Skocz do zawartości
Gość browaarr

Jakie CB / Trudny wybór CB (dyskusje)

Rekomendowane odpowiedzi

Prawdziwy CB radiowiec powie ci że to szajs siejący po kanałach.

W porównaniu do np. Jacksona to na pewno, ale...

Zainwestowałbym w Omegę z nowych

...czym się różni tor nadawczy i parametry Omegi w porównaniu do "szajsu" Unidena?

Chlebeck wybacz ale 4 km to na widelcu.

A jak dodasz 3 przeciwwagi z łyżek to wtedy 7km...

Edytowane przez pszemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pszemek, myślisz że Jackson jest taki doskonały ?

Czym się różni ? Po pierwsze tym KLIK

7 km to kij od szczotki i śmiga ;) Trzeba pochwalić się osiągami z rzędu 40 km mobil-mobil i 80 mobil-baza. Z czego Ty nadajesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
myślisz że Jackson jest taki doskonały ?

Mi wystarcza w zupełności ;)

Czym się różni ? Po pierwsze tym KLIK

Homologacja a właściwie jej brak nie ma nic wspólnego z "sianiem" po kanałach. Pytałem o szczegóły konstrukcyjne.

40 km mobil-mobil i 80 mobil-baza

Przy modulacji AM jest to niewykonalne. Przy zerowych zakłóceniach max. co uzyskałem na AM baza-mobil to 60km. 40km między mobilami pomińmy milczeniem...

Z czego Ty nadajesz?

j/w

 

Aha - a z czego ty nadajesz?

Edytowane przez pszemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdź na forum o CB radiu i zapytaj się co myślą o Ubocie.

Człowiek używający Jacksona i chwalący Ubota :lol2

Z czego ja nadaję ? Na bazie Jackson I , antena CBS-18 grzejnik BV-135 i Sadelta ME-3.W samochodzie Grant, Pan DM 432MT i Santiago 1200 na środku dachu w otworze oczywiście. Na AT możesz wołać 30CB005 lub czasem na EE ale tam jakoś z propagacją licho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Człowiek używający Jacksona i chwalący Ubota

Możesz mi pokazać choć jedno zdanie w którym pochwaliłem unidena?

 

Co do propagacji to ogólnie jest kiepsko nie tylko na EE. Pozdrawiam 73!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam takie pytanko... czy sciagajac radyjko z USA musze je przestrajac przed uzytkowaniem czy to nie ma znaczenia... moze wydac sie to glupie pytanie dla niektorych ale jestem nowicjuszem w tym temacie a planuje nabycie jakiegos radyjka np. Uniden 520 xl ktory znalazlem za przystepna cene na ebayu ze stanow..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy sciagajac radyjko z USA musze je przestrajac przed uzytkowaniem czy to nie ma znaczenia...

Nie wiem jak z mocą wyjściową (tam jest CHYBA 1W AM 4W FM). Napewno trzeba będzie przestroić go w "zera" ale w 520XL to żaden problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tam jest CHYBA 1W AM 4W FM

 

4W w AM, FM nie stwierdzono ;-) - znaczy modulacja FM jest tam bardzo niepopularna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha,:cool dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prawdziwy CB radiowiec powie ci że to szajs siejący po kanałach.

 

:doh

 

Jeszcze napisz, że President jest lepszy od Unidena... :lol3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alex wiem że masz tutaj raj wciskając kity tym co nie mają pojęcia o radiu itd.

Ktoś Ci wszedł w drogę i pisząc prawdę Ty się burzysz.Czemu nie robisz tego na forach o tematyce CB ? Czemu banują ludzi z KSP na forach takich jak cb-radio.pl czy cb-polska.pl ? Bo nikt nie słucha Waszych bredni.

I znawco wielki Uniden to ta sama płyta co President, więc co brzęczysz?

Uniden 520 to Johnny , 510 to Harry,Walker to PC 68 itd.,tylko że radia Presidenta produkowane są na rynek europejski a Unideny na rynek amerykański i nie spełniają norm.Sprawdź jaką harmoniczną pluje Uniden i później się wypowiadaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czemu nie robisz tego na forach o tematyce CB ?

 

Ponieważ należę do forum http://www.forum.vw-passat.pl

 

I znawco wielki Uniden to ta sama płyta co President, więc co brzęczysz?

Uniden 520 to Johnny , 510 to Harry,Walker to PC 68 itd.,tylko że radia Presidenta produkowane są na rynek europejski a Unideny na rynek amerykański

 

Widzę, że coś jednak wiesz. Napisz jeszcze przez jakie fabryki jest produkowany President i będzie git.

 

Sprawdź jaką harmoniczną pluje Uniden i później się wypowiadaj.

 

A Ty sprawdzałeś? Masz możliwość sprawdzenia wszystkich parametrów nadajnika i odbiornika?

Jeśli tak, może pochwalisz się przy użyciu jakiego sprzętu to robisz/robiłeś?

Edytowane przez Alex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy chciałbym się poradzić czy taki zestaw będzie dobrze działał :

radio Alan 109 albo TTI 770 + antena Lemm AT 1700

 

nie potrzebuję mega wyczesanego sprzętu, ale radio bez wątpienia mi się przyda. Antena montowana na reling jak u kolegi Rainman http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=b85124cee3b179a5

 

anteny magnesowe nie wchodzą w grę, dziurawienie auta też nie. Chcę się dowiedzieć czy moja propozycja ma sens ;D i czy warto kupić te graty.

 

 

PozdraVWiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Alan 109 albo TTI 770

Oba radyjka takie sobie - ja bym wybrał 109 bo jest po prostu tańszy. Zresztą mam 109 na mobilu i do 19nastkę wystarcza ;) Antena bardzo dobra, sposób mocowania już trochę gorszy, ale najlepszy z możliwych w kombi z relingami poza dziurawieniem dachu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba radyjka należą do klasy cenowej dla zwykłego Kowalskiego.

 

Alan 109 - sprawdzałem jak się sprawuje u mojego kolegi, oraz często te radio spotykałem u kierowców zawodowych. Ogólnie na plus jest prostota samego urządzenia, jakość odbioru. Mało funkcji może być w tym przypadku plusem jak ktoś używa radio od czasu do czasu i oczekuje tylko informacji o miśkach i zagrożeniach na drodze. P.s na plus też jest gruszka która jest naprawdę słusznych rozmiarów i fajnie leży w ręku ;)

 

Z TTI nie miałem styczności : http://www.e.strefa.pl/articles.php?lng=pl&pg=215

 

Ja bym jednak brał dobrego sprawdzonego Alana ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam testował możne ktoś radyjko PRESIDENT JOHNNY III ewentualnie jakieś porównanie z poprzednia wersja??

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

alan 109 odbiera całkiem niezle tylko jakosc wykonania pozostawia wiele do zyczenia- zimne luty, uszkodzenia potencjometra. Lepiej dołoz i wyszukaj unidena 520

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Cobra Ultra III ;D Duża gruszka ale śmiga nieźle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko. Co myślicie o radiach firmy SUNKER ? Polecacie jakieś ? Jak to się sprawuje ? Co do anteny w grę wchodzi tylko magnesówka i po przeczytaniu wątku wybór padł na Sirio ML 145. Co do radia natomiast mam wątpliwości. Nie jeżdżę na tyle dużo żeby wydawać jakieś duże pieniądze a radio potrzebne mi jest tylko do użytku na trasie (powiedzmy jedna-dwie trasy po 300 km w miesiącu). Dużo czytałem o radiach Sunker, że są bardzo podobne do polecanych przez większość z Was radyjek Unidena. Cena oczywiście znacznie niższa i stąd pytanie czy te radia można porównać ?

Co powiecie na taki zestaw ??

http://allegro.pl/item984135052_radio_cb_sunker_three_jak_uniden_antena_106_ml145.html

Edytowane przez Robson_1984

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam testował możne ktoś radyjko PRESIDENT JOHNNY III ewentualnie jakieś porównanie z poprzednia wersja??

pozdrawiam

Miałem P.J II, P.JIII teraz mam to co w opisie.

Wymiarami 2 od 3 niewiele się różni. Są spore różnice w mechanice, a największe w odbiorze i nadawaniu.

3 ma rewelacyjne ASC, porównywalne do tego z Herbatnika i to po poprawce w Sinadzie. W końcu działa taj, jak trzeba!

Nadawczo też jest lepsze, poprawiona modulacja i lepsze wzmocnienie mikrofonu.

Gałkologia z podwójnymi pokrętłami jest ok, oszczędzanie miejsca. Ekran niestety nieczytelny patrząc od góry. Podświetlenie... hmmm kwestia gustu.

W mojej opinii 3 jest znacznie lepsza niż 2. Śmiem twierdzić, że dorównuje Herbertowi czy JFK-owi, niestety cenowo, to już inna bajka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności