Skocz do zawartości
Gość browaarr

Jakie CB / Trudny wybór CB (dyskusje)

Rekomendowane odpowiedzi

Co myślicie o radiach firmy SUNKER ?

 

kolego nie miałem nigdy radia w ręku ale proponuję jednak 520 XL, lub (bardzo byłem zdziwiony) Lafayette Atena. Radio polecane przez sprzedawców i sam miałem z nim styczność. Małe, poręczne, AM/FM piątki i zera, SQ, RF Gain i przełączanie kanałów w gruszce.

Cena również nie jest wygórowana. A wszyscy sprzedający porównują je z Jonny II

Edytowane przez strus251

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie spokój z SUNKERem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli biorę Unidena 520XL a co do anteny to Sirio ML 145 to dobry wybór ?? A może są jakieś krótsze o podobnej wydajności ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponowałbym dołożyć parę groszy i kupić JOHNNY II ASC. Zwłaszcza teraz, gdy PRESIDENT zmienił flotę na III generację - ceny spadły np: http://www.allegro.pl/listing/search.php?sg=0&string=johnny+II

Osobiście używam tego radia z anteną SIRIO AS 100 (krótsza od ML145).

Miałem Sunkera ML145, President Florida - ale zdecydowanie jakość wykonania SIRIO jest najlepsza. AS 100 świetnie się stroi (SWR na 20k. 1,2; na krańcach pasma ok 1,5)

Zasięgi porównywalne z ML145.

Poza tym funkcja ASC świetnie działa w mieście - gdzie wszelkiej maści zakłóceń pod dostatkiem.

Pozdrawiam

Edytowane przez saxten

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo słyszę na temat zestawu 520xl + ML145...

Jest na to homologacja?

Co powiecie na umiejscowienia anteny magnesowej na środku dachu (kabel wyprowadzony z szyberdachu). Dodam ze cb będzie mi potrzebne na dłuższe trasy i do zadań specjalnych;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dużo słyszę na temat zestawu 520xl + ML145...

Jest na to homologacja?

Co powiecie na umiejscowienia anteny magnesowej na środku dachu (kabel wyprowadzony z szyberdachu). Dodam ze cb będzie mi potrzebne na dłuższe trasy i do zadań specjalnych;).

Homologacji na radio nie ma,ale nikt się tym nie przejmuje.Środek dachu to z punktu technicznego najlepsze miejsce na antenę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kabel wyprowadzony z szyberdachu

zastanów się dobrze czy to dobre rozwiązanie. A jak zacznie padać i przyhamujesz to deszczyk za kołnierzykiem masz na bank. Lepiej przez drzwi np. tylne przy słupku. Z tylnych pewnie mniej korzystasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz racje, choć nie wiem na ile po zamknięciu szyberdachu uszczelka kompensowałaby grubość kabla.

Więc antenkę albo na dach i kabel przez tylne drzwi albo na klapę bagażnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
choć nie wiem na ile po zamknięciu szyberdachu uszczelka kompensowałaby grubość kabla

według mnie wcale. Ta uszczelka nie uczelnia 100%. Przez nią przy większych opadach i tak dostaje się woda na prowadnice które jednocześnie są rynienkami (tył) oraz na przód i tam masz dwa kanały. Rozwiązanie z drzwiami jest sprawdzone i wszechobecne stosowane więc polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś mógłby podać jakiś model CB, który ma 3 kable do połączenia: +, ACC, i GND? Zależy mi na podłączeniu tak CB, żeby po wyjęciu kluczyka gasło z podtrzymaniem pamięci. Jak zwykłe radio. Teraz mam Alana100+ i teoretycznie dałoby się go tak podłączyć, jak chcę, ale wkurza mnie migające 19. Rozprasza w czasie jazdy. Mimo, że CB mam bardzo oryginalnie zamontowane nad głową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A może ktoś mógłby podać jakiś model CB, który ma 3 kable do połączenia: +, ACC, i GND?

 

Presidenty ( czy wszystkie, to nie wiem, ale pewnie tak ), Cobry ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje mi się że Alan 28 też tak miał.

Edytowane przez pszemek
błąd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zdaje i się że Alan 28 też tak miał.

 

Na pewno miał (miałem takie radio gdzieś na początku lat 90-tych), ale kable + i ACC miałem zwarte.

W Presidentach (Herbert, Harry, Harry classic, Johnny II, Harry III) tego nie było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich!

Tematyka CB - jestem zielony i nic nie wiem:/

Chcę kupić jakieś radio CB dobre, nie trudne w obsłudze i cenowo przystępne,jakaś antena najlepiej niedługa i dobry zasięg miała. Co mi proponujecie?

Dzięki z góry za odpowiedzi. pozdro ;)

Edytowane przez piotrek.sz7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam Wszystkich!

Tematyka CB - jestem zielony i nic nie wiem:/

Chcę kupić jakieś radio CB dobre, nie trudne w obsłudze i cenowo przystępne,jakaś antena najlepiej niedługa i dobry zasięg miała. Co mi proponujecie?

Dziki z góry za odpowiedzi. pozdro

 

Piotrze jedno pytanie: czytałeś niniejszy wątek w którym cały czas maglowane jest pytanie, które właśnie zadałeś.....?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co kolega napisał wyżej i do tego dodam:

jakaś antena najlepiej niedługa i dobry zasięg miała

Nierealne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Piotrze jedno pytanie: czytałeś niniejszy wątek w którym cały czas maglowane jest pytanie, które właśnie zadałeś.....?
no właśnie całego nie czytałem, bo wczoraj zdecydowałem się, że kupie CB przez to że złapałem się na zdjęcie na mieście i na trasie jak jeżdżę to tajniacy też jeżdżą. Miałem niecałą godz żeby popatrzeć na forum i to tylko parę ostatnich stron:/
Nierealne.
To mówisz,że tylko długa antena jest dobra? To popatrzę jeszcze i coś znajdę, pozdro;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chcę kupić jakieś radio CB dobre, nie trudne w obsłudze i cenowo przystępne

 

UNIDEN PRO 520 XL

 

jakaś antena najlepiej niedługa i dobry zasięg miała.

 

Nierealne. Dlaczego? Bo dla CB radia dlugość fali to ok. 11m. Trudno jeździłoby się z 11m anteną na dachu auta - dlatego anteny na pasmo CB są sztucznie (przy pomocy cewki) skracane. Promiennik (kolokwialnie "bat") jest częścią "roboczą" anteny. Im promiennik krótszy (bardziej rozbudowana cewka) - tym mniejsza sprawność anteny. I na odwrót - im promiennik dłuższy - tym większa sprawność anteny. :fajny

 

Ale niektórym wystarczy 50 cm antena i zasięg 1-2 km. Mi nie wystarczyłoby. Lubię porozmawiać z kolegami ze stacjonarek odległymi o 15-25km. ;)

Edytowane przez Alex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Alex za odpowiedź;) popatrzę to UNIDEN PRO 520 XL. Jeżeli chodzi o tą antenę, to czyli długa ma być, proponujesz jakiś konkretny model?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzięki alex za odpowiedź;) popatrzę to uniden pro 520 xl. Jeżeli chodzi o tą antenę, to czyli długa ma być, proponujesz jakiś konkretny model?

ml 145

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności