Skocz do zawartości
Gość browaarr

Jakie CB / Trudny wybór CB (dyskusje)

Rekomendowane odpowiedzi

Tak? A słyszałeś tą antenę przy prędkościach ponad 120km/h? Gwizd i świst.

 

Codziennie jeździ u mnie na dachu i nic nie gwiżdże :) Zamiast motylka śruba antykradzieżowa, a na spiralę koszulka termokurczliwa.

 

Przy tak krótkiej antenie nie sądzę , żeby RF-Gain dał komuś masę szczęścia.

 

Przydaje się - szczególnie w większych miastach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście że słuchałem, i na pewno jest lepsze od tego co Ty przedstawiłeś.
No cóż , na co dzień mam do czynienia z obydwoma modelami i niestety sądzę, że się mylisz. Ale co ucho , to inne przemyślenia. Na pewno 100+ jest trwalszym radiem i starą sprawdzoną jednostką, a nie plastikowym pudłem z głośnikiem i RF-Gainem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Mauro, dzisiaj wszystko klepią w tej samej szopie w Chinach.Mam wersję szytą Alana 77-100, coś identyczne jak setka, i przez 20 lat zero awarii.Jednak te modele mają szerokie odbiorniki i satysfakcji dużej z użytkowania nie ma, jak radio nie ma RF-Gaina.Ja należę do tych ludzi co FR-Gaina nie używają, ani podobnych wynalazków typu ASC itd. Teraz zobacz dzisiejsze wymagania ludzi: małe radio, najlepiej żeby nie szumiało i do tego antena do 60 cm.Zbliża się lato, propagacja ruszy ostro i na takich sprzętach będzie trudno dogadać się na odległość 5 km.Można komuś coś doradzić, ale żeby później nie narzekał że źle się doradziło, gdyż radio za dużo szumi (to nie GSM i szumieć musi) lub za mało słyszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mój ojciec rozgląda się za zestawem (antena + radio) w granicach 300zł. Antenka ma być nie dłuższa niż 80cm (ma dość wysokie auto)

Czy Twój tata jeździ Renault Magnum że nie chce dłuższej anteny? Sensowne anteny zaczynają się od 1,5m w górę.

A słuchałeś kiedyś jak działa to gó...wno? Jakbym słuchał trzymając łeb we wiadrze.

Wolałbym chyba płacić mandaty, niż mieć to i słuchać tego szumofonu.

 

Mam 109 i nie narzekam, do mobila na 19 wystarczy, mało tego, jakość odbioru nie odbiega niczym od Alana 100 który zaproponowałeś w linku, a ma RF gain który jest potrzebny nawet na krótkiej antenie.

Co do anteny to mam teraz Hustlera, jeśli ktoś nie wymaga zbyt wiele to wystarczy. Ale niedługo zamontuję Sirtel Santiago 1200. W temacie CB nie ma że boli - radio musi być duże a antena długa. Z CB produkowanych obecnie nie mogę polecić żadnego, można znaleźć na allegro Alana 28 i złożyć do niego porządny mikrofon bo fabryczny to pomyłka, albo starego Herberta lub Cobre 25 LTD - to są Radia godne polecenia.

Edytowane przez pszemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha cwaniaczki - to jest uniden 520, radio na pewno lepsze od alana 109, problemem jest kwestia homologacji, ale osobiście bym się tym nie przejmował. Mam 520 w busie i jakoś jeżdżę ;)

 

Osobiście z tych anten wolał bym Wilsona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Osobiście z tych anten wolał bym Wilsona.

 

Jak ma być metrówka to lepiej chyba Sirio AS100, albo najlepiej Sirio Turbo 1000 - mam wrażenie, że nieco lepiej się stroją, a na dodatek zawsze można je zamontować na stałe później.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...problemem jest kwestia homologacji...

Jak to wygląda dokładnie? Kto to może sprawdzić i co mogą mi (ojcu) zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak to wygląda dokładnie? Kto to może sprawdzić i co mogą mi (ojcu) zrobić?

Na chwilę obecną nic.Oprócz pogłosek nikt nie przedstawił dowodów na to że Policja kontroluje ew. zabiera Unideny.Zabrali się jedynie za sprzedających, za użytkowników jeszcze nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak ma być metrówka to lepiej chyba Sirio AS100, albo najlepiej Sirio Turbo 1000

Jasne że tak ;) ale z tych dwóch co kolega podlinkował wybrał bym wilsona. Szkoda że teraz kluczowym wymaganiem staje się długość a właściwie "krótkość" anteny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jaka najkrotsza antene mozecie polecic do radio uniden 520, wiem ze najlepsza bylaby by sirio ml 145 ale nawet jak patrze na aukcje z ta antena to ludzie ja sprzedaja bo jest poprostu mega dluga, a ja najwolalbym cos bardzo krotkiego,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jaka najkrotsza antene mozecie polecic do radio uniden 520,

 

Ja bym na samym przewodzie jeździł, coś tam zbierze z eteru ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja bym na samym przewodzie jeździł, coś tam zbierze z eteru ;)

 

tak tez pewnie mozna, a powaznie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poważnie to jest temat bliźniaczo podobny do tego a mianowicie o antenach >> http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=12600

I jak to ktoś mądry napisał, CB to nie jest informatyka, nie idzie z duchem czasu ;) a czym starsze tym lepsze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie jaka najkrotsza antene mozecie polecic do radio uniden 520

Sztuczne obciążenie załóż i masz zasięg ok. 1 KM. Sam zrobisz i długość możesz sobie wybrać, nawet do 10 cm.Wystarczy, czy to za krótka ?

I jak to ktoś mądry napisał, CB to nie jest informatyka, nie idzie z duchem czasu a czym starsze tym lepsze

Dokładnie.Z CB radiem to tak jak z winem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy opłaca sie kupić Presidenta Harry III ASC ??? mam juz od dawna alana 109 + hustler ic100 to było moje pierwsze radio i teraz chciałbym zmienic juz na cos konkretnego. Z góry dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
teraz chciałbym zmienic juz na cos konkretnego

Harry III nie jest konkretnym radiem i nic wiele nie różni się odbiorem jak i nadawaniem od takiego Alana 109.Przy wzmożonej propagacji jaka właśnie się ujawnia, pomyśl nad wąskim odbiornikiem jaki ma Jackson I lub Lincoln.W innym przypadku żadne ASC itp. śmieszne wynalazki na nic się zdadzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no te radyjka co podałes to troche za dużo stoją:/ az tyle na radio to nie zamierzam wydac i to jeszcze uzywane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślisz o Harrym III, no to 600 zeta ;) Za 600 zeta masz Jacksona lub Lincolna ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co jest zaletą Jacksona czy Lincolna na bazie, w mobilu może okazać się jego wadą. Selektywny odbiornik będzie wymagał częstego dostrajania Clarifierem do korespondenta na 19nastce, co może być upierdliwe bo wiadomo jakie wynalazki jeżdżą w mobilach i wiadomo też że zazwyczaj daleko im do częstotliwości kończącej się na "0". Sam nie wiem co gorsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności