadac pytanko- jak czesto jezdzicie z CB ??

 

Jak dla mnie wydatek nie wiem 700 zl na radio ktore uzywa sie raz w miesiacu nie jest koniecznoscia jesli prawie to samo mozna miec za 400 czy nawet mniej !!! i wiem , wiem prawie robi duża róznice :P ale dla zwykłego smiertelnika który korzysta raz na jakis sporadyczny czas ..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak czesto jezdzicie z CB

Właśnie dlatego kupiłem komplet za 370 zł a nie za 700. Kupowanie zacząłem od tego pytania i przy okazji od razu wykluczyłem sprzęt typu "padaczka". Nie korzystam codziennie, ale jak trza to mam. Korzystać będę dzisiaj bo wiozę żonę na egzamin na prawko do naszego miasta wojewódzkiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak czesto jezdzicie z CB ??

W moim przypadku to pytanie powinno brzmieć- jak często nie jadę z CB w aucie ?

Oczywiście bezsensem jest inwestycja w komunikację,która będzie użyteczna tylko do jazdy po mieście i ewentualnie parę razy w miesiącu gdzieś na trasę.

Podaję koszty mojego zestawu,który to już kilka lat służy dzielnie na dachach wszystkich samochodów jakimi przychodzi mi się poruszać.

Uniden 510 XL PRO-270PLN

Podstawa magnesowa 16cm-90PLN

Antena New Alaska -120PLN

Dodatkowy uchwyt na radio i gruszkę+druga gumka pod podstawę magnesową+kostki,kable,złączki,bezpieczniki do połączenia elektrycznego-20PLN

Strojenie anteny -20PLN

Ładowarka samochodowa(przerobiona ze starej ładowarki do telefonu GSM)+montaż instalacji we dwch autach-własnymi siłami-0PLN

 

Razem 520PLN

- zestaw przekładam w kilka minut bez problemu z jednego auta do drugiego (gdzie w obu jest instalacja elektryczna) a jak się trafi jechać jakimś obcym autem to radio podpinam pod gniazdo zapalniczki za pomocą przerobionej ładowarki od starego Siemensa i jazda-działa we wszystkich samochodach posiadających instalację na 12V.

 

Wydane pieniądze i włożony własny czas u mnie w ciągu roku zwraca się nawet kilkunastokrotnie .

A motywacją do kupna była pewna kontrola gdzie pan o smutnej minie oświadczył że posiadam już 20 punktów karnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak czesto jezdzicie z CB ?

Zbyt często nie wyciągam auta z garażu, a jeżeli to już, to robię min. 150 km. Do jazdy po miasteczku lub na wyskok do miasta oddalonego o 8 km anteny nie zakładam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności