Skocz do zawartości
Gość browaarr

Jakie CB / Trudny wybór CB (dyskusje)

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety nie mam nikogo bardziej doświadczonego w CB w swoim otoczeniu.

Ale widze że ty masz problem z napisaniem tego... szkoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety nie mam nikogo bardziej doświadczonego w CB w swoim otoczeniu.

 

Dlatego zaprzyjaźnienie się z wujkiem Google i poświęcenie 5 min. na zdobycie informacji jest jak najbardziej wskazane.

 

Poza tym - jeśli zadałbyś sobie choć troszkę wysiłku, to z pewnością byś znalazł opinie na temat tych dwóch trx'ów - skoro Tobie się nie chce to nie wymagaj od innych aby Cię wyręczali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem ponieważ temat dotyczy wyboru CB a nie o przestrajaniu.

 

Niestety nie mam nikogo bardziej doświadczonego w CB w swoim otoczeniu.

 

Mi raczej chodziło o kogoś takiego co Ci wytłumaczy jak otworzyć google i gdzie wpisać szukaną frazę...

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/CB_radio tylko wszystko przeczytaj, w tekście jest opisane to co Cie interesuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poza tym - jeśli zadałbyś sobie choć troszkę wysiłku, to z pewnością byś znalazł opinie na temat tych dwóch trx'ów - skoro Tobie się nie chce to nie wymagaj od innych aby Cię wyręczali.

 

Witam,

przeczytałem cały watek i wiem że Unideny są polecane ale TTI też są polecane. Różnica polega na tym że TTI łatwiej dostać bo jeśli chodzi o Unideny to nzalzłem tylko ten jeden sklep który je oferuje a na Allegoro cisza.

P.S. jeśli chodzi o przestrojenie z 5 na 0 to chodzi (tak mi sie wydaje) końcówkę częstotliwości kanału np za granicą jest 27.205MHz a w Polsce ten sam kanał ma częstotliwość 27.200 MHz. Jeśli radio jest w ''0'' będzie działać w Polsce czy tak??

Czyli rozumiem że warto kupić tego unidena w tej cenie??

Jeszcze jedno pytanie, bo uniden nie ma przełącznika AM/FM i działa tylko na AM czy jest to dość istotne i kłopotliwe??

Edytowane przez MaciejK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
P.S. jeśli chodzi o przestrojenie z 5 na 0 to chodzi (tak mi sie wydaje) końcówkę częstotliwości kanału np za granicą jest 27.205MHz a w Polsce ten sam kanał ma częstotliwość 27.200 MHz. Jeśli radio jest w ''0'' będzie działać w Polsce czy tak??

 

Dokładnie :)

 

bo jeśli chodzi o Unideny to nzalzłem tylko ten jeden sklep który je oferuje a na Allegoro cisza.

 

Szukaj wieczorem, zawsze kilku sprzedających wystawia

 

Czyli rozumiem że warto kupić tego unidena w tej cenie??

 

Tak kosztują :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Różnica polega na tym że TTI łatwiej dostać bo jeśli chodzi o Unideny to nzalzłem tylko ten jeden sklep który je oferuje a na Allegoro cisza.

 

A ja znalazłem dwie aukcje z Unidenami ... Poza tym - poszukaj w zakończonych i napisz do sprzedawcy. Może nawet będzie jakiś z Twojego miasta. W serwisach CB tez maja Unideny - zadzwoń i się zapytaj.

 

Jeśli radio jest w ''0'' będzie działać w Polsce czy tak??

 

Tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Homologacja sprzed 3 lat ale jest:) a unidenek to jedno z lepszych radyjek. Konkurencją dla niego jest dopiero johnny , a nie tam żadne tti czy inteki to poprostu szmelc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Homologacja sprzed 3 lat ale jest a unidenek to jedno z lepszych radyjek.

No właśnie gdzieś czytałem, że te nowe Unideny to już nie to co kiedyś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To szukaj unidenka made in philipines

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja jako że jestem nowy napiszę: nie kupujcie midlanda199 bo to hłam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każde nowe radio już nie szyte czyli na SMD to szajs...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smd masz też w starszych unidenach, fakt nowe unideny to juz nie to co stare ale lepsze to niż midlandy ttii inteki to dopiero "fajne radia". Czasem drobna regulacja i unidenek działa poprawnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc

Chciałbym przedstawić moją opinię:

Z CB bawię się od 15tego roku życia - trochę sprzętu przewinęło mi się przez ręce, trochę radyjek zbudowałem sam (ale na pasmo krótkofalarskie i satelitarne) i niestety muszę przyznać opinię kilku kolegów - dzisiejsze radia to nie to co kiedyś. Dzisiejsze TTI, Unideny czy Cobry to totalne BADZIEWIE. Później człowiek na drodze nie może wyjść z szoku, że jeden gość nadaje w "5"tkach, drugi w "0" i rozmawiają ze sobą bez problemów. To oznacza, że ich radia są BADZIEWIASTE - mają tak szerokie filtry pośredniej częstotliwości, że nie przeszkadza im odsunięcie 5kHz. W związku z tym radia są też przy okazji tzw SZUMOFONAMI bo zbierają niepotrzebne syfy zamiast odbierać w wąskim zakresie 1 kanału - a zarazem są mniej czułe. Spotykam sporo nieszczęśników, którzy nadziali się na giełdzie na radio przywiezione z Niemiec. One nie działają w AM na kanale 19stym, a na kanałach, które mają AM nadają tylko z mocą 1W. I tak nieszczęśliwi pracują w FMie rozmawiając z kolegami w AMie... i uwaga - większość z nich się dogaduje - co znów świadczy o dziadowskim torze odbiorczym.

 

Z oldschoolowych radyjek do mobila polecam Alan 28 - niestety ładnie utrzymany model to dziś rarytas. Podobnie Alan 18 czy stare Cobry. Dzisiejsze Cobry - to dno.

 

Z dzisiejszych radyjek należy pomyśleć o Presidencie - oni wciąż produkują radia CB na najwyższym poziomie - jednak cena odstrasza... No i Alany - ale nie te najtańsze.

Bardzo fajnie jest aby w mobilu mieć tzw. NB lub LNB - reduktory trzasków.

 

Przy zakupach pamiętajcie jednak o jednym - lepiej jest wydać więcej pieniędzy na antenę niż na radio - antena jest najważniejszym elementem instalacji - o czym niewtajemniczeni nie wiedzą. To jest jak z zestawem audio - kupisz super radio CD a głośniki w plastikowych obudowach to nic z tego nie będzie... No i fizyki nie da się oszukać - im antena na pasmo CB jest dłuższa tym lepiej. Długość fali to 11m!!! Z tym, że np ja miałem wymóg wjazdu do garażu z anteną na dachu - wybór padł więc na MISSOURI. 2 metrowe baty też nieźle piszczą przy większych prędkościach - a źle zamontowane (np koło profili słupków) doprowadzają do szału - słupek wpada w rezonans i wyje pół auta :eek:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
oni wciąż produkują radia CB na najwyższym poziomie

 

Ale to nie oni je produkują tylko Uniden ;-) I kupowanie jakiegokolwiek wytworu ich marketingowej papki obecnie produkowanego to topienie pieniędzy - stosunek jakości do ceny jest zatrważająco niekorzystny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie planuję sobie sprawic CB i mam dylemat który ??

Mam dwie propozycje który lepszy pomózcie

 

1. PRESIDENT JOHNNY II

2. PRESIDENT HARRY II ASC

 

Może jakieś propozycje ?? Byłbym wdzięczny

Pozdro ALL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każde z tym radyjek jest dobrze i będzie Ci służyć raczej dłuższy czas. Różnica polega na tym że w Harrym masz przełącznik między AM/FM. Oba radyjka mają ASC - czyli w skrócie automatyczną bramkę szumów (Auto Squelch). Czyli zamiast bawić się co jakiś czas Sq ustawiasz sobie a ASC i słyszysz tylko wyraźne komunikaty innych użytkowników CB. Awaryjność w jednym i drugim jest na tym samym poziomie (czyli naprawdę mała). Wysoka jest też jakość wykonania. Na plus idą też małe gabaryty radia.

 

- tu masz film z testem tej funkcji. Moim zdaniem bardzo fajna rzecz dla osób które zaczynają przygodę z CB. Na dłuższą metę zabawa Sq na początku zbyt rozprasza i może się zakończyć mało ciekawie.

 

Ważny jest też dobór anteny i jej zestrojenie. http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=12600 - tu masz temat poświęcony anteną.

 

Jeszcze ważniejsze jest zestrojenie anteny - http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=6336. Zabawę lepiej poświęcić serwisowi i zapłacić parę złotych niż potem wszystko podłaczyć i śmiecic na #19 tekstami mobile sprawdzam radio jak mnie słychać itp ...

 

Pozdrawiam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy , ma ktoś jakies doświadczenia z Uniden PC68XL ?

Dotej pory śmigałem z Alanem 199A [antenka sunker elite 119-magnesówka 73cm] .

Czy na tej antenie uniden da radę czy może zainwestować ?

-pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy , ma ktoś jakies doświadczenia z Uniden PC68XL ?

 

Chciałem kupić ale za długo szły z USA i kupiłem walkera :) Radia prawie takie same a kanały pogodowe z unidena nie przydatne w Polsce.

 

Tu masz trochę o unidenie >> http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=47883&highlight=pc78

 

---------- Post added at 17:12 ---------- Previous post was at 17:11 ----------

 

No i jak juz to szukaj wersji elite, ma czerwone podświetlenie pasujące do passata ;) a xl nie ma żadnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności