Skocz do zawartości
Gość browaarr

Jakie CB / Trudny wybór CB (dyskusje)

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam pytanko, lekko z innej beczki - czy antyradary w dzisiejszych czasach się sprawdzają ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam pytanko, lekko z innej beczki - czy antyradary w dzisiejszych czasach się sprawdzają ???

 

Hej,poczytaj to: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=1864&highlight=antyradar

i to: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=83407&highlight=antyradar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
BANANEK i mnie byś podesłał

 

Podesłałem i Ciebie. ;) na PW masz namiary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Proszę powiedzcie gdzie mogę w Warszawie lub bliskich okolicach profesjonalnie zainstalować to ustrojstwo w moim Pasku B6 !

Po radio to chyba najlepiej do Jarka Grochów na Kobielską 15 (szukaj w internecie pod hasłem ostafo), co do anteny to nie pomogę, ja zawsze montuję sam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla szukających radyjka. W zeszłym tygodniu założyłem paszczurowi taki zestaw:

- radio Lafayette Atena

- antena Lafayette M145.

 

Najlepszy opis tego radia jaki znalazłem jest TU.

 

Jestem bardzo zadowolony. Nie trzeba było nic stroić, a radio zostało sprawdzone na przewodzie 4, 6 i 7 metrów. Na wszystkich SWR miarka pokazywała na kanale 19 - 1, a na 1 i 40 -stym 1,1-1,2.

Fabryczny kabel 4 metrowy niestety nie starcza z bagaznika sedana do półki pod radio.

 

Samo radyjko jest małe ( własnie dlatego, że miało pasować do półki pod radio). Można zmieniać "0" na "5", są do aktywowania dwie dodatkowe 40-stki. Jest Rf-gain i squelcz manualny.

 

Radio "chodzi" po 290 zł, antena 120. Ja musiałem dokupić dłuższy przewód. Strojenie i montaż u kolegi.

 

Na radyjku jestem dobrze słyszalny, odbiór bardzo dobry. Bardzo ładnie wycisza tło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszyscy mowia ze tego radia nie mozna uzywac w pl, co grozi za jego uzywanie ?

Chce go kupic ale w razie kontroli nie chce miec nieprzyjemnosci ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wszyscy mowia ze tego radia nie mozna uzywac w pl, co grozi za jego uzywanie ?

Chce go kupic ale w razie kontroli nie chce miec nieprzyjemnosci ;/

Nic.Zabroniona jest dystrybucja nie używanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a jak kupiłem nowego Unidena 520, i dostałem na niego fakturkę to jest "legalny" czy nie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dostałem na niego fakturkę to jest "legalny" czy nie???

Nie.Radio musi mieć ważną homologację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy a jak kupiłem nowego Unidena 520, i dostałem na niego fakturkę

 

A dostałeś papierki z homologacji? Ja kupiłem używanego z antenką President Ohio - sprzedający twierdził że "jakąś tam homologację ma", zobaczymy co przyśle ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Papierków z homologacji nie dostałem.... Ale jak kupiłem wcześniej Presidenta oczywiście nowego to też nie dostałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę, dajcie namiary na jakiś solidny slepik z warsztatem, gdzie mi od ręki zamontują dobre CB radyjko w Warszawie.

 

Dzięki za podpowiedź!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam radio MAXON CM70.Małe gabarytowo i osiągi ma całkiem całkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

W moim busie mam tti 880 ML.145 przymocowana na stałe i wydawało mi się że radio jest super, ale do b6 zakupiłem YOSAN JM-3031 TURBO do tego antena ml 145 magnes i powiem wam że tti-ja bije na głowę i szyję jeżeli chodzi o zasięg to jest podobny ale jeżeli chodzi o modulację głosu i o odbór to nie ma porównania ,w radiu można znienić podświetlanie z bursztynowego na czerwone co do b6 pasuje idealnie .

Chomologację yosan ma ,dodam jeszcze że sprawdzałem radia z kolegą który ma harego II i był pod wrażeniem .

Jeżeli ktoś te radio ma to niech się wypowie jestem ciekaw opini .

 

---------- Post added at 22:33 ---------- Previous post was at 22:23 ----------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja z kolei otrzymałem drogą mejlową kserokopię deklaracji zgodności dla unidena pro 520xl

nie bardzo rozumiem jaka jest różnica między takim papierkiem a homologacją.

poprawcie mnie jeśli się mylę. homologacja to oficjalny, urzędowy papier dopuszczający urządzenie do obiegu. deklaracja zgodności jest jedynie wynikiem badań zleconych jakiemuś laboratorium w celu zbadania urządzenia względem wymagań stawianych dla tego typu urządzeń w Polsce. jednym słowem, mogę sobie tą deklarację w żyć (czy rzyć ;p ) wsadzić, tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

poszukuje zestawu CB+antena do B4 kombi do 700pln.

 

Obecnie testuje wypozyczonego Presidenta Johnego II polaczonego z Wilsonem Little Will na magnesie, ktorego montuje w osi wzdluznej auta, zaraz za szyberdachem i taki zestaw uwazam za calkiem niezly.

 

Zastanawiam sie nad zamontowaniem anteny na uchwycie na reling oraz ew pociagnieciu masy do anteny z akumulatora. Antena do 150cm. Nie chce rzezbic dziur w dachu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja z kolei otrzymałem drogą mejlową kserokopię deklaracji zgodności dla unidena pro 520xl

Mógłbyś mi to podesłać, bo ja nie mam nic do mojego U 520xl :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lafayette Atena + Sirio AS MAG czy jakoś tak.

 

Radio bardzo małe i poręczne, obsługa bardzo prosta. Antena magnetyczna ma jedynie 112cm jak się nie mylę ale naprawdę fajnie zbiera. Polecam ten zestaw każdemu kto za niewielkie pieniądze chce kupić coś co rzeczywiście jest warte tych pieniędzy.

Taka ciekawostka że sprzedawcy oceniają ten zestaw na 8-10km zasięgu a kolega Brolu raz rozmawiał z facetem który w lini prostej był w odległości ok.20km hehe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

poszukuje zestawu CB+antena do B4 kombi do 700pln.

 

Obecnie testuje wypozyczonego Presidenta Johnego II polaczonego z Wilsonem Little Will na magnesie

 

Proszę bardzo:

 

1. drożej - http://allegro.pl/item1181640810_president_johnny_ii_komplet_tanio.html

 

2. taniej ;] http://allegro.pl/item1186461750_cb_president_johnn_ii_asc_antena_president.html

...i ten właśnie zestaw polecam :) (numer 2)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. mam okazję niedrogo kupić emperor ninja, tylko nie wiem czy warto sie w to pchać?? radyjko jest z Belgi gość miał je w busie kilka tygodni i zmienił na jakieś inne. Czt warto je kupić??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności