Skocz do zawartości
Gość browaarr

Jakie CB / Trudny wybór CB (dyskusje)

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsze powstało radyjko President

 

A wiesz, kto produkował radia dla Presidenta ? Uniden ;-)

 

Unidenów masz dwa modele

 

Jeśli chodzi o urządzenia CB, to Uniden ma obecnie w ofercie 9 modeli :) Jeśli doliczysz do tego urządzenia - powiedzmy - "PMR" i radia morskie to dolicz do tego następne 25 modeli. Jak już pójdziesz dalej i policzysz skanery Unidena to wyjdzie Ci duuuuużo więcej niż te Twoje 2 modele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dwa unideny...

Ale chodzi mi na podzespołach presidenta,tylko o tych pisze.Może sie nie jasno wyraziłem.Sorki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dziedzinie CB nie wiele się zmieniło na przestrzeni ostatnich kilku lat a nawet zeszło na psy, mówię o sprzęcie.

Taka tendencja trwa od połowy lat 90tych niestety. Nie kupisz nowego radia typu stary herbert, jackson, alan 28 czy alan 18. Nawet "obecne" 520 XL ma inne bebechy niż pierwsze takie unideny.

 

Wracając do tematu - nie polecam żadnego radia nie posiadającego RF gainu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

President i Uniden to ta sama firma/fabryka produkujaca radia. President to zwyczajnie linia radii Unidena produkowanych na rynek auropejski ( troche inne normy oraz funkce itp. ). W radiach Presidenta siedza plyty glowne sygnowane przez Unidena, praktycznie wszystkie modele maja swoj odpowiednik ( zazwyczaj bez FM ).

Edytowane przez njub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale chodzi mi na podzespołach presidenta,tylko o tych pisze.

 

No to jeszcze raz - rozbierz radio President Johnny i zobacz jaki będzie miało napis na płycie :)

 

President i Uniden to ta sama firma.

 

Taka sama prawda, jakby napisać, że Foxconn to ta sama firma co Dell, Asus i Acer :)

 

President zlecał produkcję swoich trx'ów Unidenowi. Z tej samej taśmy schodziły oba produkty, nieco różniące się specyfikacją, ale to wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukasz dziury w calym, a zaraz piszesz ze ta sama fabryka - tak, ta sama fabryka i producent. Jedno rozumie sie przez drugie, nikogo nie obchodza powinowactwa prawno-ksiegowe. Widze, ze niektorzy maja jakis wrodzony ped do podwazania wszelkich ogolnie przyjetych i znanych prawidlowosci oraz wszynania uszczypliwych dyskusji nie prowadzacych do niczego. Przypomne, ze w rozmowie chodzilo o pochodzenie i zwiazek techniczy Uniden-President, a nie jakies urzadowo-prawne bzdury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szukasz dziury w calym, a zaraz piszesz ze ta sama fabryka

 

Bo fabryka ta sama - firma inna. I nie są to bzdury, ani szukanie dziury w całym. Powiedzenie "to ta sama firma" wskazuje na to, że to dwie marki tego samego przedsiębiorstwa. A tak nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo fabryka ta sama - firma inna. I nie są to bzdury, ani szukanie dziury w całym. Powiedzenie "to ta sama firma" wskazuje na to, że to dwie marki tego samego przedsiębiorstwa. A tak nie jest.

Teraz wszystko to i tak made in china.To tak jak passat b6 robiony w niemczech a cała elektronika tego modelu paska robiona w chinach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a cała elektronika tego modelu paska robiona w chinach.

 

Myślę, że jakby określić, że 90% całej elektroniki jest robione na Dalekim Wschodzie to wcale by się człowiek nie pomylił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Na wstepie chce zauwazyc ze to 35 strona tego tematu i chociazbym chcial to i tak przez to nie przebrne bo i tak wiele nie zrozumiem...

 

Jesli chodzi o CB to jestem laikiem... od jakiegos czasu nosze sie z zakupem cb radia ktore raczej mialoby byc uzywane tylko w trasy, nie robie tez setek tysiecy kilometrow miesiecznie wiec raczej cena gra role...

 

Czy mozecie polecic mi jakis zestaw z antena na magnes... ktory nie bedzie kozacko drogi ale za to bedzie dobrze dzialal?

 

Raczej zadko mialem okazje slyszec dzialanie cb ale zdarzaly sie takie gdzie bardziej musialem sie domyslac co ktos tam mowi niz bylo to slychac ale widzialem a raczej slyszalem tez takie cb gdzie jakosc transmisji byla naprawde dobra, zadnych szumow i trzaskow... wolalbym wlasnie takie cb...

 

Prosilbym o nie pisanie postwo z cyklu "5 stron predzej bylo" bo naprwade nie wiem na co zwrocic uwage, dla mnie teraz to jeden pies czy to alan uniden czy jakis president dlatego pytam o opinie osob obeznanych i prosze ich o jakies konkretne propozycje :)

 

Z góry dziekuje i pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciciu, to o czym piszesz, to właśnie powszechny problem, co kupić i nie zbankrutować.

Rzeczywistość jednak jest taka, że możliwości i jakość zestawu idą w parze z ceną.

Są oczywiście wyjątki, ale...

Antenę kup taką długą, jaką możesz szybko do auta zapakować, oczywiście im dluższa tym lepsza.

Radio, z podstawowymi funkcjami, ale bez wodotrysków.

I nie kupuj w Biedronce, tylko patrz na znanych producentów.

I powodzenia życzę! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

antena - myslalem nad taka na metr, chyba powinna sie sprawdzac bo nie mam potrzeby drapac nisko wiszacych mostow...

 

wolalbym jednak aby ktos podal jakies konkretne radio i antene bo jak pisalem .. nie znam sie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uniden 520/Lafayette Atena/Yosan Pro120 + Sirio AS100/Wilson Little Wil/Sirio Turbo 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bedzie dobre?

 

Można kupić taniej.

 

i dokupic do niej podstawe magnetyczna z kablem ?

 

Tak. Podstawa z główką PL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przed chwila gadalem z jakims kolesiem zajmujacym sie cb i powiedzial ze radio powinno miec homologacje a unideny niby nie maja... polecal lafayete atena ale z anten proponowal jakiegos sunkera czy cos w ten desen, mowil ze w sirio magnesy sa zle i zle wplywaja na jakosc... moze ktos to skorygowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ze radio powinno miec homologacje a unideny niby nie maja

 

Nie mają. I co z tego ?

 

ale z anten proponowal jakiegos sunkera

 

mowil ze w sirio magnesy sa zle i zle wplywaja na jakosc

 

Więcej ma zysku z Sunkera niż z Sirio, to i Sirio jest złe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:

Napisał Ciciu Zobacz post

ze radio powinno miec homologacje a unideny niby nie maja

Nie mają. I co z tego ?

 

no ze niby niezbyt legalne to jest i latwo moge takie radio stracic ...

 

A co do tych sirio... to znaczy ze to dobre anteny czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no ze niby niezbyt legalne to jest i latwo moge takie radio stracic ...

 

A kto Ci je zabierze :) Poszukaj czy znajdziesz chociaż jedną osobę, która takie radio straciła. Poza tym - ściągnij sobie z netu deklaracje zgodności i już :)

 

A co do tych sirio... to znaczy ze to dobre anteny czy nie?

 

Dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A kto Ci je zabierze Poszukaj czy znajdziesz chociaż jedną osobę, która takie radio straciła. Poza tym - ściągnij sobie z netu deklaracje zgodności i już

 

jest wogole cos tajkiego jak deklaracja i czy jest to honorowane? koles powiedzial ze jak nie mam homo to mi zabiora radio przy kontroli i finito ... a nie chcialbym sie go pozbyc :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności