Skocz do zawartości
Gość browaarr

Jakie CB / Trudny wybór CB (dyskusje)

Rekomendowane odpowiedzi

o wiele lepiej działa niż 520

Zgadza się, ale uwzględnij awaryjność sprzętu, i tu będzie lepszy U520. Zależy czym się kierujemy i tutaj dyskusja może trwać i trwać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panie i Panów.

Czy ktoś może testował taki zestaw: CB RADIO PRESIDENT TEDDY + ANTENA ŁAMANA TITANIUM 7001?

Jak to się spisuje?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam Panie i Panów.

Czy ktoś może testował taki zestaw: CB RADIO PRESIDENT TEDDY + ANTENA ŁAMANA TITANIUM 7001?

Jak to się spisuje?

Pozdrawiam.

W sumie widziałem go tylko raz,kupił go znajomy,nie zrobił na mnie dobrego wrażenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teddy bardzo szumny jest. Ja się zastanawiam pomiędzy legend II a III...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
legend II a III...
Bierz III, miałem taki dylemat i póki co pozytywnie mnie zaskoczyło radio, a tata też nie narzeka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DorethaWro93

Słyszałam, że legend III to bardzo dobre radio, z pewnością godne uwagi , szumów podobno nie słychać, sama zastanawiam się nad jego zakupem , bo wygląda na to, że jest dobrej jakości, tak więc chyba jest godne uwagi..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Lavrokh

Ja ze swojej strony polecam Yosan 120 PRO. Niedrogie, a zarazem bardzo dobre radio. Przez długi czas użytkowałem je w Vectrze, którą zatrzymał mój tata. Radio też zatrzymał, bo był również bardzo zadowolony z niego;) Teraz muszę kupić drugie. Napewno kupię Yosana, albo 120 PRO albo TURBO JM-3031M.

 

Radio z anteną SIRIO ML-145

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Słyszałam, że legend III to bardzo dobre radio, z pewnością godne uwagi , szumów podobno nie słychać, sama zastanawiam się nad jego zakupem , bo wygląda na to, że jest dobrej jakości, tak więc chyba jest godne uwagi..

 

Droga koleżanko radio CeBe to nie telefon komórkowy szumieć musi , chyba że fabrycznie jest okrojone ( głuche ) lub ktoś łapy pchał do środka, i wydaje ci się że jest radio ok a praktycznie ono nic nie słyszy i dlatego nie szumi co do L III opinie są podzielone jednak dla nie wymagających godne uwagi . Radio ma bardzo dobry odsłuch ( Czytelny wyraźny ) lecz dla lepszego odbioru i nadawania trzeba radio wysłać do serwisu na poprawę ASQ , LOC i toru nadawczego, który fabrycznie jest okrojony. Brak RF nie powinien odstraszać bo po poprawie i dla ludzi co cenią cisze RF jest nie potrzebne w tym radiu , poprawa niweluje czkawkę do 90% .

Co do Yosana Pro120 radio na sam wygląd wygląda jak z odpustu jego wymiary to jak 2 paczki papierosów :) proszę nie brać tego tak dosłownie :) ale tak to sie przedstawia , radio jednak posiada RF lecz jest na pokrętle trzy stopniowym , jak się bawiłem tym radiem miałem wrażenie że zaraz urwę ta gałeczkę, jest strasznie kłopotliwa . Ale za to radio ma bardzo bardzo łady odsłuch ( czysty wyraźny ) lecz i tu trzeba poprawiać SQ i tor nadawczy bo z mikrofonu standardowego modulacja jest cicha, po poprawie bardzo ładnie nadaje i głośniej ( ten mikrofon pchełka :) ) dla nie wymagających godne uwagi .

Co do Yosana Turbo to radio jest bardziej rozbudowane lecz i tu niestety trzeba poprawiać , odsłuch z radia to porażka ma się wrażenie przy odsłuchu że radio leży przykryte poduszka odsłuch basowy praktycznie dalsze stacje nie zrozumiałe, tu niestety dali d..y księgowi :) ale idzie to poprawić jednym kondensatorem do tego radio ma bardzo okrojona funkcje LOC po załączeniu tej funkcji czułość spada do prawie 90% i słychać respondenta z 300m , ta funkcja jest tez do poprawy i jeszcze jedna rzecz poprawa ASQ/SQ niestety czkawka masakra ASQ to tak naprawdę ala ASQ próg jest ustawiony na sztywno idzie to poprawić jednym kondensatorem jest w tedy miodzio nie urywa rozmowy nawet dalszych stacji no i oczywiście poprawa toru nadawczego. Jeżeli miałbym go polecać to tylko po poprawach serwisowych , bo dizajn tego radia jest ładny lecz reszta z paprana przez księgowych :) Na koniec jeżeli miał ktoś Yosana Pro 120 i przerzuci sie na Yosana Turbo nie poprawionego to po paru minutach będzie chciał radio wywalić do kosza :)

Edytowane przez Łoluś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy ktoś pytał czy nie ale kolega ma do sprzedania CB Radio PRESIDENT Truman ASC + Antena SIRIO 1M ITALY używka oczywiście za nie głupie pieniądze i jak myślicie w miarę jest to radio ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W miarę to duże słowa (zaraz mnie pojada wszyscy wielbiciele nowych presidentów) Typowy szumofon :wmorde który po za tym że ma logo presidenta nic sobą nie reprezentuje :luka

A czemu kolega sprzedaje ?

więcej trzasków i szumów niż konkretnych informacji i szuka czegoś lepszego, czy może wcisną nośna bez anteny albo gadał na wysokim SWR anteny (nie zestrojonej)

A ta antena to jaka bo 1M to mało mi mówi - do metra to jest kilka sztuk na rynku

Zanim zdecydujesz się na zakup używki zanieś je do jakiegoś "polecanego" lokalnego serwisu CB niech sprawdzą czy radio ma nadal gwarantowane przez producenta 4W w AM i niech go z lekka poprawią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, od kilku lat użytkuję CB radyjko i przyznaję, że nie miałem łatwego wyboru przy zakupie.

Warto radzić się i pytać doświadczonych użytkowników i serwisantów, którzy na co dzień mają do czynienia z różnymi radyjkami, bo znają te tematy z autopsji. Jest ich niewielu na tym forum, ale na szczęście są:)

Ja takiego doswiadczenia nie posiadam, ale podzielę się takim jakie mam.

Kupić tanio i dobrze, to nie lada sztuczka. Nowe czy używane... lub też technologia SMD czy przewlekana... nie wiedziałem co wybrać, bo niby skąd.

Może i jestem pokręcony, ale ponad rok czytałem różne fora i tematy (zanim dokonałem zakupu) związane z możliwością prostych modyfikacji w celu lepszego odsłuchu bez męczących szumów i zakłóceń. Mogą one "wchodzić "zarówno przez zasilanie (czasem niewiele potrzeba do ich eliminacji) jak i przez antenę (z tym gorzej), a które mogą doprowadzić do szału i wyłysienia.

Do dzisiaj mam ten zestaw (stabo xm 3044 + sirio ml-145) i ... jest OK,

ale... przede wszystkim musiałem zmienić filtr p.cz. na Murata HT i tak go wyregulować, żeby szum tła wchodzący przez antenę zniwelować prawie do zera... no powiedzmy do 1 w skali od 1 do 10.

Zaznaczam, że radyjko ma być absolutnie sprawne - dopiero wtedy możemy mówieć o jakichkolwiek poprawkach.

Komfort odsłuchu stał się nieporównywalnie lepszy i prawie idealny bez szkody dla zasięgu odbioru.

Dzisiaj jestem odrobinę mądrzejszy i gdybym już cokolwiek musiał zmienić w swoim zestawie, to zdecydowałbym się na stabo xm 5012 (bez LCD) lub valery, wilson...

Gdybym miał sięgnąć jeszcze wyżej, to jack lub jackson - również z lat 90-tych.

 

A z nowych? - to ostateczność!!! Na "wypasione" szkoda kasy do mobila, więc na dzień dzisiejszy legend III.

Coś da się z tego radyjka wykrzesać, żeby nie zamęczyło ani nie doprowadziło nas do choroby psychicznej:)

Dzisiaj już wiem jak odbiera każde z tych wymienionych powyżej radyjek i "co ma w środku" - dlatego tylko o nich tu piszę.

Co do anteny, to pozostawiłbym bez zmian - przynajmniej firma i długość nie mniejsza niż obecnie.

Piszę może skrótowo, ale to jest moje podsumowanie i subiektywne odczucia co do działania wymienionego w moim poście sprzętu.

Edytowane przez mike1559

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam bladego pojęcia o CB radiach itp itd ale wiem że się przydaje taki gadżet jak się jeździ szybko....:)

 

Stąd pytanie czy taki zestaw gotowy kompletny za 300 zł z allegro będzie w zupełności wystarczający dla mnie? w sumie nie wiem czego chce od CB bo nic nie wiem o tym i nie wiem na ca patrzec itp, sorki jedne co wiem to cena by nie była wygórowana:)

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie mam bladego pojęcia o CB radiach itp itd ale wiem że się przydaje taki gadżet jak się jeździ szybko....:)

 

Stąd pytanie czy taki zestaw gotowy kompletny za 300 zł z allegro będzie w zupełności wystarczający dla mnie? w sumie nie wiem czego chce od CB bo nic nie wiem o tym i nie wiem na ca patrzec itp, sorki jedne co wiem to cena by nie była wygórowana:)

 

 

Jak nie wiesz czego chcesz od CeeBee dla początkującego polecam ten zestaw http://allegro.pl/zestaw-m-tech-legend-iii-antena-ml-145-sirio-i4302023220.html

Radio bardzo fajne, odsłuch żywy, czytelny , jak dla mnie troszkę do poprawy SQ ale ty tego nie zauważysz , bardzo fajna antenka lecz podejrzewam że to podróbka Sirio ale swoje będzie spełniać i działać podobnie , tylko będziesz musiał dołożyć te 55zł . To jedyny zestaw nowy w miarę sensowny jak na początek , aaa jeżeli po jakimś czasie złapiesz bakcyla :) to kupisz radio lepszej klasy ze wstęgami i dłuższą antenę .

Jak kupisz zestaw dobrze by było dostroić , ale zazwyczaj jest to w granicy normy, wiadomo można by było podjechać do kogoś kto ma reflektometr albo kupić sobie taki prost za 30zł i samemu zestroić . No ale tak jak pisałem wcale nie musisz tak brać do siebie tego strojenia jeżeli radio będzie jako anty misiek i od czasu do czasu zapytać o drużkę to nic się nie stanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja od siebie polecam zestaw Yosan Pro 120 + Sirio AS-100. Zastanawiałem się jak kupowałem jeszcze nad ML-145, ale cieszę się z mojego wyboru, bo nie widzą mi się takie długaśne anteny na dachu. Moja metrówka wygląda ok, a ściąga też super. Realnie 8km łapie. Do takiego używania typu antymisiek jest idealna. :)

Ja za swój zestaw dałem chyba coś koło 400zł ze strojeniem, bo odbierałem osobiście. Oczywiście nie wybrałem tego zestawu ot tak, tylko najpierw czytałem o tym multum tematów na innych forach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja od siebie polecam zestaw Yosan Pro 120 + Sirio AS-100. Zastanawiałem się jak kupowałem jeszcze nad ML-145, ale cieszę się z mojego wyboru, bo nie widzą mi się takie długaśne anteny na dachu. Moja metrówka wygląda ok, a ściąga też super. Realnie 8km łapie. Do takiego używania typu antymisiek jest idealna. :)

Ja za swój zestaw dałem chyba coś koło 400zł ze strojeniem, bo odbierałem osobiście. Oczywiście nie wybrałem tego zestawu ot tak, tylko najpierw czytałem o tym multum tematów na innych forach :)

 

Zgadza się radyjko bardzo fajne yosan pro 120 ale lepiej działa po poprawkach czyli po tjuningu :) co do samego radia bardzo denerwujące są te gałki 3 stopniowe ma sie wrażenie że je zaraz połamiesz :) poza tym radio ok jak na początek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji, że nie słyszałem radia po poprawkach to się nie ustosunkuje. A co do gałek to po roku użytkowania nawet nie obczaiłem, że mogłem coś połamać :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z racji, że nie słyszałem radia po poprawkach to się nie ustosunkuje. A co do gałek to po roku użytkowania nawet nie obczaiłem, że mogłem coś połamać :P

 

To zależny jakie kto ma paluchy :kciuki ta gałka to wygląda jak z odpustu :) Co do radia po tjuningu ma lepszy odsłuch mocniejszą modulację na standardowym mikrofonie i SQ nie tnie tak jak z fabrycznie, do tego można sobie zmienić podświetlenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście na początek polecam radyjko Uniden 520 XL.

Ja miałem go w połączeniu z midlandem ml 145 i było naprawdę super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja osobiście na początek polecam radyjko Uniden 520 XL.

Ja miałem go w połączeniu z midlandem ml 145 i było naprawdę super.

 

 

Zgadza sie radio bardzo fajne ale w opinij innych użytkowników jest głuche :) ja miałem i nie stwierdziłem aby było aż tak bardzo głuche , po za tym tu jest małe ale radio nie dopuszczone w Polsce brach homologacji :) jednak dużo jeździ tego po Polsce sam nawet z nim jeździłem no ale jest to własnie małe ale :) jak trafi na upierdliwego miśka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie spotkałem się żeby misiaki zabrali lub skonfiskowali komuś cb. Zawsze można druknąć deklaracje i powiedzieć że radio kupiło się przed 2005 rokiem. Możesz poszukać jeszcze presidenta valery, dnt cockpit, dnt carat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności