Skocz do zawartości
Gość browaarr

Jakie CB / Trudny wybór CB (dyskusje)

Rekomendowane odpowiedzi

 

mi dziala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem występował u mnie.

TTi nie znam, ale jakoś nie mam do niego przekonania.

Alan 78 miałem, jednak coś z 10 lat wstecz i na bazie, jak i 48.Co do Alana, wybrałbym 48 gdyż posiada RF-Gain.Ja tego nie używam i mi radio ma szumieć, ale pewnie Tobie nie ;)

Radia są bardzo czułe i dużo słyszą, o ile klepią je tak samo jak wcześniej.Można je śmiało porównać do ręczniaka pod względem odbioru.Możliwe wchodzące zakłócenia od elektroniki, a raczej na pewno, bo na skośne te radia nie są za dobre.Z wymienionych raczej 48, nie wiem jak TTi, ale jak pracuje tak samo jak 770 to odpada na starcie.Dodam też że spotykam się pierwszy raz z niebieskim podświetleniem w Alanach.Dotychczas było pomarańczowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też mi ten Alan 48 najbardziej podchodzi, tylko teraz zauważyłem że jego grubość to 5cm wiec mi nie wejdzie w półeczkę pod kierownicą:( Alan 102 miał 3,5cm więc elegancko mi tam pasował... najwyżej przykręcę do tunelu obok lewarka zmiany biegów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytaj z uwagą ASC jest bardzo przydatne w mieście , zobacz radia dobrej firmy tak jak President

 

---------- Post added at 23:10 ---------- Previous post was at 23:01 ----------

 

Bogumił ty naprawdę nie wiesz do czego służy asc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czytaj z uwagą ASC jest bardzo przydatne w mieście

Czytam, ale Ty nadal nie możesz załapać co ja piszę ;)

zobacz radia dobrej firmy tak jak President

Dla mnie President to szajs, a że dużo kosztuje, nie znaczy że jest dobre.Z presidenta jak dla mnie tylko dwa egzemplarze są godne uwagi, a jest to Lincoln i Valery.

Bogumił ty naprawdę nie wiesz do czego służy asc

ASC służy do nabijania naiwniaków w butelkę. ASC czyli Automatic Squelch Control to chyba nie trudne to przetłumaczenia ? Zapoznaj się jak działa ASC, na jakiej zasadzie, bo napisałem wyżej, a Ty dalej swoje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie chcesz dobrej firmy radia to kup sobie co ci się podoba to jest tylko moja opinia na temat ASC w mieście jeżeli lubisz trzymać się radia podczas jazdy i kręcić pokrętłami to bez asc jest bardzo dobry szumofon , powodzenia .

[ame]

[/ame] Edytowane przez bodziio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dobrej firmy tak jak President
zamiast dobrej, chyba chciałeś napisać drogiej i nie dającej poza wyższą ceną nic więcej..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bogdan Ty dalej nie rozumiesz.Ja nie używam RF-Gaina, SQ, nie wspominając o ASC !

ASC też nie jest Ci do niczego potrzebny jak masz RF-Gaina.Zrozum wreszcie że to zbędny bajer służący do nabijania ludzi w butelkę.Mi radio ma szumieć i ja mam słyszeć ludzi, a nie głucha cisza.Nie dziwię się że jak piszę że odbieram innych w granicach 40km, to pada zdziwienie.Kupując radio szukaj z filtrami ANL i NB , do tego RF-Gain i tyle wystarczy, a nie ASC bo możesz SQ ustawić manualnie jak już RF-Gain to za mało.

Myślę że więcej nie ma co dyskutować na ten temat, bo ja i tak zdania nie zmienię i nie dam się nabrać na ASC :D Wszystkim innym też tak radzę, a co kto zrobi jego wola.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ty dalej nie wiesz o czym ja piszę , wię ci jeszcze raz napisze że używam ASC tylko w mieście i jest bardzo przydatne bo bez tego to wielka kaszana , a druga sprawa co kto kupi to jego prywatna sprawa , kto pyta to wie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się co do asc kolego, do miasta jest jak znalazł, nie trzeba skręcać sq co chwilę żeby szumow nie lapalo. Ale ilu użytkowników tyle opinii na ten temat :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mylisz się co do asc kolego, do miasta jest jak znalazł, nie trzeba skręcać sq co chwilę żeby szumow nie lapalo.

Teraz Ciebie się zapytam , na co masz RF-Gain ? Tamten dalej nie rozumie, może Tobie się uda? Poza tym ja dyskusję na temat ASC kończę, a kto chce niech się dalej nabiera na to porządne ASC.. Śmiechu warte, no ale to nie ja będę wydawał na to pieniądze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując, ASC to praktycznie to samo co mocno skręcony SQ. Radio da się ustawić ręcznie za pomocą SQ i RF gaina tak że pracuje lepiej niż z włączonym ASC. A samo ASC to tylko chwyt marketingowy Presidenta, który ma po części usprawiedliwić jego wysoką cenę w porównaniu do Unidena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[ame]

[/ame]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ASC to praktycznie to samo co mocno skręcony SQ.

Sądzę, że nie do końca. ASC posiada zdaje się zmienny poziom, czyli w zależności od ilości szumów ścina więcej (przy dużym natężeniu szumów) lub mniej (np wieczorami/nocą). A skręcony mocno SQ pozostanie na takim samym poziomie, niezależnie od warunków, dopóki sam nie rozkręcisz. Proszę mnie poprawić, jeśli się mylę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ASC posiada zdaje się zmienny poziom, czyli w zależności od ilości szumów ścina więcej (przy dużym natężeniu szumów) lub mniej (np wieczorami/nocą). A skręcony mocno SQ pozostanie na takim samym poziomie, niezależnie od warunków, dopóki sam nie rozkręcisz. Proszę mnie poprawić, jeśli się mylę.

Pisałem konkretnie o ASC w President Johnny. Jeździłem z tym radiem i efekt był taki jakbym skręcił i to dość mocno SQ. ASC wycięło i szumy i rozmowę :) Poza tym na tym paśmie zakłócenia będą i żadne ASC tego nie zniweluje. Trzeba się z tym pogodzić. Nie mogę znaleźć schematu ideowego Johnnego z ASC bo chętnie zobaczył bym jak to jest rozwiązane pod kątem elektronicznym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Schemat masz na servicedocs, ale moduł ASC jest tam oznaczony jako "czarna skrzynka" i nie jest rozrysowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pisałem konkretnie o ASC w President Johnny.

 

Nie wiem jak to jest w J, ale ASC Herberta pracuje dość przyjemnie. Jakiś czas jeździłem jednocześnie ze starym Herbertem i HII ASC - oczywiście dawało się wyregulować poprzez RF-G i SQ odbiór starego Herberta, ale niestety wymagało to częstego operowania gałkami - stąd więc wygoda użytkowania ASC przekonała mnie do nowszej wersji. Nie wiem na jakiej zasadzie to dokładnie działa, ale mam wrażenie, że układ ASC jest nieco bardziej inteligentny od zwykłego skręcenia SQ - mam wrażenie, że analizuje poziom szumów i w stosunku do tego ustawia odpowiednio blokadę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
że analizuje poziom szumów i w stosunku do tego ustawia odpowiednio blokadę.

 

Dokładnie tak jest :) Poziom blokady nie jest stały tylko zmienny. Nawet gdzies widziałem wykres jak to się zmienia....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie tak jest Poziom blokady nie jest stały tylko zmienny.
Nie wiem na jakiej zasadzie to dokładnie działa, ale mam wrażenie, że układ ASC jest nieco bardziej inteligentny od zwykłego skręcenia SQ

Zgodze się z Wami. Ale w jaki sposób radio rozróżnia czy sygnał jest szumem/zakłóceniem czy jest to użyteczny sygnał zmodulowany (czasami "idący" w szumach). Obawiam się że sygnał który byłby jeszcze dość dobrze zrozumiały może zostać "wycięty" przez ASC. Ale z drugiej strony patrząc - na tym paśmie nie da się wyeliminować zakłóceń i "nakładek". Trzeba przywyknąć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale w jaki sposób radio rozróżnia czy sygnał jest szumem/zakłóceniem czy jest to użyteczny sygnał zmodulowany

 

Nie rozróżnia.

 

Obawiam się że sygnał który byłby jeszcze dość dobrze zrozumiały może zostać "wycięty" przez ASC.

 

Oczywiście. Często tak się zdarza. Z drugiej strony, ASC używam w mieście i to raczej tylko na 19, gdzie "bez-esowe" łączności raczej się nie zdarzają ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności