Skocz do zawartości
Gość browaarr

Jakie CB / Trudny wybór CB (dyskusje)

Rekomendowane odpowiedzi

koles powiedzial ze jak nie mam homo to mi zabiora radio przy kontroli i finito

 

Radia nie muszą mieć homologacji już od dłuższego czasu. Teoretycznie deklaracja zgodności jest wystarczająca, bo niby skąd masz wiedzieć, że kiedyś tam Uniden został wpisany na listę towarów, które są objęte zakazem wprowadzania do obrotu - nie używania. Sprawa zresztą dotyczy tylko dwóch importerów - potem już po prostu nikt nie robił badań.

 

I serio - ja nie słyszałem od kilku lat o przypadku zarekwirowania radia przez kogokolwiek.

 

A jak już się tak bardzo boisz to kup Atenę/Yosana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy atena lub yosan bedzie dobrze dzialal z antena sirio turbo 1000? bo nie wiem czy kazde radio dobzre pracuje z kazda antena...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy atena lub yosan bedzie dobrze dzialal z antena sirio turbo 1000?

 

Będzie. Atena/Yosan to te same radia.

 

bo nie wiem czy kazde radio dobzre pracuje z kazda antena...

 

Radio będzie na tyle dobrze współgrać z anteną, na ile dobra jest antena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I serio - ja nie słyszałem od kilku lat o przypadku zarekwirowania radia przez kogokolwiek.

Ja też nie słyszałem. Bo niby kto ma zabrać... Policja? Na jakiej podstawie? W aucie nie wożę niczego - żadnego kwitka związanego z CB. Idąc tym tropem trzeba by było wozić także homologację do swojego telefonu komórkowego (w końcu to też urządzenie nadawczo-odbiorcze).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo niby kto ma zabrać... Policja? Na jakiej podstawie?

 

Teoretycznie ? Właśnie oni. Unideny są wpisane na "Listę wyrobów niezgodnych z wymogami zasadniczymi w Unii Europejskiej", więc teoretycznie nie powinien mieć możliwości kupić takiego radia. Teoretycznie mogą zatrzymać takie radio celem przeprowadzenia badań na zgodność z wymogami. Teoretycznie. Praktycznie ? - mają to gdzieś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jałowa dyskusja, w tym dziale w temacie Unidena zostało wszytko wyjaśnione ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teoretycznie ? Właśnie oni. Unideny są wpisane na "Listę wyrobów niezgodnych z wymogami zasadniczymi w Unii Europejskiej", więc teoretycznie nie powinien mieć możliwości kupić takiego radia.

To powie że znalazł na ulicy :P Koniec OT :)

Edytowane przez pszemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy do unidena mogę podłączyć dodatkowy głośnik? bo mam zamiar włożyc go do podłokietnika w B6 i nie wiem jak będzie go słychać stamtąd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy do unidena mogę podłączyć dodatkowy głośnik?

 

Tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość PassatCt

A ja polecam taki ciekawy zestaw jak antena "Wilson" i radio President Wilson - świetny duet.Alan 18, 28 rownież dobre. Ja osobiście mam Pr. Alaskę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego co do bata to może być. Ale Cobra!!!!:dohSzumowina i tyle. Miałem nie polecam:nie!!!!! Zestrojenie bardzo ciężkie!!!! A na dodatek z tego co mi wiadomo to została wycofana ze sprzedaży bo wchodziła na fale policyjne!!!!!

POLECAM President Johnny II + bat Middland 150 cm!!!!:ok

POSIADAM I ZERO ZASTRZEŻEŃ!!!!

Zasięg na trasie spokojne 4km!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uszło by to w tłumie. Ważne że ma RF Gain. Mam podobny zestaw (IC 100 i Alan 109) i moim zdaniem na 19nastkę to wystarcza.

A na dodatek z tego co mi wiadomo to została wycofana ze sprzedaży bo wchodziła na fale policyjne!!!!!

Nie ma takiej opcji.

POLECAM President Johnny II + bat Middland 150 cm!!!!

Zestaw bardzo dobry. Choć ja bym poszukał Unidena 520 XL (jeśli nie przeszkadza ci brak homologacji) bo to to samo a można kupić sporo taniej.

Edytowane przez pszemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zasięg na trasie spokojne 4km!!!
ja na 520xl + ML145 = mam do 15 km zasięgu w trasie... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam PRESIDENT HARRY 2 ASC + MISSOURI i do tego mikrofon FARUN 2060.

Zestaw bardzo ładnie chodzi, na trasie 10 do 15 km zasiegu. Polecam taki zestaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie dokładnego zasięgu nie znam bo nie sprawdzałem. Ale teraz jadę w trasę więc sprawdzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Uniden 520 XL wyprodukowany w Chinach moze byc szajsem ?

 

Mam zamiar kupic wlasnie Unidena i znalazlem takiego, ale nie chcialbym wpakowac sie w maliny... gdzies czytalem ze chinszczyzna to chinszczyzna a gdzies indziej ktos mowil ze nie ma roznicy a nawet ze chinskie maja lepszy filtr...

 

Moglby poradzic jakis znawca :D?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znawcą nie jestem ale u mnie chińszczyzna od dwóch lat spisuje się świetnie :ok:

Zresztą co teraz nie jest robione przez małe żółte rączki :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno z bardziej popularnych radyjek w granicach cenowych dla zwykłego "Kowalskiego". Używane przez wielu kierowców (w tym driverów co każdego dnia robią tyle kilosów co my przez tydzień :P). Ogólnie miałem styczność z tym radyjkiem i nikt nie powie raczej o nim złego słowa. Moim zdaniem można śmiało je brać w ciemno. Do tego dobry bacik i będziesz zadowolony !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powie ten co ma radio jako antymiśka.Prawdziwy CB radiowiec powie ci że to szajs siejący po kanałach.

Chlebeck wybacz ale 4 km to na widelcu.

Ciciu nie brałbym Unidena.Zainwestowałbym w Omegę z nowych lub z używek w Prezia Valerego.W 250 zł się zmieścisz.Wierz mi że będziesz zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności